Pareri despre CR-V-ul 2010 2.2 executive facelit 2010

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pareri despre CR-V-ul 2010 2.2 executive facelit 2010

    salut,sint coco si sint nou pe acest forum pe care il urmaresc de mult.
    As dori sa stiu ce parere aveti despre noul CR-V 2.2 executive motorina MT.2010
    IN CITEVE LUNI AS DORII SA-MI CUMPAR UNUL, in general am o impresie asupra lui , f. buna, dar as dorii parreri de la cineva care la incalecat cineva care si l-a luat acum recent .

    cu stima
    coco
    coco

  • #2
    Ai deschis deja un topic in care soliciti pareri ...
    Parerea mea este ca e o masina frumoasa!

    Comment


    • #3
      E ceva mai sprinten decat i-ctdi-ul. Reprizele sunt sesizabil mai bune. Apar si schimbari minore la interior care mie personal imi plac. Mi se pare o alegere ft buna !
      ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

      Comment


      • #4
        Bora e o masina muuult mai modesta decat un CR-V. Am un coleg care a trecut de la Bora la CR-V pe motorina si stiu ce-ti spun, daca vei face trecerea te vei convinge ! Eu sunt benzinar, dar am condus asa ceva si...jos palaria ! Un HONDAFAN adevarat, in general, are o HONDA in ograda...multa bafta !
        Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
        "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
        "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

        Comment


        • #5
          Multumesc, pt. pareri .
          coco

          Comment


          • #6
            Masina este superba. Eu am modelul '08. Inteleg din discutiile purtate cu diversi, inclusiv cu unul din dealeri, ca singura problema cu modelul 2010 este filtrul DPF care datorita traficului din Buc. se imbacseste. Acelesi probleme sunt si cu modelele '08 si '09 aduse din Germania care au filtru DPF.

            Comment


            • #7
              Fa un drive test inainte. Nu te lasa influentat, mai ales, de un forum dedicat. Depinde ce vrei de la ea. Parerea mea personala e ca nu se merita...

              Comment


              • #8
                multumesc pt. sfaturi si pareri Boris si Gvipm, ai dreptate Boris , o sa tin cont de sfatul tau
                coco

                Comment


                • #9
                  Ia-ti un CR-V facelift 2010 Executive benzina, cu Safety Pack si vei fi tare multumit, iti garantez !
                  Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                  "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                  "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                  Comment


                  • #10
                    greu de pus in cuvinte cate ofera masina asta...

                    Comment


                    • #11
                      Pana la urma, masinuta cu facelift are sau nu senzori de monitorizare a presiunii in pneuri? In brosura scrie ceva, la dealer aflu altceva... :-S
                      Honda Civic Type R (Milano Red)
                      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/John/

                      Comment


                      • #12
                        n-are senzori de presiune fizic la valva dar monitorizeaza pozitia masinii si nr de ture la fiecare roata; daca difera ceva fata de setarea initiala (pe care o faci tu dupa ce ti-ai facut presiunea) te anunta; asta se cheama TPMS

                        Comment


                        • #13
                          Am inteles. Multumesc mult Marian! Ma enerveaza micile diferente care apar intre brosura si masina efectiva importata si incerc sa vad ce neconcordante mai sunt intre ele. Anyway... thx!
                          Honda Civic Type R (Milano Red)
                          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/John/

                          Comment


                          • #14
                            Am facut joi un drive-test cu CR-V 2,2 i-DTEC Executive Safety A/T. Daca nu stii ce conduci, nu-ti dai seama ca e motorina, interiorul arata formidabil, iar noile sisteme m-au impresionat. Pilotul automat adaptiv e incredibil de simpatic si de util. Cuplul mai bun ca la mine, la benzina isi spune cuvantul imediat, cand ii dai kick-down. Fata de CR-V-ul III, la acest facelift au aparut pilotul automat adaptativ, de care am amintit, portul USB, display-ul la computerul de bord putin modificat, farurile adaptive si CMBS, ambele utile la drum lung, respectiv in oras. Mai sunt pragurile metalice la usi si portbagaj, binevenite pt protectie in timp, stiu ce spun, fiindca eu nu le-am avut si se vede. Jucaria e aprox. 36.000 iepuroi(cred ca merge si o negociere), dar ofera putere/confort/lux pt care alte marci cer un pret dublu. Concluzia: Desi sunt HONDAFAN si CR-VFAN si se poate spune ca sunt subiectiv, o spun cu mana pe inima-este o masina SUPERBA.
                            Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
                            "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
                            "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by WillyCR-VFAN View Post
                              este o masina SUPERBA.
                              Este... Singura pentru care m-as da jos din CR-V ar fi Lexus RX450. Dar ca masina de servici platita de companie, nu din banii mei. Daca ar fi din banii mei, EFECTIV NU VAD IN PIATA NIMIC CARE SA MERITE SA PLATESTI MAI MULT. CE ALTCEVA TI-AR MAI PUTEA OFERI ALTA MASINA CA SA JUSTIFICE UN MACAR 10K IN PLUS LA BANI? CRED CA NIMIC

                              Comment

                              Working...
                              X