Grup Civic Romania Facebook

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Grup Civic Romania Facebook

Va salut !

La un moment dat am avut o problemă cu Civic-ul meu si aveam nevoie de un raspuns rapid. Veneam de pe mazda 3 unde, pe langa forum exista si grup de facebook. Am cautat pe facebook unul si pentru Civic; am avut supriza sa nu gasesc.

In concluzie, va invit sa intrati si voi pe grupul nou facut, care este strict pentru discuții generale si probleme, nu pentru vânzări:
    "Club Honda CIVIC Romania"

Este util si rapid, cu toții suntem de acord cu asta.

Drumuri bune sa aveti ! ✌
    Last edited by zuzulic; 12-10-18, 19:39.

Este deja grupul forumului, sunt multi membrii primesti raspunsuri destul de rapid https://www.facebook.com/groups/Honda.Fan.Ro/

Comment

LOL, s-a trezit cineva sa actioneze!
      fb e o porcarie in care nu poti sa urmaresti si sa gasesti nimic de doamne ajuta. de ce crezi tu ca a rezistat forumul, pentru ca nu stiau oamenii de fb? mai si gandeste inainte sa executi ... bafta cu farurile si search google pana primesti si un raspuns, e mai bine decat o prostie de pagina fb :P
      R 42659 - Milano Red Ep3

Comment

Originally posted by zuzulic View Post
        Va salut !

La un moment dat am avut o problemă cu Civic-ul meu si aveam nevoie de un raspuns rapid. Veneam de pe mazda 3 unde, pe langa forum exista si grup de facebook. Am cautat pe facebook unul si pentru Civic; am avut supriza sa nu gasesc.

In concluzie, va invit sa intrati si voi pe grupul nou facut, care este strict pentru discuții generale si probleme, nu pentru vânzări:
        "Club Honda CIVIC Romania"

https://www.facebook.com/groups/1556940861119211/

Este util si rapid, cu toții suntem de acord cu asta.

Drumuri bune sa aveti ! ✌
        Pentru ce model de Civic e grupul?
        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
        My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Sunt păreri pro și contra fb.ului, e normal. Insa, pentru rapiditate, eventuri etc. , fb.ul castiga, iar o sursă in plus nu strica deloc ci este chiar utila.

Cand sunt multe locuri de informare, scade si reduntanta. Nu e obligat nimeni sa dea join, deci nu ai de ce sa te aprinzi inutil "kinky_boy", te invit sa rămâi doar pe forum.

"KMR" conteaza sa ai Civic, nu conteaza modelul. Am gandit-o asa deoarece in viitor ne vom strânge mai mulți "civ"ili si putem face un meeting.
          Pe de alta parte, am rămas în inerția grupului de mazda 3 si vreau sa spun ca este foarte ok ce e acolo. Oamenii sunt deschiși la diversele întrebări de pe grup iar uneori, cand aveai nevoie de piesa x, parerea y etc. se ajutau intre ei, in *timp util*! Asta vreau si eu de la acest grup, ajutor, *rapiditate*, fair etc.; si sunt sigur ca nu sunt singurul.
          Pe forum e altceva, ok, e mai usor de dat search, dar si astepti cateva zile uneori, după un raspuns (exemplul meu cu farurile..).

C​e faci daca esti in service si vrei o alta parere dar foarte rapid, într-un timp chiar util?
          Primesti notificare pe telefon de la forum sau de la facebook?
          Deduceti singuri raspunsul legat de grup iar cine-l considera util, il astept, împreună cu ceilalți colegi, sa dea join.

Va salut, weekend placut !✌

Comment

trebuia sa te interesezi inainte sa te duci la service, nu sa te astepti sa stea comunitatea atenta la telefon ca sa-ti raspunda tie repede. Daca nu stii, mai toata lumea pe aici isi face cercetarile pe informatiile deja existente si nu-i pune pe altii sa le faca si sa mai aiba si pretentii ca nu i se raspunde imediat ca n-are incredere ce-i spune service-ul. as zice ca tine de bun simt asta.

Multumesc de invitatie, asa o sa fac, si eu te invit sa ramai doar acolo pe fb ca sa fie totul rapid!
            R 42659 - Milano Red Ep3

Comment

Întâlniri se fac dar nu știi tu. E lumea organizată, inclusiv pe facebook. Bine, nu pe modele, că nu sunt așa de mulți proprietari de Honda. Facebook e bun dacă te plictisești și n-ai prieteni sau speri că găsești fete libere pe acolo. Dar... spiritul Mazda3 e puternic și te bântuie încă. Nu sunt împotriva facebook, am cont.
              Întrebam de modelul de Civic pentru grup, că așa avea noimă. Altfel, de la model la model sunt diferențe de la ce4r la pământ, n-au nicio legătură între ele. Poate d-aia n-are noimă. Poate la Mazda se schimbă foarte rar modelele și Mazda3 or fi la fel toate. Crezi că există vreo legătură între Civic ED7 și Civic Hatch X?
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

E util hondafan. Nu stiam de el. Aflu acum.
                Scuzele mele pentru agitația provocată.

Comment

Buna idee, Zuzulic, felicitări ca te-ai gândit sa creezi un astfel de grup și pe Facebook!
                  2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                  Ex:
                  2014 Honda Civic Executive
                  2011 Honda Civic GT

Comment

Working...
                  X