Recomandari stergatoare Civic Sedan

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Recomandari stergatoare Civic Sedan

Daca nu ti se potrivesc codurile acelea, ti le cumpar eu. La mine se potrivesc. Este exact ce am comandat eu de la Bernardiparts acum vreo doi ani.

WIPERINSERTKIT-CIVIC si la Year/Model am ales "2006-2007 Sdn/Hyb/Si Sdn (76622-SNA-A01) & (76632-SNA-A01)"
    Last edited by maruta; 28-04-14, 18:46.
    CR-V RE6
    JAZZ GD1 CVT

Ex: Civic FD1
    Ex: RDX TB1

Ex - JAZZ GD1
    Ex - ACCORD Type-R
    Ex - DEL SOL EH6

Comment

Cele cu codurile expuse de maruta le am si eu - m-am uitat acum in garaj ca tre' sa le schimb si eu pe ale mele...
      '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

Comment

Maruta, doar adresa sa mi-o lasi. De restul ma ocup eu.
        Am rupt numai ambalajul unei lamele, cealalta e nemiscata.

Comment

eu am cumparat stergatoare Champion (se gasesc in benzinariile Mol si Rompetrol), costa ceva dar calitatea lor e f. buna. nu inteleg de ce m-as chinui sa comand originale in state.

Comment

Le-ai pus pe masina, se potrivesc?

Comment

dap. se potrivesc fara nici o problema. varianta cu stergatoarele champion e daca se doresc stergatoare de calitate f. buna. daca nu sunteti asa pretentiosi se pot pune orice stergatoare din supermarchet. sistemul de prindere e standard. preferabil din astea moderne, fara metal deasupra si iarasi preferabil modele care se vand la bucata, fiindca aveti nevoie de unul de 625mm si celalalt de 580mm (verificati dimensiunile, ca nu mai sunt sigur).
              Last edited by Fane; 26-05-14, 19:19.

Comment

Multumesc de informatie! Le voi incerca la urmatorul schimb, ca m-am saturat de OEM-uri.

Comment

Aveam niste lamele originale Honda cumparate de prin US de mai de demult si le-am montat acum cand a venit primavara - big fail - scartaie extrem de tare la inceput si la sfarsit de tura [cand e apa mai putina pe "ecran"]. Sunt groaznice.
                  Ma gandesc serios sa cumpar d'alea de 12 lei mai incolo, am puse la reno si nu zic nici pas [sau pis, nu am diacriticele la mine].
                  '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

Comment

Working...
                  X