Recorduri de consum la Civic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by oprescutoma View Post
    Prima poza din acest post este a lui LittleM@n si e de 5 km! Despre aia vorbeam! Unde am mintit!? Calmeaza-te ca nu am vrut sa te jignesc! Am crezut ca ma acuzi de trucaj! Pentru ce vrei sa ma bannezi? Ai zis ca-mi bat joc de voi, am editat si am schimbat alte poze cu consumul meu minim pe distanta mare, ca sa fiu on topic si ca sa nu va mai luati de mine! Am vrut sa indrept o greseala! Ma rog! Las-o asa!
    De unde stii tu ca sunt agitat? Sunt doar deranjat de idioteniile pe care le scrii pe aici. Stii de ce vreau sa fii bannat? Ca sa nu mai scrii toate ineptiile alea pe care le scrii de obicei.
    I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
    My cars:

    '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
    '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
    '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
    '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
    EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
    EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
    EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
    EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
    EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
    EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

    Comment


    • #32
      Am niste deranjuri mari ca am devenit bataia de joc a tuturor! Ca nu pot pune si eu o poza, sau sa scriu o replica pe un post care ma intereseaza, ca gata, sariti la scandal! Nu se poate asa ceva!
      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/oprescutoma/

      Comment


      • #33
        Originally posted by 50LKN View Post
        uite toma consum la diesel mers cu "talpa la fund")))

        scuze de off nu m-am putut abtine
        adevarul ca ai mers ceva, 0.2 km
        ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

        Comment


        • #34
          conteaza ca am mers blanaaaaaa,a mancat pamantul...
          http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bestia23/

          Remember, if you want to run with the big dogs, you need to learn how to pee in the tall grass.
          The only ones who fail are those who do not try.

          Comment


          • #35
            Da scuza-ma KMR, am uitat ca eu nu am voie sa-mi dau cu parerea! D-asta am fost bannat si prima data! Ca mi-am spus o parere!
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/oprescutoma/

            Comment


            • #36
              Originally posted by 50LKN View Post
              uite toma consum la diesel mers cu "talpa la fund")))

              scuze de off nu m-am putut abtine
              50LKN,

              Si acum sa trecem ON TOPIC
              honda civic 2,2 ictdi sport dpf ,milano red http://hondafan.etp.ro/gallery/v/liviu+iulian/

              Comment


              • #37
                Serios vorbind acum, nici nu e un consum extraordinar de bun pentru un diesel.
                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                Comment


                • #38

                  record consum , mers normal , fara accelerari bruste si schimbat la 3000 rpm
                  Ce ziceti domnule Delphi , e bun consumul pentru un benzinar ?
                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/alinp/civic/
                  civic sedan 08

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Delphi View Post
                    Serios vorbind acum, nici nu e un consum extraordinar de bun pentru un diesel.
                    Delpfi, poate (sigur) au fost altii care au scos consumuri mai bune, asta e cel mai bun consum al meu si parerea mea este ca totusi este destul de bun pt un motor 2,2.
                    honda civic 2,2 ictdi sport dpf ,milano red http://hondafan.etp.ro/gallery/v/liviu+iulian/

                    Comment


                    • #40
                      Nu vreau sa crezi ca sunt Gica-contra, dar cred ca sunt colegi pe benzinare (tot de 140 CP) care au scos consumuri asemanatoare (andrei_r, pauliasi). Eu am scos 5,5% la pompa pe un civic pe benzina de 115 CP pe vreo 400 km si 6,1% pe actualul 1.8 pe 630 km (Nadlac - Bucuresti). Pe 520 km aveam (Nadlac - Pitesti) aveam 6,0%. Masina era in prima mie de kilometri. De aia zic...
                      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by Delphi View Post
                        Serios vorbind acum, nici nu e un consum extraordinar de bun pentru un diesel.
                        Pai tu ca sa scoti la 1.8 un consum de sub 6%, imi dau seama cum trebuie sa mergi . O sa revin cat pot de repede cu un consum la 2.2, pe o distanta de minim 50 km, sa vad minim minim cat pot scoate. Iti spun ca am reusit 4.3% insa nu am dovada.

                        Un consum ca cel scos de liviu iulian, urice i-ctdi il scoate la un mers cu treapta V, intre 110-120km/h. E vb de mers constant, nu depasiri, accelerari bruste. Insa nu il lua ca pe un consum minim in afara orasului,ca nu are nici o treaba
                        alex2680
                        Senior Member
                        Last edited by alex2680; 01-02-10, 09:21.
                        ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

                        Comment


                        • #42
                          Nu, nu e neaparat asa. Daca mergi constant, fara accelerari bruste si in turatii pana in 3.000 - 3.200, scoti niste consumuri foarte bune. Mie nu prea imi iese, dar o sa ma chinui odata si o sa pun poze. In cazul civicului de 115 CP, eram in Bulgaria, drum liber, am mers cam tot drumul cu 90-95 km/h in viteza a cincea. Am pus benzina si la dus si la intors in Eforie Nord, asa ca daca nu era mersul in RO sa-mi strice recordul, era mult mai bun consumul.

                          Originally posted by alinp View Post
                          record consum , mers normal , fara accelerari bruste si schimbat la 3000 rpm
                          Ce ziceti domnule Delphi , e bun consumul pentru un benzinar ?
                          Da, domnule alinp, eu zic ca este bun.
                          "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                          Comment


                          • #43
                            Daca vreti va arat eu record la Type-R, dar este pe o distanta relativ scurta 4-5km...dar este un consum de 2,2%.
                            www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

                            Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

                            EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
                            Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

                            Comment


                            • #44
                              L-ai impins?

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by Shadow View Post
                                Daca vreti va arat eu record la Type-R, dar este pe o distanta relativ scurta 4-5km...dar este un consum de 2,2%.
                                Lasat de la 250 in frana de motor pana la cati km/h? O sa incerc si eu sa vad cat scot, dar nu de la 250 ca nu duce agregatul atata
                                ex.Civic i-CTDi ; Accord i-DTEC & X6 3.0d

                                Comment

                                Working...
                                X