Roata de rezerva??

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• fetherw80
    replied
    Gabi, cam cat ar costa la mitsu? ai aflat cumva

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Mai nebunilor, nu era o discutie ca se potrivesc rotile de rezerva de la Mitsubishi si ca sunt mult mai ieftine ? A incercat cineva varianta asta? Banuiesc ca daca ii dati un PM lui Ionelu, poate incerca sa va ajute ( sa vedeti daca se potrivesc si cat costa ).

Leave a comment:

• fetherw80
    replied
    Originally posted by godspeed View Post
    Am gasit prin anglia de vanzare la 107lire, se baga cineva la un group buy? Macar ne scoatem cu transportul mai ieftin.
    Ce ziceti? Ca vad ca nu prea va plac group buy-urile :d
    Cineva interesat?

Leave a comment:

• Dan P
    replied
    Sa nu-mi ziceti ca sunt japonezii asa de prosti eu refuz sa cred asta...

Am facut o pana pe spate ce e drept, si cricul se manevreaza mizerabil. Asa ca decat sa faci manevra de schimbare de doua ori lasi masina acolo si pleci cu roata

Leave a comment:

• Bodo
    replied
    Originally posted by Dan P View Post
    Pai n-am decat un cric
    pui cricul la roata spate, o dai jos si o pui pe cea de rezerva, muti cricul pe fata si montezi roata pe care o aveai pe spate in locul rotii desumflate..

LE: discurile pe fata sunt mai mari decat cele de pe spate ?

Leave a comment:

• Dan P
    replied
    Pai n-am decat un cric

Leave a comment:

• escobar
    replied
    Posibil sa nu incapa, si daca incape iti imaginezi cum ar fi sa ai ca roata de directie o roata din aia mica? Greutatea e si mai mare pe partea din fata. Poti sa pui una din rotile din spate in fata daca ai pana si pui rezerva pe spate.

Leave a comment:

• fetherw80
    replied
    Am gasit prin anglia de vanzare la 107lire, se baga cineva la un group buy? Macar ne scoatem cu transportul mai ieftin.
    Ce ziceti? Ca vad ca nu prea va plac group buy-urile :d

Leave a comment:

• Dan P
    replied
    ceeee??? numai pe spate ????
    De ce??Nu incape de discuri??

Leave a comment:

• Nomercu
    replied
    Am fost in concediu prin Budapesta si pe la festival la Sziget si m-am oprit si la reprezentanta Honda Ungaria cu domnul care vorbeste si limba noastra... Am reusit sa iau de la dansul roata de rezerva ptr civic 5d cu 200 Euro. (in prealabil a fost adusa de la un centru de dezmembrari din Ungaria nu stiu cat costa acolo dar eu am fost multumit de pretul de 200 de euro) Roata a intrat fix in lacasul ei mi-au garantat compatibilitatea si obligatia de a o monta numai pe spate... in rest recunosc nu am mai verificat nimic Daca sunteti interesati o sa ma uit fac o poza si o postez.

Leave a comment:

• ciubyx
    replied
    roata mea de rezerva are dimensiunile T135/90/D15

Leave a comment:

• fetherw80
    replied
    ceva noutati? ca ma roade rau chestia asta... vreau neaparat o roata de rezerva, dupa ce am luat o ditamai piatra pe capota orice se poate intampla in tarisoara asta

Leave a comment:

• Nomercu
    replied
    Intru si eu in grupul de interes ptr ca in tarisoara asta frumoasa nu se stie unde poti ramane in 3 roti . Orice solutie corecta si nu exagerata ca si suma de bani count me in!

Leave a comment:

• fetherw80
    replied
    unele masini nu au protectia aia la frane si poate de asta merge si un 15.
    Sunt si eu mega interesat de o roata de rezerva asa ca astept solutii

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Originally posted by equinoxe View Post
    Once and for all, roata de rezerva de 5D are urmatoarele dimensiuni: 135/80/16!

Gresit total ! Mi-e lene s-o scot acum si sa ma uit dar 100% este pe 15 ( cel putin a mea ). In week-end-ul asta o vom proba pe masina lui Ramm.

Leave a comment:

Working...
X