Roata de rezerva??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Posibil sa nu incapa, si daca incape iti imaginezi cum ar fi sa ai ca roata de directie o roata din aia mica? Greutatea e si mai mare pe partea din fata. Poti sa pui una din rotile din spate in fata daca ai pana si pui rezerva pe spate.
    1.8 i-VTEC MT CIVIC 5D Nighthawk Black
    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/escobar/NHB
    Mavi Travel - Aducem lumea mai aproape de tine
    http://www.mavitravel.ro
    STOP ACCIDENTELOR RUTIERE! VIATA ARE PRIORITATE!

    Comment


    • #32
      Pai n-am decat un cric
      ....

      Comment


      • #33
        Originally posted by Dan P View Post
        Pai n-am decat un cric
        pui cricul la roata spate, o dai jos si o pui pe cea de rezerva, muti cricul pe fata si montezi roata pe care o aveai pe spate in locul rotii desumflate..

        LE: discurile pe fata sunt mai mari decat cele de pe spate ?
        ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
        ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

        Comment


        • #34
          Sa nu-mi ziceti ca sunt japonezii asa de prosti eu refuz sa cred asta...

          Am facut o pana pe spate ce e drept, si cricul se manevreaza mizerabil. Asa ca decat sa faci manevra de schimbare de doua ori lasi masina acolo si pleci cu roata
          ....

          Comment


          • #35
            Originally posted by godspeed View Post
            Am gasit prin anglia de vanzare la 107lire, se baga cineva la un group buy? Macar ne scoatem cu transportul mai ieftin.
            Ce ziceti? Ca vad ca nu prea va plac group buy-urile :d
            Cineva interesat?
            '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

            Comment


            • #36
              Mai nebunilor, nu era o discutie ca se potrivesc rotile de rezerva de la Mitsubishi si ca sunt mult mai ieftine ? A incercat cineva varianta asta? Banuiesc ca daca ii dati un PM lui Ionelu, poate incerca sa va ajute ( sa vedeti daca se potrivesc si cat costa ).
              I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
              My cars:

              '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
              '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
              '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
              '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
              EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
              EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
              EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
              EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
              EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
              EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

              Comment


              • #37
                Gabi, cam cat ar costa la mitsu? ai aflat cumva
                '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                Comment


                • #38
                  Nu stiu, parca vazusem undeva un pret dar nu mai stiu unde si cat
                  Originally posted by batranu View Post
                  Ramm, cred ca mi-ai dat solutia, incerc la mitsubishi pentru ca au preturi rezonabile.
                  In concluzie: sa fie pe 16", sa fie japoneza (antraxul intre gauri) si sa aibe prindere in 5 prezoane.
                  Am sa ma duc cu civicul la mitsubishi sa probez roata pe masina. Cred ca cea de Lancer se va potrivi. Coltul are 4 prezoane.
                  I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                  My cars:

                  '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                  '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                  '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                  '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                  EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                  EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                  EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                  EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                  EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                  EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Bodo View Post
                    ...

                    LE: discurile pe fata sunt mai mari decat cele de pe spate ?
                    Dap sunt ceva mai mari
                    1.8 i-VTEC MT CIVIC 5D Nighthawk Black
                    http://hondafan.etp.ro/gallery/v/escobar/NHB
                    Mavi Travel - Aducem lumea mai aproape de tine
                    http://www.mavitravel.ro
                    STOP ACCIDENTELOR RUTIERE! VIATA ARE PRIORITATE!

                    Comment


                    • #40
                      286 +protectie aia de tabla(destul de maricica) si 260 pe spate (aici unele ai protectie mica de acopera direct discul, iar altele mult mai mare, ceva gen cum e cea din fata)
                      '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                      Comment


                      • #41
                        A incercat cineva sa puna rezerva pe fata si nu merge??
                        Mie mi se pare ca ar merge dar nu ma apuc sa verific doar de amorul artei
                        ....

                        Comment


                        • #42
                          Nu a facut nimeni pana pe fata la noul civic?? Din cei care au roata bineinteles
                          ....

                          Comment


                          • #43
                            pai si daca faci, bagi kitul ala de reparatie Acuma o iau si altfel :

                            Civic 5D nou are senzor de presiune in pneuri, de cele mai multe ori pana este minora insa se taie rapid cauciucul, cu acel senzor ar trebui sa fii ok sa fie o pana minora si sa poti repara linistit... pe de alta parte io in 2 ani de zile n-am facut deloc pana si nici alti membri ai familiei in ultimii 5 ani, deci sansele unui astfel de eveniment nefericit sunt minime

                            Comment


                            • #44
                              Pai la mine daca am roata nu mai am kitul
                              ....

                              Comment


                              • #45
                                categoric insa mi se pare mai rapid kitul decat schimbat roata cel putin pana la prima vulcanizare

                                Comment

                                Working...
                                X