Modificare al treilea stop de frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Modificare al treilea stop de frana

    Am dat peste acesta mica modificare care pare draguta. Poate mai e interesat cineva...

    http://www.civinfo.com/forum/general...sale-gers.html
    Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
    This message was printed on recycled bytes.

  • #2
    parca mai degraba ar scrie Honda in loc de Civic nu ? Ca prea confunda lumea Honda cu Hyundai.
    Nu se pot aplica si la sedan ?

    Comment


    • #3
      Pe link-ul de l-am pus erau majoritatea cu Honda. Sunt si cu Type R, S etc. Nu stiu cum este la Sedan sincer.

      Faza cu hyundai nici nu mai stiu de cate ori mi s-a intamplat
      Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
      This message was printed on recycled bytes.

      Comment


      • #4
        Ar merge si mai bine daca ar scrie Hondafan
        1.8 i-VTEC MT CIVIC 5D Nighthawk Black
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/escobar/NHB
        Mavi Travel - Aducem lumea mai aproape de tine
        http://www.mavitravel.ro
        STOP ACCIDENTELOR RUTIERE! VIATA ARE PRIORITATE!

        Comment


        • #5
          Hehe, se poate scrie ce vreti, ideea e sa vedem daca sunt doritori si sa vedem cum facem. Daca nu ma insel era un baiat in Germania care facea, pt un group buy ar iesi bine.

          LE: cred ca Irlanda totusi
          Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
          This message was printed on recycled bytes.

          Comment


          • #6
            "Hi Lumpy

            Yeah posting to Romania shouldnt be a problem, cost would be £9 GB Pounds incl postage for 1.

            For a group buy I could certainally give you a better price depending on how many you were looking.

            Cheers

            Gers"


            Acuma sa vad daca mai vrea cineva :P
            Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
            This message was printed on recycled bytes.

            Comment


            • #7
              Deci din ce am inteles pe acolo pretul de 'baza" este vro 60 de lei (10 lire) , acuma sa il intrebi daca poti daca face si pentru sedan E ceva mai mic evident dar din ce stiu tot lunguiet este stopul al treilea

              Comment


              • #8
                Nu stiu daca realizezi, dar ca sa umbli acolo sa lipesti folia aia pe interior (presupun ca asta e acolo) trebuie desfacuta toata partea din spate a masinii, adica tot ce e dupa bancheta, si nu e chiar simplu.
                Uite si cum arata la sedan:

                Comment


                • #9
                  eh da dar presupun ca la Sedan stopul al treilea fiind inauntrul masinii se poate lipi si "peste" stop, cu conditia sa aibe adezivul pe partea care trebuie

                  Comment


                  • #10
                    Peste stop, in stop, tot la fel trebuie sa desfaci. Doar daca vrei sa lipesti pe exteriorul lunetei, in rest e greu, crede-ma. Folia o am decupata in jurul stopului tocmai pt ca nu se poate ajunge acolo, am mizerie in dreptul lui pe interor pe care nu o pot sterge, deci e grele.

                    Comment


                    • #11
                      e legala chestia asta...sa modifici al 3-lea stop de frana...?!?
                      nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

                      Comment


                      • #12
                        Presupun ca da, stiu ca parca nu este obligatoriu al treilea stop de frana, deci teoretic nu conteaza. Singura problema ar fi cu vreun smintit sa se holbeze la sticker in timp ce tu pui frana si sa te "pupe"

                        Comment


                        • #13
                          ba eu stiu ca este foarte obligatoriu...norme UE and stuff...
                          nu cred ca mai exista o masina care sa iasa de pe poarta fabricii fara acest stop...
                          nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by totolino View Post
                            ba eu stiu ca este foarte obligatoriu...norme UE and stuff...
                            nu cred ca mai exista o masina care sa iasa de pe poarta fabricii fara acest stop...
                            intr-adevar, acum a devenit obligatoriu.

                            deasemenea, modificari de genul acesta care pot sa distraga atentia celorlalti soferi sunt strict interzise!
                            ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
                            ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

                            Comment


                            • #15
                              Vazusem si eu chestiile astea pe civinfo si mi se par niste prostii imense. Al treilea stop pe frana e facut sa iti dai seama in special ziua daca masina franeaza sau are doar pozitiile aprinse. Plus ca la franare e primul care sare in ochi, asa ca aceasta modificare mi se pare o inconstienta.
                              Honda Civic 5D 2008 - 1.8 M/T Galaxy Gray
                              sigpic
                              http://hondafan.etp.ro/gallery/v/bgdsta/

                              Comment

                              Working...
                              X