Probleme transfer tractiune spate pt CR-V 4?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Ar fi tare sa fie de fapt un model 4x2....!

Sent from my iPad using Tapatalk
    O splendida Honda CR-V 2008, 2.2 i-CTDi, Black Pearl, Executive, M/T

Comment

... cearta voastra ma irita
      Eu stiu o vorba: cu cat e mai bun " jeepul" ,cu atat mai departe vei alerga dupa tractor!
      https://www.youtube.com/watch?v=SZ3sJ3s1jH8
      Last edited by InjectoR; 27-10-14, 12:28.
      Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

… Jazz do it ...

Comment

Testele sunt facute cu scopul de a distruge încrederea în Honda. Aici se pare ca trece testul....
        http://www.youtube.com/watch?v=zlL0A...Ywpj6y&index=2
        HONDA CR-V 2.2. I-CTDI EXECUTIVE

Comment

Pai problema e la cele noi 2014(aparent pe 2013 e rezolvata cu update de soft)

Comment

Azi am fost cu CR-V ul meu (III) la Sinaia si am urcat bucata de panta la parcarea din fata telecabinei pe o suprafata cu gheata si zapada proaspata deasupra, pe o panta de aprox.45 grade, fara nicio problema.
            Va garantez ca cel putin modelul asta (din semnatura) nu are niciun fel de probleme. In spatele meu au mai incercat cateva masini cu tractiune simpla sa urce si nu au reusit.
            Iar trecerea a fost dintr-o data de la o sosea mai putin abrubta si curatata la negru la cea descrisa mai sus si nu am simtit nicio ezitare.

Comment

La taranoaia, in jud Buzau de Sarbatori (cod rosu) am urcat cu mai multe ocazii in panta (aprox 20-45 de grade) pe suprafata cu gheata (groasa si multa), pietris, sleauri, zapada proaspata, iar masina s-a comportat exemplar...si nu e prima data ! Asadar garantez ca si modelul din semnatura nu are niciun fel de probleme.
              Honda CR-V 2.0 i-VTEC A/T Executive, 2008, Black Pearl.
              "Gândiţi pentru voi înşivă şi nu urmaţi paşii celorlalţi. Când rămâi fără vise, viaţa nu mai are nici un sens. De aceea mă voi strădui până la moarte să ating un scop.Trebuie să continui să îţi urmezi visele." Soichiro Honda
              "Vreau să ştiu cum gândeşte Dumnezeu. Restul sunt detalii fără importanţă." Albert Einstein

Comment

si eu am fost pe la Intorsura Buzaului de Anul Nou la o cabana foarte faina care este la capatul unui drum forestier in urcare de cativa km
                CRV-ul III a urcat pe un astfel de drum acoperit cu zapada si partial gheata fara sa ezite, eu eram in spate si se vedea clar ca transfera pe puntea spate - sunt convins ca si CRV-ul nou face asta, situatia acea de test cu role e o situatie complet artificiala care nu poate fi intalnita in viata reala

ca si anecdota in coloana de masini care urca mai era un Freelander caruia i crapase transmisia integrala si mergea numai cu tractiune... si care pana la urma pentru a ajunge sus a fost tractat de un Pajero

intr-una din zilele in care am stat acolo am facut si niste off road cu un Patrol si am urcat mai sus pe munte prin zapada complet proaspata care ajungea pana la genunchi
                pentru asa ceva masina aia e perfecta, ofera o putere si un control fenomenal
                "Ethics. That's always so inconvenient."
                Cal Lightman

Comment

Ar trebui sa ne spuna cineva care are modelul nou daca chiar sunt probleme sau nu, vad ca toti care putem impartasi experiente de genul asta avem generatia III.
                  Si eu am bagat CR-V-ul prin niste zapezi interesante si zone cu gheata si nu am simtit decat ezitari foarte mici pe care le pot pune pe seama anvelopelor cam batrane si uzate.

Comment

Cei cu modelul nou nu mai au curaj sa zica nimic...!
                    Plus ca nu prea indraznesc sa se bage in situatii dificile, e normal, au garda la sol cea mai mica!😄

Comment

Ma ofer voluntar sa testez daca merge sau nu.

Cum facem? Imi da careva un CR-V 4 pe mana sau punem mana de la mana si imi luati unul ?
                      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

eu am ajuns in urmatoarea situatie: o roata fata lipita de o bordura inghetata fara aderenta. in momentul in care am incercat sa inaintez, fata nu a urcat insa masina a alunecat frumos pe langa bordura, semn ca o impingea spatele. am fost insa si in situatia din videoclip, adica pe role la ITP si nu a plecat de pe loc :d
                        civic 2.2 5D FK3
                        CR-V 2.2 AT RE6

Comment

Poate nu ti-ai dat seama si erai cu civicul...!😄

Comment

unde? la ITP?
                            civic 2.2 5D FK3
                            CR-V 2.2 AT RE6

Comment

Acolo....

Comment

In situatia descrisa ati mers cu ASV activat? Multumesc

Comment

Working...
                                X