Noul Civic Type R 2015

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by octi_b View Post
    Eu, eu, eu, o blamez eu !!!
    E singurul motiv pentru care, daca as avea banii pentru o astfel de masina pe care sa o tin minim 3-4 ani, m-as gandi de 10 ori daca sa o cumpar sau sa ma uit la alte alternative.
    In schimb, daca as avea suficienti bani cat sa-mi pot permite sa schimb masina la 1 an, 1 an jumate, as lua-o fara sa clipesc.
    Subscriu 100%.

Honda a fost primul producator auto care a introdus suspensia independenta spate pe o compacta (generatia a 4-a de Civic), pentru ca acum sa nu ne mai scoata din "caruciorul" spate.
    vtin
    Senior Member
    Last edited by vtin; 04-03-15, 15:00.

Comment

• Originally posted by Delphi View Post
      Deci, cine nu s-a informat a fost dezamagit. In articolul din Top Gear este exact modelul de acum de la Geneva.
      tocmai invers Delphi, ca timp de 1 an de zile nu au facut nimic la capitolul design, doar au pacalit lumea cu o macheta.
      R 42659 - Milano Red Ep3

Comment

• Ca tot se vorbeste de eleron si leduri, am gasit eu ceva aftermarket

'18 BMW X1 18xd
        '15 BMW i3 range extender
        ex:'12 Honda Civic 1.8i A/T / '10 Honda CR-Z GT/ '09 Infiniti EX 37/ '07 Mini Cooper S Cabrio / '07 Lexus IS220 / '04 Ford StreetKa / '07 Honda Civic 5D / '06 Citroen C4 Coupe

Comment

• Originally posted by kinky_boy View Post
          tocmai invers Delphi, ca timp de 1 an de zile nu au facut nimic la capitolul design, doar au pacalit lumea cu o macheta.
          Daca s-ar fi documentat, ar fi stiut de mai mult de un an cum va arata si pana acum s-ar fi impacat cu ideea si s-ar fi relaxat. Asta e problema cand ai asteptari: nu se realizeaza si pe urma esti nefericit.
          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

• Originally posted by kinky_boy View Post
            exact, tocmai de asta mi-e ciuda; stransesem vreo 20% din suma, acuma ce sa fac cu banii? mai iau un stream de 125 de cai, aia fac

Originally posted by Delphi View Post
            Daca s-ar fi documentat, ar fi stiut de mai mult de un an cum va arata si pana acum s-ar fi impacat cu ideea si s-ar fi relaxat.
            ei cum dracu sa ma relaxez cand ei imi arata peste tot conceptu ala? nu e normal sa sper ca asa il vor face?
            Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

'02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

Comment

• Daca nu ai ce face cu banii, te pot eu ajuta cu cea mai mare placere, oricand.
              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

• Mie incepe sa-mi placa. Sigur e mai misto decat un Focus, Megane sau Golf.

http://www.autoblog.com/2015/03/03/2...eo-geneva-2015
                FN2-ul papa:

Comment

• Salut baieti, sa va spun si parerea mea, masina arata fff bine, si as cumpara o cu ochii inchisi daca as avea buget.
                  Ca plusuri :
                  - 310 hp. (trei sute si zece caluti turbati) stock e ceva;
                  - suspensie adaptiva
                  -aspect
                  minusuri :
                  -prea mult rosu pe scaune, puteau fi mai discreti;
                  -jante (dpmdv ) dar se pot corecta dupa gust
                  -4 tips-uri ??? ptr? puteau pune 2 ca la mugen kit si era brici
                  -puteau face o versiune si in 2 usi, parca am vazut si leon in 2 usi
                  Eu as cumpara-o la orice ora ca si concluzie.
                  Peace!!!
                  '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

Comment

• As mai adauga la plusuri si franele care par foarte OK, la minusuri as scoate tobele, mie mi se pare ca se integreaza in peisaj destul de bine.
                    hondatu
                    Administrator
                    Last edited by hondatu; 04-03-15, 20:25.
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

Comment

• Eu nu inteleg de sunt manerele alea negre la usile din fata
                      ex-FN2 owner
                      Loved it every second!

Comment

• citisem undeva ca sunt mai multe variante de interior. nici eu nu as vrea atat de mult rosu. la fel cum nici la exterior nu as vrea atatea dungulite rosii
                        as prefera o varianta "blackout" asa ca la ceasuri

dpdv marketing obiectivul cu cel mai bun timp pe circuit este o promisiune care e foarte acoperitoare: vorbeste despre putere, despre cum e pusa jos, deaspre suspensie, despre faptul ca suspensia spate, chiar si asa varianta mai economica, isi face treaba etc.

in plus, in special in cultura japoneza, in special in contextul in care Honda global anul asta a incasat lovituri de imagine serioase, o promisiune trebuia respectata; un obiectiv fixat trebuia indeplinit

sent using digital smoke
                        Turkish
                        Senior Member
                        Last edited by Turkish; 04-03-15, 20:53.
                        "Ethics. That's always so inconvenient."
                        Cal Lightman

Comment

• Cred ca pe negru arata mai bine masina.
                          Ex:CRX VT '91 / Ex:PRELUDE H22A '93 / Ex:CIVIC TYPE R FN2 '08 / EX: ACCORD CL7 '07
                          Ex:S2000 AP1 '01 / Accord CN1'07 / CIVIC TYPE R FK2 '16

Comment

• S-au anuntat preturile in Franta: acestea vor fi de 35,000 pentru versiunea de baza si 37.500 pentru versiunea Pack GT (care are ceva dotari de siguranta si confort in plus).Comercialzizarea va incepe in septembrie.
                            ,,A life spent making mistakes is not only more honorable, but more useful than a life spent doing nothing" G.B.Shaw

Comment

• In cazul asta, va pup, pa pa, ne auzim in cativa ani.
                              ....

Comment

• Nu stiu daca ati vazut ce a lasat in urma pe Ring:
                                Attached Files
                                No signature

Comment

Working...
                                X