Noul Honda Civic Hatchback 2011 [facelift 1] 2014 [facelift 2] 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Au stricat rau volanul si ceasurile
    Prefer Civic-ul actual.
    Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
    2 roti

    Comment


    • #17
      Mie imi place fata, doar ca DRL-urile le-as fi pus mai sus, mai aproape de faruri (ca la majoritatea), nu de proiectoare (ca la Porsche).
      "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

      '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

      Comment


      • #18
        Exteriorul....
        Interiorul este ok, poate un mare "+" daca au facut si materialele mai moi de pe bord. Volanul mi se pare ok, poate daca era mai profilat era ceva mai bine.
        Inca astept pozele de la salonul de maine.
        Ex - Honda CIVIC 5D 1.8 M/T SPORT - Milano Red
        In cautare de altceva

        Comment


        • #19
          Sper sa nu dati cu pietre, dar mie imi place. Nu stiu cum arata in realitate, de asta nu-ti dai seama decat dupa ce o vezi, dar din poze arata ok (dupa gustul meu, desigur).

          Despre volan, sper doar ca l-au facut mai gros, in rest nu am obiectii.
          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

          Comment


          • #20
            Poate o sa-mi placa...
            Pana una-alta, multumim Gabrielb!

            Comment


            • #21
              mie imi place, interior-exterior.

              singura obiectie este display-ul ala din dreapta bordului, de deasupra navigatiei, nu inteleg de ce nu au pastrat formatul actual, cu navigatia in locul ala.
              Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
              Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
              ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

              Comment


              • #22
                Arata super bine! Era parca mai ok daca faceau si foot-restul de aluminiu!....si normal ii lipseste clima "bizonica" !
                Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

                Comment


                • #23
                  Si mie imi place, cel putin din pozele alea.
                  "Ethics. That's always so inconvenient."
                  Cal Lightman

                  Comment


                  • #24
                    Nu prea vad tevile de esapament in spate... le-au mascat de tot ? In rest imi place ca este diferita... si da volanul parca este un pas inapoi dar sunt convins ca nu asta va fi problema pentru cine doreste un civic
                    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

                    Comment


                    • #25
                      imi place si interior si exterior...
                      @sebip: trage tu un ochi mai atent si o sa vezi si clima bizonica
                      My cars:
                      2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
                      ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

                      Comment


                      • #26
                        Ai dreptate in legatura cu clima:
                        Attached Files
                        Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

                        Comment


                        • #27
                          Prin amabilitatea lui sensei Tokyodream: http://www.automarket.ro/frankfurt-2...vic-40427.html

                          Si mie imi place in continuare
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment


                          • #28
                            Normal ca am dreptate :P
                            Multumesc si eu lui sensei Tokyo pt link-ul de pe automarket...Incepe sa imi placa din ce in ce mai mult
                            My cars:
                            2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
                            ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

                            Comment


                            • #29
                              Si o varianta fara navi?
                              Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

                              Comment


                              • #30
                                M-am uitat mai atent la poze si totusi pare a fi un pas inapoi.
                                La interior butoanele de acces puse exact in fata schimbatorului, aspectul scaunelor prea ”plate” si in continuare lipsa unei gauri de ventilatie suplimentara pentru scaunele din spate pe sub/prin saptele cotierei. Daca faceau si ei un mic studiu vedeau ca aerul din fata nu are nici o treaba cu scaunele din spate... . Volanul nu pare atat de atractiv.

                                La exterior grila cam seama cu cea a unui Logan insa la plusuri castiga peste vechiul model in faruri xenon cu lupa intr-un final!, capacul pentru alimentarea cu benzina/motorina arata mai okay in culoarea caroseriei, deja clasicele day time lights, stergatorul spate, geamurile par a nu mai fi albe ci intr-o tenta in functie de culoarea masinii si cred ca am mai putea gasi lucruri interesante...

                                Per total as prefera noul civic la exterior cu vechiul civic la interior merge?
                                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

                                Comment

                                Working...
                                X