Accord 2.0i SE sau Civic 5 usi 1.8 Sport?

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Vezi ca civicul 4 usi are trapa - si-i la acelasi pret cu cel in 5 usi sport - fiecare are plusuri si minusuri la dotari - ar fi bine sa vezi si cel in 4 usi zic eu
    K24Reflash

Comment

Mai intreaba-l pe Bogdan ca sa fii sigur , dar din catre stiu eu nici la Executiv nu ai trapa , a doar acoperis panoramic de sticla .
      2006 Honda Accord 2.0 ES MT
      2007 Suzuki Swift Sport
      2008 Subaru Forester 2.5 XT 4-EAT

Comment

Ai dreptate Gandalf, vroiam sa zic geam panoramic dar mi-a scapat trapa. Acum, o sa vad la fata locului. Si zici tu sa dau atentie si la Civic Sedan? Zicea Bogdan ceva de saptamana viitoare.
        1) Civic 1.8 Sport M/T Alabaster Silver (prima iubire)
        2) Accord 2.0 Executive M/T Volcano Grey (a doua iubire)
        3) Accord 2.2 Executive M/T Volcano Grey (un motor f reusit, dar parca tot benzina e miezul

Comment

Gandalf aici ai dreptate

Comment

Multumesc de apreciere , nu ziceam eu de civic sedan . Personal prefer la clasa compacta varianta Hatch la orice marca , dar in cazul asta si civicul sedan merita sa ii acorzi atentie , din mai multe motive : la un pret chiar mai mic cu 200 de euro ,primesti mai multe dotari ( trapa , mag cd , si daca stiu bine si scaune incalzite , sau cel putin sustin in TG ) , faptul ca e made in japan tre sa iti ofere o siguranta in plus ( vezi faptul ca cele mai fiabile Honde sunt Accord si Jazz , pt ca sunt de la mama lor ) , si nu in ultimul rand suspensia independenta spate.
            Deci logica ar zice ca sedanul e peste hatch , dar daca ar fi sa aleg tot hatch 5D mi-as lua. :lol:
            2006 Honda Accord 2.0 ES MT
            2007 Suzuki Swift Sport
            2008 Subaru Forester 2.5 XT 4-EAT

Comment

Vic Vic, fi bine venit aici!
              Deci sa-nteleg ca mergi din Timisoara pana-n Bucuresti pentru un drive-test? Buah, eu cred ca tu te-ai indragostit!! Nu de alta dar mai exista si:

http://www.hondafan.ro/dealeri.php
              HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

Hondatu, stiam si eu de lista aia... Da ce sa-i faci frate, sa merg la Baia Mare? Mai bine la Bucuresti, ca doar acolo se da ora exacta :wink: Oricum, norocul e ca am ceva treaba in Bucuresti. Imbin si eu utilul cu placutul. Si intr-adevar, nu ai cum sa nu te indragostesti de masina asta, e... E de vis, cum ar zice un prieten de al meu.
                1) Civic 1.8 Sport M/T Alabaster Silver (prima iubire)
                2) Accord 2.0 Executive M/T Volcano Grey (a doua iubire)
                3) Accord 2.2 Executive M/T Volcano Grey (un motor f reusit, dar parca tot benzina e miezul

Comment

Mai e putin si o sa-si faca si Victor topic la My Honda. :wink:

Comment

La Civic 4D taxele vamale sunt suportate de importator? Spun asta pentru ca nu este diferenta mare de pret fata de 5D, iar dotarile sunt peste 5D daca ne gandim la trapa. Modelul 4D era undeva la 16.5K + TVA, very not bad.

5D are insa roti de 17", 4D doar de 16". Cred ca diferenta amintita de confort provine si de aici.

PS: Cred ca vroiam sa postez mesajul asta in topicul de 4D vs Accord 2.0ES Imi cer scuze
                    2007 CL7, Graphite Pearl

Comment

@akebono: la toate modelele produse in Japonia(Jazz, Civic 4D, Accord) taxele vamale sunt incluse in pretul fara tva..
                      Civic 4D 1.8 ES M/T - 16480 Euro fara TVA
                      Civic 5D 1.8 Sport M/T - 16480 Euro fara TVA
                      '07 Honda Civic Type-R
                      '06 Honda Accord
                      '08 Honda Hornet

Comment

Ce chestie! Doua masini diferite la acelasi pret!
                        HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

Iar din cele doua eu as alege sedanul (japonez, mai silentios, mai confortabil , suspensie independenta si design mai ... clasic )
                          K24Reflash

Comment

Posibil ca in romania sa prinda mai mult variana japoneza, decat cea europena. Chiar daca la inceput mi-a placut modelul 5D pe parcurs am ajuns sa imi schimb parerea, poate si din cauza calitati materialelor si finisajelor de pe 5D.
                            Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
                            Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                            ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

Avem vreun coleg de forum posesor de sedan? Parca nu am vazut in aria my honda.[/i]
                              2007 CL7, Graphite Pearl

Comment

Dar cineva cu FR-V ???
                                Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !

Bazar Acura & Honda Romania - https://www.facebook.com/groups/197406340470123/

Comment

Working...
                                X