Autonomia Honda Civic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Da, cred ca Stef s-a uitat la 5D-ul cu motor de 1.4.
    "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
    "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

    Comment


    • Originally posted by vladone View Post
      la mine e misto treaba - am ramas fara baterie acum o saptamana (uitasem lumina din plafoniera aprinsa vreo 2 saptamani si s-a supt toata bateria). eeee, cand am dat curent, s-a incarcat, am bagat benzina si...............surpriza...........autonomie de 740 km si a fost pe bune, in sensul ca am facut sb-buc dus intors si m-am mai plimbat prin sb vreo 4 zile.

      partea rea e ca acum si-a revenit, nu prea arata peste 600 km. cred ca este o chestiune de soft, nu stiu
      Uite un exemplu astronomic (pentru mine) Pana acum nu cred ca am ajuns sa pot face 600 km cu un singur plin
      Honda Civic Sedan 1.8 ES/MT - Nighthawk Black Pearl

      Comment


      • Vorbele acestea ne doare. Eu am facut 630 de km. si cand am facut plinul si am bagat 40.11 l. Deci mai aveam de vreo 150 km mers pe afara.
        "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
        "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

        Comment


        • Eu cu Diesel-ul meu am autonomie, in mod regulat, 750-800 mers mixt, oras + autobahn. Cel mai mult pe bord mi-a aratat asta vara dupa ce am mers cu un plin aproape numai pe autostrada cu viteza max 140-150 km/h. Imi indica 976 km + vreo 25 parcursi. Fara CC. :P
          My cars:
          2015 Honda Civic Tourer 1.8 i-VTEC A/T
          ex.: 2007 Honda Civic Sport 2.2 i-CTDI M/T

          Comment


          • Eu fac Bistrita-Bucuresti si retur cu 200 ron (50 litrii). Distanta exacta 900km. Cam 5.6l/100km... Asta la mers in conditii normale: maxim 130km/h.

            In oras, si aici vorbim de Bistrita, care are un trafic normal... fac ~650, din pompa in pompa.

            Cat despre diferenta dintre Sedan si 5D diesel, sedanul e mult mai usoara.
            sigpic
            Daca vine muntele la tine si nu te cheama Mahomed... fugi!!! Sigur e alunecare de teren!

            Comment


            • Eu cu sedanul meu fac cu un plin maxim 600 km.benzina petrom de 95.merg 3/4 numai in bucuresti restu fiind in afara.mi se pare f ok.mentionez ca o alerg.orium fata de predentele masini(logan,oltcit)...orice comparatie este absurda.cand am fost in bulgaria a consumat 70 litri la 1000 km.bucuresti-nessebar tur retur(ruta catre mare iesire-intrare prin vama veche).consum indicat 6,2.
              CIVIC SEDAN '08 ES M/T
              NIGHTHAWK BLACK.

              Comment


              • Salut,

                Cu civic 5D 1,8 mt executive, benzina fac in afara cu un plin 800 de km iar in oras cu un plin fac 350-400 km. Poti sa scoti un consum foarte bun afara din tara cu benzina lor si daca mergi economic poti sa faci mai mult de 800 de km.

                Comment

                Working...
                X