Capace de roti Civic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Capace de roti Civic

    Hombres, vine iarna!

    Ca sa nu il suparam pe Ion Tiriac ar trebui sa trecem pe rotile de iarna.
    Eu anul trecut am achizitionat un set de jante de tabla pe 16" si am mers cu ele asa (fara capace) toata iarna, totusi ulterior am vazut pe vreo 2 Civicuri niste capace care aratau chiar bine. Civicurile alea doua nu erau in Romania, dar ma gandesc ca ar trebui sa se gaseasca si la noi niste capace mai acatarii.

    Asadar, stie cineva unde as gasi niste capace, eventual la preturi acceptabile?
    PanterA
    Senior Member
    Last edited by PanterA; 10-11-09, 18:18.
    '08 Civic 5D 1.8 M/T Champagne Silver

  • #2
    http://www.hondafan.ro/forum/showthr...t=5138&page=12
    Sa dai si o pagina inapoi

    Am gasit pe ebay, noi, originale, 5 lire bucata x 5 bucati + 7 lire transportul = 32 lire
    Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
    This message was printed on recycled bytes.

    Comment


    • #3
      eu merg fara capace. nu se mai aduna zapada acolo.... si cam atat, asta ar fi singurul avantaj (si asta e discutabil pt ca nu merg chiar prin nameti). asta daca nu punem la socoteala avantajul de design pe care il ai cu jantele alea fara capace (de parca ar fi roti de logan
      silence is sexy.
      civic 5D 1.8

      Comment


      • #4
        si eu am jante de tabla. NU am pus capace. Am observat ca la roata din fata prinde putina rugina la roata(nu janta). Oare nu ar fi indicat totusi cu ceva capace? Voi dupa un an de mers nu ati observat nimic?
        '08 Honda Civic 5D 1.8 MT Sport 140hp i-VTEC Nighthawk Black Pearl
        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/babaus/ +sticker
        Dacia Super Nova de vanzare
        Cauciucuri + jante de vanzare

        Comment


        • #5
          Capacele iti pot dezechilibra rotile cand mergi cu viteza. In afara de faptul ca sunt cat de cat estetice (nu se vad plumbii de echilibrare) au numai dezavantaje.
          07 Honda Accord 2.0 MT Black

          Comment


          • #6
            Pai si atunci de ce vin toate masinile din fabrica cu capace, cele cu jante de tabla ma refer. Eu cand am avut la alte masini, nu am simtit nici o diferenta.
            Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
            This message was printed on recycled bytes.

            Comment


            • #7
              Tiriac poa' sa ma pupe-n behind.

              Cat priveste capacele, eu am luat niste ragalii la 60 Ron setul, insa doar pt a proteja cat de cat jantele de zgarieturi, cu intentia de a cumpara capace de Honda cand oi reusi. Dar cand am aflat ca-s vreo 80 E la noi in tara (bucata!) si vreo 50 E la nemti, m-am cam lasat pagubas momentan, avand in vedere ca pe jante am dat 46 E/buc si sunt cele care se pun pe variantele Basis/Comfort (la Honda erau aproape suta de euro bucata).

              Comment


              • #8
                80 Euro capacele? Bogdane, poate ca or fi niste capace care tin si loc de janta si n-am stiut noi.
                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Lumpy View Post
                  Pai si atunci de ce vin toate masinile din fabrica cu capace, cele cu jante de tabla ma refer. Eu cand am avut la alte masini, nu am simtit nici o diferenta.
                  Arata ca dracu o masina fara capace.
                  07 Honda Accord 2.0 MT Black

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Delphi View Post
                    80 Euro capacele? Bogdane, poate ca or fi niste capace care tin si loc de janta si n-am stiut noi.
                    Avand in vedere ca am gasit jante de aluminiu pe 16 la pretul asta, si eu am crezut ca poate tin loc de jante. Puneam cauciucuri de bicicleta pe ele si sa vezi ce rupeam noianul de zapada mai ceva decat Universal 650.
                    Am gasit un link:
                    http://www.accesoriiautooctoseven.ro...a=capace+roata
                    Eu zic ca-s ceva mai decente si pt 15 lei in plus iti pune si emblema. Problem solved!
                    Exemplu:
                    http://www.accesoriiautooctoseven.ro...a=galerie+foto

                    Comment


                    • #11
                      @redstar: ma indoiesc sa strice siguranta masinii doar sa dea mai bine...


                      @bogdan: inseamna ca cele 32 lire pe care le-am dat pe 5 capace noi, au fost afacere buna
                      Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
                      This message was printed on recycled bytes.

                      Comment


                      • #12
                        Mi-am cumparat recent 4 jante de tabla pentru Civic, o data cu venirea iernii. M-ar interesa sa cumpar niste capacele pentru jante, ca sa nu mai intre mizerie acolo. Ceva de acest gen:
                        http://www.okazii.ro/accesorii-roti/...nda-a118562860

                        dar pentru jante de tabla, nu de aliaj (ca la alea am). Aveti idee unde gasesc?

                        Prin trafic in general am observat ca numai Matiz-ul are capacele, iar in rest nu prea.
                        cayn
                        Junior Member
                        Last edited by cayn; 18-12-12, 14:24.

                        Comment

                        Working...
                        X