Civic 2018 - cateva lucruri de știut īnainte de achizitie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, le face dealer-ul au un partneriat, vor imbraca in piele Napa, ca si volanul.

    Comment


    • Sunt indiscret daca te intreb cat te-a costat treaba asta ? Retapitarea ma refer, fara presuri.
      Ai vazut cum a iesit la altele ?
      Ai cumva idee daca parteneriatul se refera la EX TA Auto ?
      Merci
      Accord 2.2cdti - 2007

      Comment


      • Retapitarea ca și cost 1000 lei, n-am īntrebat sincer numele de numele celor care fac asta dar ii īntreb și revin. Am văzut cāteva poze la cineva de pe forum și arătau bine.

        Comment


        • Dar de curiozitate, cat costa cotierele imbracate in piele pe reper OEM?

          Comment


          • Cum sa le imbraci pe OEM ? Sa comanzi alta masina imbracata deja ori sa o intorci pe actuala sa o retapiseze japonezii ? Sau ma rog, englezii ...
            Mi se pare simpla speta, desi ciudata. Romanii au reusit sa vand masini "tunate" de ei inainte de a le vinde. Mi se pare genial sa comand o masina si mai pileste dealerul la ea. Mai pun o piele, o microunda...ceva pe acolo )
            Ma gandesc...o sa vina oare vremea cand dealerul o sa imi vanda o masina noua, dar pana mi-o da pune alt motor ? Ca na, tot Honda ii spune daca o vinde un dealer.
            Ei, sa mai spuna cineva ca nu poti comanda tot felul de ciudatenii pe japoneze. Ba poti, fac dealerii treaba asta.
            Last edited by Kawa; 12-09-18, 22:06.
            Accord 2.2cdti - 2007

            Comment


            • Kawa, nu ai inteles intrebarea colegului. Orice piesa dintr-un mare lego ce este defapt o masina, are un anumit cod de piesa OEM. Inclusiv clipsurile, suruburile, etc. Daca cotierele fetelor de usi apar ca si piesa care se poate comanda separat, automat au un cod de piesa si teoretic se pod comanda si de piele, de pe masina Prestige. La asta s-a referit colegul, nu la altceva.
              A doua parte a mesajului tau mi se pare un flame gratuit si te-as ruga sa incetezi. Dar deh, cine sunt eu sa te rog asta...

              Comment


              • Kawa Nu bre’, sa comanzi reperele alea in varianta cu tapiserie de piele si sa le montezi pe masina. Echiparile care au tapiserie de piele doar nu vin cu cotierele imbracate in stofa.

                Comment


                • Eu unul nu cred ca e posibil asa ceva. La dealer/rep cel putin.
                  Accord 2.2cdti - 2007

                  Comment


                  • Mie mi-a placut masina mult, dar materialul de pe cotiera mi-a lasat un gust amar, asa ca ma bucur ca au "gasit" acesta optiune.

                    https://hondafan.ro/forum/forum/my-h...ally-red/page7

                    Comment


                    • Originally posted by Kawa View Post
                      Eu unul nu cred ca e posibil asa ceva. La dealer/rep cel putin.
                      Ce nu e mai posibil? Sa comanzi niste repere?

                      Comment


                      • Originally posted by andrei.c View Post
                        Mie mi-a placut masina mult, dar materialul de pe cotiera mi-a lasat un gust amar, asa ca ma bucur ca au "gasit" acesta optiune.

                        https://hondafan.ro/forum/forum/my-h...ally-red/page7
                        Sugestie: spune-le sa le faca cu cusatura alba, ca tapiseria masinii .

                        Comment


                        • Originally posted by closchkutza View Post

                          Ce nu e mai posibil? Sa comanzi niste repere?
                          ) da. Comanda tu te rog niste velur pentru presuri.
                          Accord 2.2cdti - 2007

                          Comment


                          • Din cāte știu există și varianta de retrofit Premium Pack, īn care intră tapițerie din piele, wireless charging și scaune īncălzite pe spate. Cel putin īn oferta de la cehi exista, la aprox 1200 eur:
                            Click image for larger version  Name:	Capture.PNG Views:	1 Size:	37.8 KB ID:	849085

                            Link aici.

                            Comment


                            • Originally posted by Kawa View Post
                              ) da. Comanda tu te rog niste velur pentru presuri.
                              Nu ma asteptam la mai mult din partea ta, fii pe pace.

                              Comment


                              • Scuze daca te-am dezamagit, inteleg ca nu
                                Accord 2.2cdti - 2007

                                Comment

                                Working...
                                X