Noul Honda Civic Hatchback 2011 [facelift 1] 2014 [facelift 2] 2015

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    La linkul dat de Hondanutzzz poza 11 din 19 daca comparati dreapta fata cu stanga fata apare o mica anomalie in plasticul de langa proiectoare...
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

    Comment


    • #47
      si sa inteleg ca varianta sedan in Europa nu o sa m-ai fie?

      sedanul american ma indoiesc ca se va face in fabrica din Turcia; chiar oare ce o sa produca in fabrica respectiva?
      07 Honda Civic Type R Milano Red
      Ex: '08 Honda Civic Sedan 1.8 S MT Taffeta White

      Comment


      • #48
        Originally posted by Nomercu View Post
        La linkul dat de Hondanutzzz poza 11 din 19 daca comparati dreapta fata cu stanga fata apare o mica anomalie in plasticul de langa proiectoare...
        Probabil in dreapta e o priza de aer.

        Click image for larger version

Name:	2012-Honda-Civic-Hatch-10.jpg
Views:	1
Size:	35.9 KB
ID:	709477
        Accord CL9 Type S CB 600 FA Hornet

        Comment


        • #49
          Bad post!
          sebip
          Senior Member
          Last edited by sebip; 13-09-11, 08:15. Reason: din cauza vitezei
          Volkswagen Golf V, 2.0TDI, BKD, MTM Engine Performance Upgrade, GOODRIDGE Brake Lines Hoses, Front&Rear EBC Turbo Groove Brake Discs, Front&Rear EBC Redstuff Brake Pads, Zandvoort 17" + GY Eagle F1 Asymmetric, Hella Xenon-look Headlights, Hella LED Clear Taillights

          Comment


          • #50
            Sincer, imi place mai mult versiunea precedenta (din care am in posesie un exemplar).
            Prima parere conform cu imaginile vazute - per total nu arata rau, lupele pe faruri au aparut in sfarsit, bordul e un pic incarcat (strict o parere personala), volanul... hmm. Ramane de vazut cum arata in realitate (la targ) - ii rog pe colegii care ajung acolo sa ne impartaseasca impresii.
            La capitolul motorizari - 2 CP in plus la benzina e jenant de-a dreptul, I-DTEC -ul suna promitator, dar puteau sa mai scoata din el ceva caluti (si niste cuplu) - sper sa fi dimensionat corect ambreiajul de data asta.
            Sunt curios la ce preturi vor fi comercializate.Ramane de vazut.
            Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

            Comment


            • #51
              urata...urata...sau urat civic ...m-au dezamagit...
              Sper ca in realitate cand o voi vedea "face-to-face" sa ma surprinda placut dar, nu prea cred
              HONDA: Silent release of fatal power & O masina nu e nimic daca nu e o placere conducand-o Soichiro Honda
              CIVIC FN1 Absolute I-Pilot & ACCORD CW3 Executive Advance
              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/Robby_Alessio/

              Comment


              • #52
                Aveam emotii, nu doream sa imi para rau ca mi-am cumparat Civic nou si in doua luni sa apara unul mai aratos si mai bine dotat ca al meu. Au trecut emotiile!

                S-au adus imbunatatiri, insa s-a taiat din spiritul Civicului actual, parca nu mai e japoneza 100%. Preferam sa se pastreze acelasi design si sa aduca ceva motorizari noi. Honda a tinut cu cei in situatia mea

                Au renuntat la evacuarea triunghiulara?!?! La manerele de usi atat de speciale? Practic au renuntat la ce o facea deosebita fata de restul masinilor din clasa la prima vedere.
                Este jenant sa pui totul pe o imbunatatire de materiale la interior si sa "cumintesti" design-ul in speranta ca o sa atingi un segment de piata mai mare.

                Astept sa o conduc sa vad ce impresie imi lasa, insa cu siguranta dorm linistit pana atunci!
                "Success is 99 percent failure"
                http://hondafan.etp.ro/gallery/v/marian_bica/

                Comment


                • #53
                  Eu nu inteleg de ce au lasat vopsite in negru protectiile/bandourile (cum s-or chema) de la aripi.
                  La modelul vechi erau la inceput tot negre, dar si pragurile si prelungirile/fustele barilor - apoi la ultimele versiuni parca erau toate vopsite in culoarea caroseriei. Aici vad ca au facut un "mix" - care face masina sa para mult mai "cocoțată" decat este.
                  :::Polo 9N3 GTI:.:1.8T:.:BJX:.:150HP:.:ShadowBlue:::

                  Comment


                  • #54
                    Da, nici eu n-am inteles-o pe asta.

                    La modelul "vechi" imi place mai mult cum am eu, cu bandourile negre, inclusiv fustele fata-spate. Cu ele vopsite nu arata prea bine pt ca nu sunt la fel de profilate ca la type-r, unde veneau gata vopsite de la inceput.

                    Oricum aici vorbim discutii, pentru o parere avizata trebuie sa o vedem live si conducem. Am o senzatie ca totusi live imi va placea.

                    Ca dotari vad ca au bagat key-less go(care nici pe accord nu este) si cruise control adaptiv(are butonul pe volan). Macar din punctul asta de vedere e un mic pas inainte.
                    Accord CL7 Executive 2.0 M/T Arctic Blue Pearl
                    Accord CL9 Type-s 2.4 M/T Carbon Bronze Pearl
                    ex - Civic 5D Executive 1,8 M/T Milano Red

                    Comment


                    • #55
                      vad ca nu place la nimeni, cred ca la anu dau faliment toti dealerii

                      eu zic ca arata destul de bine (nu seamana cu nici o alta masina, doar cu modelul actual, deci este in continuare deosebita) si mai mult ca sigur va fi mai buna ca si cea actuala, cel putin este o Honda
                      R 42659 - Milano Red Ep3

                      Comment


                      • #56
                        Din pacate, mai nou nu inseamna mai bun: vezi EP3 -> FN2
                        Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                        2 roti

                        Comment


                        • #57
                          video:
                          EX. Accord '05 CL9 Satin Silver
                          Del Sol '94 ESI
                          CIVIC X 1.5 Sport Plus CVT
                          BMW Z4 '03 Titan Silver

                          Comment


                          • #58
                            Originally posted by RoSonic View Post
                            Eu nu inteleg de ce au lasat vopsite in negru protectiile/bandourile (cum s-or chema) de la aripi..
                            Explicatia e simpla, asa cum ne-au obisnuit. cel mai probabil au vrut sa lase loc de un facelift pt 2013
                            Honda Civic Type-S PLUS Crystal Black Pearl .:. Eibach : Injen : OMP : Skunk2 : Enkei : Ferodo DS2500 : Alpine Type R : Rockford Fosgate .:.
                            Honda S2000 AP1 Championship White .:. KW V2 : OZ : SKUNK2 : K&N : VOLK : Spoon : CUSCO : Mugen : Megan Racing : Goodridge : Ingalls : Powerflex .:.
                            1000 Locuri de vizitat in Romania

                            Comment


                            • #59
                              Mda, cred ca l'au asignat pentru noul civic pe designerul care a uratit Fireblade'ul 2008..
                              Au banalizat o masina deosebita (cel putin dpdv al designului). Spatele ala arata ca o inseminare artificiala a unui CRZ cu zeama de Insight.. :-&
                              Gata cu evacuarile duble triunghiulare, macar au pus stergator pe spate, care toamna-iarna in oras mi se pare totusi esential...
                              sigpic

                              HONDA - THE POWER OF DREAMS
                              Honda Civic Type-R FN2

                              Comment


                              • #60
                                Pentru mine ca propietar de Civic actual pe de o parte ma unge la suflet si ma face sa simt ca am o masina deosebita.

                                Dar sunt la fel de sigur ca si un viitor propietar de Civic nou o sa fie foarte multumit de el, asa cu tot cu "defectele" pe care eu le-am constatat.

                                Asa ca nu are rost sa fiu rautacios la adresa noului civic, pentru ca pe cat ma dezamageste pe atat ma multumeste.

                                Dar daca ar fi sa aleg mi-as lua repejor civicul actual pana sa dispara de pe stoc. Probabil as regreta in timp dar asta simt eu acum.
                                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X