Recomandare detector radar

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Recomandare detector radar

Salutare,
    Avand in vedere ca am ramas fara permis la intoarcerea de la Albac, de la nationala m-am gandit sa imi iau un detector radar, dar din multitudinea de variante, obtiuni si modele de la firmele producatoare nu prea stiu pe care sa-l aleg. Nu vreau nici unul ieftin care caraie tot timpul dar nici unul de 1000 ron.
    Sa treceti firma producatoare si modelul detectoarelor recomandate.
    Multam!
    Ex - Honda CIVIC 5D 1.8 M/T SPORT - Milano Red
    In cautare de altceva

Eu am un Bel STI. Nu am luat niciun radar de cand il folosesc. Caraie destul de mult, dar iti dai seama dupa frecventa afisata daca e pericol. Foarte sensibil, avertizeaza cu mult inainte chiar daca mergi cu viteza mare. Iti recomand Bel 995. La fel de bun, si la un pret mai decent.
    Succes la cumparaturi
    Honda S2000 '08 / B-99-HOS
    Honda Accord 2.4 Ex. A/T '07 / B-01-VDU

http://http://www.facebook.com/vdoltean

Comment

Bel Rx 65. Din cate stiu cam la 1000 ron este acum.Inainte era mai ieftin. Este bun, nu caraie mult, te poti baza pe el. L am avut cca 1 an si am fost foarte multumit de el. Acum am un valentine one, ca si o comparatie intre cele doua, pot spune ca valentine zbiara mai des este mult mai sensibil decat rx 65 dar si vede radarul mai devreme.
      Honda Accord Type S 2.4 190 CP, Touareg 3.0 V6 240 CP
      epitesti.ro
      anunturi.epitesti.ro

Comment

Am Bel 995 de vreo 3 ani cred, am luat 2 radare de cand il am adica de fiecare data cand nu il aveam cu mine E vreo 800ron acum parca, nu caraie prea mult si oricum are buton de mute asa ca il poti amuti repede
        Ex '06 Accord 2.0 LS/MT
        Momentan fara H

Comment

Multumesc pentru recomandari, cred ca ala va fi pana la urma: Bel 995.
          In cautare de altceva

Comment

Totusi exista o mare diferenta intre 995 si bel rx 65 si anume, bel rx 65 iti arata frecventa radar. Asa poti deosebi mult mai clar o avertizare radar fata de o alarma falsa.
            epitesti.ro
            anunturi.epitesti.ro

Comment

RX 65 imi cam depaseste bugetul
              In cautare de altceva

Comment

Din punctul meu de vedere merita diferenta de bani.
                epitesti.ro
                anunturi.epitesti.ro

Comment

Maruhama W-8889 am eu...avand oroare de fire trase prin masina am mers pe asta, e solar si e japonez => sunt foarte multumit de el.
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

Comment

Em am tras fir prin bord pe langa parbriz si nu am la vedere nici un fir....deci poti rezolva si aceasta problema...
                    epitesti.ro
                    anunturi.epitesti.ro

Comment

Si 995 iti arata frecventa radar si e total irelevanta frecventa pentru deosebirea radarului de o usa de benzinarie dupa parerea mea.
                      Ex '06 Accord 2.0 LS/MT
                      Momentan fara H

Comment

Si eu folosesc RX65 de cand mi-am luat civicul si pot sa zic ca e extraordinar aparatul si ca isi merita fiecare leut. I l-am mai recomandat unui prieten care ajunsese la 14 puncte si acum a ajuns sa nu mai aiba nici unul tocmai ca si-a facut datoria.
                        Mai bine mai astepti putin si iei ceva mai bun, pt ca avantajul de a iti arata frecventa este destul de important. Asa poti sa iti dai seama mult mai usor daca este o alarma falsa de genul benzinarie sau usa de magazin.

PS: Frecventele le inveti incetul cu incetul si ajungi sa le deosebesti care sunt radare sau nu.
                        Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                        Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

Comment

Ia unul cu benzi selectabile si lasa-l doar pe banda K. Asa vei scapa de cele mai multe alarme false. Eu am un Maruhama CH 888 si ma anunta foarte din timp si n-am luat radar. Si n-are fire
                          I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                          My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                          '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                          '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                          '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                          EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                          EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                          EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                          EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                          EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                          EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Nu este adevarat. Se pare ca politia romana foloseste si banda Ka. Or fi putine dar ele exista. Am gasit vreo 3 sau 4 radare pe banda asta. Pe drumul Targoviste - Ploiesti si Bucuresti - Targoviste le-am gasit daca tin bine minte. Doar banda X poate fi oprita fara nici un fel de grija.
                            Si mai este o diferenta mare intre detectoarele mai ieftine si cele cu pretentii de la Beltronics: in momentul in care masina de politie este asezata aproape perpendicular pe soseaua pe care circuli sau sunt puse dupa o curba. Acolo se vede diferenta. Whistler sau Cobra care se gaseau pe la 4-500ron acum 1 an nici nu le miroseau, iar Rx65 care il am piuia imediat cand ajungeam la vreo 3-400m de curba sau intersectie. Am facut special proba asta cu niste prieteni care aveau modelele mai sus amintite.
                            Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                            Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

Comment

Cred ca spun asta a 1000000000000000000 oara. Politia romana are radare DOAR in banda k. Mai sigura informatia decat o am eu, nu se poate.
                              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                              My cars:

'09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

Comment

Working...
                              X