Cat valoreaza Civic-ul meu EM2? Nevoie de sfaturi ASAP.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cat valoreaza Civic-ul meu EM2? Nevoie de sfaturi ASAP.

    Salutare. Sunt nou pe aici. Am o Civic 2003 Coupe (EM2), motor i-VTEC 1.7 125HP si cutie automata. Masina are ITP expirat, deci trebuie luata pe platforma (are nevoie de un parbriz nou, am piesa dar nu e montata, si de un brat de stergator). 158xxx kms. Cam cat valoreaza? Trebuie sa scap de ea ca plec din tara curand si nu prea stiu la cine sa intreb asa ceva decat la aceasta comunitate. Imi cer scuze dara am postat in sub-forumul gresit si va multumesc.
    -Dan

  • #2
    Pe mobile.de o astfel de masina este cam 3000 de euroi, dar au TUV... depinde mult de starea ei. Cred ca la noi valoarea ar fi intre 2000 euro si 3000 de euro, sunt multe variabile de luat in calcul.
    Ex: CR-V 2,2 Diesel Executive 2012
    Ex: CR-V Elegance WP NAVI 2.0 A/T
    Now: CR-V Elegance e:HEV (hybrid)

    Comment


    • #3
      Multumesc pentru mesaj. Probabil undeva la 1700-2000 luand in considarare faptul ca nu are ITP.

      Comment


      • #4
        Cum in Romania o vinzi oricum greu, faptul ca nu are ITP va face imposibila vanzarea... E pacat sa nu ii pui acel parbriz si sa ii faci tu ITP inainte de vanzare. E treaba de 2 zile max.

        Asta va face mult mai rapida vanzarea daca spui ca te grabesti oricum si va creste si pretul masinii. Nu stiu exact starea masinii, dar EM2-ul este o masina dragutica, iar la km aia ar putea sa mearga la 2500 EUR.
        '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

        Comment

        Working...
        X