Roata de rezerva??

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• equinoxe
    replied
    Once and for all, roata de rezerva de 5D are urmatoarele dimensiuni: 135/80/16!

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Poate vii la Biker's

Leave a comment:

• ramm
    replied
    Buna ideea asta. Ne auzim la un telefon in w-e.

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Janta e foarte ingusta si nu cred ca ajunge la protectii Eu n-am protectii si cred ca pot fi scoase ( din moment ce unele au protectii si altele n-au ). Daca vrei, ne vedem si incercam sa montam roata pe masina ta . Asta ne-ar lamuri .

Leave a comment:

• ramm
    replied
    KMR sa te uiti si daca ai protectii peste discurile de frana. Am incercat sa montez o roata pe 15 la a mea si nu a mers.
    Daaar, poate e diferit designul la roata asta.

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Roata de rezerva de Civic 5D este de 15, m-am uitat eu din curiozitate si lata de 100 ( doar atat imi amintesc ) si anvelopa este Bridgestone. Daca mesteresc in week-end, fac si fotografii.

Leave a comment:

• Cyrax
    replied
    Nici eu nu am roata de rezerva, si ma gandesc cu groaza uneori la o pana nasoala in mijlocu campului ...

Leave a comment:

• batranu
    replied
    Esti fericit, eu am luat civicul executiv nou din germania si nu a avut roata de rezerva.

Leave a comment:

• alinp
    replied
    m-ati speriat , la sedan eu am roata de rezerva

Leave a comment:

• batranu
    replied
    Ramm, cred ca mi-ai dat solutia, incerc la mitsubishi pentru ca au preturi rezonabile.
    In concluzie: sa fie pe 16", sa fie japoneza (antraxul intre gauri) si sa aibe prindere in 5 prezoane.
    Am sa ma duc cu civicul la mitsubishi sa probez roata pe masina. Cred ca cea de Lancer se va potrivi. Coltul are 4 prezoane.

Leave a comment:

• ramm
    replied
    15" nu merge la Civic 5D ptr ca are si protectiile alea de la discurile de frana. Minim 16.

Leave a comment:

• bertro
    replied
    am iesit pana la masina si m-am uitat pe roata de rezerva.
    pe janta scrie doar atat: "15 x 4T Topy 1 31 08 02.3 8WA"
    anvelopa e "Bridgestone Tracompa-3 T125/70 D15 95M"

scuze pt calitatea pozei, e facuta cu telefonul.

Leave a comment:

• bekxy
    replied
    "Colegii" noştri englezii zic cam aşa.
    Dacă ai mai mult timp pentru citit... bagă şi aici.
    De vânzare s-ar putea să fie aici.
    Uite şi topicul de la noi aici.

Leave a comment:

• ramm
    replied
    Eu am postat la bursa, de aia nu ai gasit.
    Varianta 1: comanda in Germania
    Varianta 2: cauti la dezmembrari o roata de rezerva de dimensiuni reduse
    Varianta 3: iei o roata de la Mitsubishi ptr ca sunt aceleasi gauri.

Daca ai timp, eu recomand varianta 2, e cea mai ieftina. Eu tot am zis ca imi fac timp intr-o sambata sa ma plimb putin, dar tot timpul a aparut cate ceva.
    Maine o sa dau niste telefoane, am primit un pont despre un depozit foarte bun (varietate si pret) ptr piese de la dezmembrari. Promit ca revin cu un raspuns - si pe mine ma streseaza rahatul ala de spuma.

Leave a comment:

• batranu
    replied
    romafroman am citit tot pe forum ca ar fi posesori de astfel de roti, dar nimeni nu i-a pus indicativul si eu cred ca se poate gasi ceva non-oem.
    Daca are cineva o astfel de roata, va rog postati caracteristicile acesteia.
    Eu sunt patit si am ramas cu masina in drum, am mers pe pana pana am ajuns acasa, noroc ca distanta nu era foarte mare, cca 1 km.

Leave a comment:

Working...
X