Bare plafon Honda CR-V 2012-

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Bare plafon Honda CR-V 2012-

Postez aici si imi cer scuze daca nu este locul potrivit. Eu sunt interesat de niste recomandari legate de unde pot gasi bare transversale pt un crv 2015 pe care se pot instala suportii de bicicleta si roof-box ul.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Gasesti originale la dealer, cam scumpe dar de mai buna calitate, zic eu (asa mi-am luat eu), sau aftermarket la diverse magazine online, sau la supermarket gen Carrefour, Cora, etc....
    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

Comment

pe Ispravnicului e un magazin de Thule daca vrei locatie care sa fie si din caramida
      eu am avut pe tourer un wingbar care era excelent la viteza dpdv zgomot scazut

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
      "Ethics. That's always so inconvenient."
      Cal Lightman

Comment

Multumesc pt raspuns. Legat de zgomot de la ce viteza incepe sa se simta prezenta barelor transversale si cu cat creste consumul ?Legat de pret cam pe unde se invart cele de la reprezentanta ?

La masina anterioara pe cele originale am dat 900 ron iar prezenta lor era sesizabila undeva la 80 km/h. Consumul imi cresta cam 1l\100 km. Banuiesc ca la crv cam tot pe acolo se invart valorile.

Comment

Pune wingbar si daca n-ai ceva pe ele nu le simti, daca ai incep sa suiere pe la 80 daca n-ai cauciucu ala taiat si pus si consumul creste usor . Eu le-am vazut si cum se comporta la accident ( nu era masina mea, si desteptul de sofer a intrat sub un pod jos cu biclele pe masina) si pot sa zic ca nu regret nici o clipa alegerea

Comment

PE GAZ: '15 Honda CR-V 1,6 A/T echipare?, Urban Titanium Metallic

Pentru Honda CRV cu bari longitudionale ce model de thule wingbar ar trebui sa aleg? Vad ca pe modelul meu se potrivesc cele din clasa 959x si 753. Sper sa nu ma insel dar ar trebui sa ma uit la cele cu pct fix.

Comment

Daca ti se potrivesc mergi pe wingbar edge, ca-s mai low profile asa, ai si varanta pe negru. gasesti poze pe net cu ambele. Oricum du-te la ei sa le monteze si le poti vedea pe ambele.

Comment

Da...numai ca eu as fi comandat barele din afara si as fi vrut sa merg la sigur, respectiv sa imi fi recomandat cineva modelul de thule wingbar care si le-a instalat pe masina si au fost ok.

Comment

Totuși, nu poți deschide un thread separat pe acest subiect?
                  Cred ca ar fi de interes si pentru alți colegi.

Comment

@catalinf9 eu mi-am luat pentru Mazda de la astia: suportbicicleta.ro. am mers pe un brand italienesc Menabo, oamenii au fost profi

Comment

@catalinf9 nu prea stiu exact cum sunt CR-V-urile (5dr 2012+) dar din cate vad exista variantele astea :
                      cu acoperis normal fara bari longitudonale:
                      - Thule WingBar 962, Thule Rapid System 754, Kit 1691
                      Cu bari longitudonale :
                      - Thule WingBar 961, Thule Rapid System 753, Kit 3118
                      sau
                      - Thule WingBar Edge 9595, Kit 3118

Luate de aici https://www.thule.com/en-gb/gb/roof-rack?q=qqKb47gtu

Eu cand mi-am comandat n-am gasit afara mai ieftin ca la noi (fara sa mai pun si transport) dar poti incerca. Asta pentru ca cel putin cei de la portbagaje auto iti dau si butucii de inchidere, altfel trebuie sa-i iei separat. Pe de alta parte daca vrei chei la fel poate preferi un set cu mai multi butuci.
                      Mai ieftine ai putea gasi la kerobike, dar cred ca la kit initial nu prea gasesti mai ieftin ca la portbagajeauto.
                      Daca vrei sa comanzi din us gasesti ce-ti trebuie exact https://www.thule.com/en-us/us/roof-rack?q=uvo5S6gtu , se numesc aeroblade nu wingbar acolo.
                      Last edited by unixro; 27-10-16, 15:53.

Comment

Originally posted by catalinf9 View Post
                        Postez aici si imi cer scuze daca nu este locul potrivit. Eu sunt interesat de niste recomandari legate de unde pot gasi bare transversale pt un crv 2015 pe care se pot instala suportii de bicicleta si roof-box ul.

Sent from my iPhone X using Tapatalk
                        https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?m...2F302343278187

Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

neumaticos FALKEN FK 452,placute EBC Greenstuff, leduri albe interior , prezoane VISION Motor Sport, Huse rezervor lichid de frine marca SPOON , Xenon.. mulles FK

Comment

Working...
                        X