Discuri-Placute Frana

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Discuri-Placute Frana

imi recomanda cineva discuri frana pt FN2?. alea stock au 16000 si pe la 10000 au cedat...gracias

si dak am gresit k am facut un topic nou gresela mea..

scuze de off topic dar nu am rezistat
    cum naiba sa iti cedze discurile de farana la 10.000 de km ? ai mers cu piciorul pe frana tot timpul ?
    sau poate te referi la placute de frana ?
    Honda Accord 2006 2.0 ES

http://hondafan.etp.ro/gallery/v/aleksey/

Comment

mai auzisem undeva de discuri de fn2 fisurate (cred ca la VHM). poate de asta e vorba.
      '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

nu sunt fisurate, ci doar ovalizate . la viteze mari cand calci frana fac un zgomot ciudat si o bataie care o simti si in pedala si in volan. si s au si albastrit
        alea stock am inteles k sunt vreo 500 E...banuiesc k gasesc si mai bune poate si la bani mai putini

si nu,. nu am mers cu piciorul pe frana

Comment

Nu sunt in garantie?
          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
          My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

sunt trecute la consumabile...

Comment

Uite aici un link util:

- http://www.banzai-tuning.de/csc_arti...s=10&saArticle[ID]=626&VID=hJYgdSINcXT33NfP&saSearch[word]=&saSearch[category]=Civic%20FK1,%20FK2&saSearch[subcategory]=&saSearch[special]=
              - http://www.brembo.com/ENG/catalogo_AM/2008/index.html
              Ex - Honda CIVIC 5D 1.8 M/T SPORT - Milano Red
              In cautare de altceva

Comment

Eu stiu asa: la consumabile exista o durata de viata ( data de producator ). Exista o reglementare legala referitoare la viciile ascunse si face o corelare intre durata de viata a unui produs ( chiar si consumabil, desi eu cred ca discul de frana este " piesa de uzura rapida", nu consumabil ) si cat a functionat pana sa se strice. Din punctul meu de vedere este un viciu de fabricatie !
                My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car

Comment

knd au dat roata jos si au vazut k e albastru, au zis k e vina mea k s au incalzit foarte tare si dupa nu au fost lasate sa se raceasca (sincer am intrat intr o balta dupa ce am alergat o )

Comment

Greu de dovedit asta. Putea sa ramana un pic franata si nu cred ca este vina ta ca ploua sau ca sunt balti Adica dupa ce alergi, ar trebui sa nu ploua sau sa nu fie balti . pentru ce tzari a fost facuta masina ? :twisted: Se profita de faptul ca lucrurile nu sunt clare si ca de obicei consumatorul cedeaza
                    My cars:

Comment

Discurile de frana daca s-au ovalizat la 10.000 km se schimba pe garantie.
                      Aceeasi problema am avut-o si eu la alta masina la 8.000 km si nu au comentat nimic pt ca ei trebuie sa dovedeasca ceea ce spun.
                      www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
                      Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

Comment

ei s au legat f mult de faptul k sunt albastre... de ce nush... nici makr nu stiam k se albastresc...poate cu tempera

Comment

Ei cine?
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

da, as zice si eu sa faci scandal. ameninta-i ca vorbesti la Honda Trading. 10.000 km e prea putin
                            '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Ce faci mai omule, ai distrus masina asta... :lol: (Bogdan sunt, fost coleg cu Andrei)
                              Daca discurile sunt albastrite la un km atata de mic, nu se schimba pe garantie, din pacate...ideea este ca nu service-ul da verdictul final, ci importatorul, mai precis responsabilul cu garantiile, pentru ca si el raspunde mai departe samd...deci galagie nu ai unde sa faci, poate doar in Japonia, si aia o sa-ti zica la fel.
                              Discuri albastrite inseamna utilizare gresita a franelor, cum ar fi franari bruste si repetate la rece, probabil cuplate cu o viteza foarte mare.
                              Iar discurile sunt consumabile, la fel ca si placutele, la fel si discul de ambreiaj. Numai daca se constata o defectiune de fabricatie, cum ar fi ovalizare, material turnat prost sau mai stiu eu ce, atunci se acorda garantie. In caz de uzura excesiva, nu se face asta.

Comment

Working...
                              X