Review Honda Civic 5d 1.8 2008 sh dupa 3000km .

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Toate zgomotele si greierii astia nenorociti apar din cauza drumurilor. E normal sa fie asa...drumuri denivelate, gropi, treceri de nivel care dau vibratii si socuri. Toate astea sunt preluate de imbinari si, care fiind clipsuri, bye bye...Apare greierasul. Eu nu am absolut nici un greier, nu imi zdrangane nimic in masina. Am 9400 km dar din fericire, nu am mai mult de 1000 km pe drumurile patriei. Numai autobahn si orase in Occident...
    Intr-adevar, la capitolul antifonare sta slabut, dar de aia aveti Mp3 si sistem audio...Vb celor de la Hi-Q..."DA MUZICA MAI TAREEEEEEEEE!!!!!!"
    My cars:
    2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
    ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

Comment

• +1
      Cand am fugarit-o prin Europa si am mers mai putin pe la noi, nu am avut nici o problema cu zgomotele din interior. Cum am inceput sa merg mai mult pe la noi, incet-incet "a inceput distractia"....
      Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

Comment

• Originally posted by B01PCR View Post
        Totusi nu inteleg si pace de ce Honda nu da 2 bani pe zgomote; toti fanii civic-ului se plang de asta; toti cei ce vor sa critice civic-ul se leaga tot de acest aspect.
        Si eu sunt fan civic dar nu ma plang de asta...
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

Comment

• Sunt proaspatul posesor al unui civic 5d facelift. Referitor la review, sa stiti ca nu se mai aplica si in cazul facelift-ului. Inainte sa cumpar masina am facut drive test cu o varianta 2007 parca si era intr-adevar un pic mai zgomotasa(mie personal imi placea). Cert este ca varianta facelift este mai bine silentioasa si este absolut superba!! In clasa ei bate toata concurenta!

Comment

• Lacroyx, felicitari pentru achizitie! Nu aveai cum sa vezi defectele masinutei la test drive. Erai deja imbolnavit cand te-ai urcat la volan si nu mai vedeai decat HONDA. Simptomele sunt clasice: Zambetul larg, incantare, euforie, adrenalina. Dar este boala incurabila. Foarte putini s-au vindecat de boala asta. Mie, cel putin, mi s-a agravat cand a fost a mea, masina.
            http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/oprescutoma/

Comment

• AI cum sa vezi defecte ca alea de drive test sunt rupte in bucati! SI eu am fost chitit sa imi iau noul opel astra prima oara. DUpa care mi-a venit ideea sa trec si pe la alte marci de masini. VW, Seat si Skoda nici nu le-am mai luat in calcul, iar in rest Mazda 3, Renaul Megane Coupe, Fiat Bravo, Kia Cee'd sunt niste glume pe langa asta. Nici ca bani nu se compara, nici dotari, ca motor nu mai discut ca a omorat concurenta, la absolut toate capitolele. Deci, in concluzie am vrut sa imi iau alta masina si m-am schimbat si am luat civic.

Comment

• Originally posted by lacroyx View Post
                Sunt proaspatul posesor al unui civic 5d facelift. Referitor la review, sa stiti ca nu se mai aplica si in cazul facelift-ului. Inainte sa cumpar masina am facut drive test cu o varianta 2007 parca si era intr-adevar un pic mai zgomotasa(mie personal imi placea). Cert este ca varianta facelift este mai bine silentioasa si este absolut superba!! In clasa ei bate toata concurenta!
                De acord cu tine. Am probat saptamina trecuta Type-S motorul de 1,4 100cp o liniste deplina in interior

Comment

• De 2 saptamani am si eu o Honda Civic din 2008 luata de la un prieten care a avut-o de noua. Este modelul de 1.8i-VTEC cu cutia "robotizata". Multe din remarcile lui alien le-am regasit, dar vreau sa spun ca dupa 2 saptamani n-am mai pus mana pe vechea masina. Care a propos este un Focus MK2 hatchback din 2007 cu 72000 km acum. Ca tot s-a discutat, parca Fordul pare oarecum mai inchegat, mai stabil - cel putin la al meu nu se aude nici un zgomot dupa 7 ani si inca n-am schimbat absolut nimic in afara de bujii si placute de frana (o data). La Honda am fost ingrijorat de anumite zgomote care apar pe drumurile mai proaste, dar masina nu are nici o problema (mi-au certificat baietii de la Autoklass care au evaluat masina acum 1 luna) iar dupa ce am citit pe forum mai multe impresii, se pare ca este o problema general dar care e deranjanta doar ca si perceptie, nu si in realitate. Sper sa ma obisnuiesc. Confortul interior insa e superior, la fel si motorul. Este cu totul altceva. La fel si din pdv al design-ului - mie mi-a palcut masina asta la nebunie de cand a aparut. De fapt e alt gen de masina: din punctul meu de vedere Focus&Golf sunt niste masini corecte dar oarecum plictisitoare (prin absolut tot - design, liniaritate, senzatii, etc.). Honda are acel ceva care te face sa-ti bata inima mai repede (as include in aceasta categorie si AlfaRomeo). Cum spuneti muti dintre voi, pacat ca nu avem drumuri pe masura banilor care se platesc pe kilometru - problemele noastre ar fi fost muuult mai putine. Sa auzim numai de bine!

Comment

Working...
                  X