Noul Civic Type R 2015

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Si eu care pregatisem EVO X de vanzare, se pare ca nu am de ce sa ma grabesc. Cel putin la partea de design au gresit ceva. Maruntisurile astea chiar se vad si nu dau bine. Parca s-au grabit un pic sa scoata o masina performanta si au uitat sa mai lucreze la caroserie.

    Totusi, chiar vor sa lase scaunele alea rosii???
    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

    Comment


    • Ornamentul ala de la rotile spate este de plastic, banuiesc ca daca i-ar duce capul ar putea sa scoata si alt model, sa semene cu cel de pe concept.

      Comment


      • Originally posted by bogdi12001 View Post
        Ornamentul ala de la rotile spate este de plastic, banuiesc ca daca i-ar duce capul ar putea sa scoata si alt model, sa semene cu cel de pe concept.
        Poate schimba ceva pana la productia finala. Ma gândesc ca cineva le va da un feedback.
        '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
        '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
        Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

        "Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

        Comment


        • Originally posted by hondatu View Post
          ...
          - n-am putut lua loc pe locul soferului fiidca toata ziua a fost mega-inghesuiala acolo dar imi place bordul (atat cat am putut vedea de pe locul din drepta)
          las' ca m-am suit eu

          '18 BMW X1 18xd
          '15 BMW i3 range extender
          ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

          Comment


          • Au exagerat rău cu asa mult rosu pe volan, poate totuși este opțional, h-ul rosu era suficient.

            Comment


            • Vai di capu meu...

              Vreau sa cred ca au facut-o la misto.

              Comment


              • Eu voi comenta la aspect doar dupa ce vad una in realitate si pun mina pe una alta. Nu spun ca nu ma intereseaza cum imi arata masina dar am o intimplare relativ recenta: asociatul meu si-a cumparat un Mercedes R Classe, cel de prima generatie (sint vreo 4 ani, cred). Urita cu spume! Doar la Daewoo, Ssang Yong si pe la alte prastii de-astea am vazut masini mai urite. (Generatia de azi la R Classe hai, mai merge). Si a si dat un maldar de bani pe ea, parca peste 80k Euro! Eu i-am zis ca astia sint bani de Porsche. El e cu doar cu Merc si nu-l duci de-acolo, ok. La reprosul meu ca masina e urita rau mi-a dat replica cuvenita: stii, eu stau inauntru, si toate sint ok acolo. N-am putut sa-l contrazic.

                Putere? Ma iertati, diferentele de putere bruta sint cu totul insignifiante la hot hatch-urile moderne IN TRAFICUL DE ZI CU ZI. Are ala 300 si ala 280. Cu certitudine nu vor ajunge in traficul normal sa exploateze motorul astfel incit sa scoata tot din el asa dupa cum eu n-am folosit vreodata cei 156 de cai ai motorului meu (aproape sigur se vor fi pierdut in timp niste cai din motorul meu dar nici atunci n-am dus-o la turele necesare, nu vad de ce). Cum sta pe drum mi se pare mult mai important in viata reala, ce transmisie are, pe unde/ce o duci etc.
                La un stop era un Megane RS linga mine. Ma "provoca" din acceleratie (nu sint genul sa raspund)? Chiar presupunind ca as fi mai bun in comparatie cu el (ceea ce nu e deloc sigur...) si ca as fi avut ceva de cistigat (ce naiba?) ma ia din simplul raport putere/greutate: asta inseamna in linie dreapta ca n-are decit sa apese mai tare pe acceleratie si imi arata stopurile. Si n-am replica nici eu si nici oricine altcineva. Pe viraje? Nici.
                Am condus recent un Focus ST 220. Portocaliu. Urit. Masina? Traznet! O placere. Dar sa te tina si coloana vertebrala. Cred ca e la fel si la CTR ca si la altele de pe nisa asta, o iei ca poti si-ti place nu ca e mai fisneata decit altele.
                Io si Ea
                Senior Member
                Last edited by Io si Ea; 18-03-15, 02:41.
                "In theory, there is no difference between theory and practice. In practice, there is."

                Comment


                • Dar totusi, sa revenim la rosul de pe volan.... Daca are optional mahon, sigur fac un efort si o iau
                  Ex - Honda CIVIC 5D 1.8 M/T SPORT - Milano Red
                  In cautare de altceva

                  Comment


                  • Hai ca poți sa îl îmbraci în piele la o adică

                    Comment


                    • Aici kit-ul Rally red pentru Civic....
                      Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1426673269994.jpg
Views:	1
Size:	126.4 KB
ID:	719503

                      Comment


                      • Originally posted by Toyboy View Post
                        Aici kit-ul Rally red pentru Civic....
                        [ATTACH]49876[/ATTACH]
                        deja rosul de pe type r mi se pare elegant
                        Acest fenomen a fost deja observat si studiat de către oamenii de știință si psihologii din Marea Britanie. S-a scris chiar si in Wikipedia".

                        … Jazz do it ...

                        Comment


                        • doamne ajuta ca nu au facut rally green, ca iesea iar un scandal monstru pe aici
                          Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

                          '02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

                          Comment


                          • Originally posted by InjectoR View Post
                            deja rosul de pe type r mi se pare elegant
                            1500€ costa tot kit-ul

                            Comment


                            • Pentru 30 de cai in plus si 25Nm cuplu pe o plaja larga io zic ca merita toti banii...

                              Comment


                              • Pentru amatori

                                https://nurburgring.typer-experience.com/about/
                                ex-FN2 owner
                                Loved it every second!

                                Comment

                                Working...
                                X