Civic Tourer - unde gasesc bara fata / proiector / vas lichid parbriz ?

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Civic Tourer - unde gasesc bara fata / proiector / vas lichid parbriz ?

Salut forum. Sunt la prima Honda (Civic Tourer IX ). Si as fi vrut sa scriu prima oara la alta categorie din pacate.
    Mi-am adus masina singur din Germania si norocul a facut ca dupa Fetești pe sensul către Constanta sa iau un mic animal (ceva pisica probabil). Asta se īntāmpla pe la 4 jumate dimineata.
    Spart colt la bara fata, proiector, vas lichid parbriz. Acum, mers la service multimarca si primit lista cu piese ce trebuiesc schimbate. O bara 4000 lei ?
    Asa ca va īntreb pe voi de unde va luati piesele, chiar si din dezmembrări, magazine din afara. Manualele de reparatii, ca sa vad codul pieselor.
    hondatu
    Administrator
    Last edited by hondatu; 28-03-22, 21:12.

Salut! S-o stapanesti sanatos! Imi pare rau pentru cele intamplate. Eu am tot luat piese (in mare parte consumabile), dar si jante, de exemplu, originale Honda (undeva cu 20% mai ieftine decat in reprezentanta), de pe https://www.coxmotorparts.co.uk/, dar asta inainte de brexit. Nu stiu car ar fi vama acum. Daca le gasesti acolo, intereseaza-te intai la Fedex sau DHL, sa vezi cam cat ar fi de plata in plus. Daca nu au piesa pe stoc, le poti pune o intrebare si ar putea sa ti-o aduca.

Nu stiu unde sunt facute Honda Civic Tourer, dar banuiesc ca tot in UK. Sunt multe magazine online acolo, dar, repet, nu stiu cum e cu vama acum.
    De ex, recent, din UK, pentru un ulei de motor de 5L am platit vama 100 ron, prin Fedex, nestiind initial.
    '18 Honda Civic Type-R FK8, 2.0 VTEC Turbo, 320 HP, Championship White
    '10 Honda Civic Type-R FN2, 2.0 i-VTEC. 201 HP, Championship White
    Ex '10 Honda Civic 5D FK2, 1.8 i-VTEC, 140 HP, Milano Red

"Without music, life would be a mistake" - Friedrich Nietzsche

Comment

Working...
    X