Cati kilometri aveti cu Hondele voastre CIVIC FK1, FK2, FN1, FN2?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    FK3 ... 99.867

    Dar daca spuneti ca nu va intereseaza FK3-urile :P..
    ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
    ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

    Comment


    • #17
      civic sedan 25.000 km 2008 nici o problema inca
      http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/alinp/civic/
      civic sedan 08

      Comment


      • #18
        Originally posted by Bodo View Post
        FK3 ... 99.867

        Dar daca spuneti ca nu va intereseaza FK3-urile :P..
        Ne intereseaza.
        Deci ai atins 100.000km
        Ce defectiuni ai? Ce ai schimbat pana acum?Ce a cazut?
        Ai mers cu ea sportiv sau "molatic"?
        '08 Honda Civic 5D 1.8 MT Sport 140hp i-VTEC Nighthawk Black Pearl
        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/babaus/ +sticker
        Dacia Super Nova de vanzare
        Cauciucuri + jante de vanzare

        Comment


        • #19
          Civic Sedan ES M/T - 25000 Km din octombrie 2008; binecunoscuta problema cu geamul stanga fata (sofer). Rezolvata in 5 min la service (si rezolvata a ramas, cel putin pana in clipa de fata...)

          O alta mare problema (de fapt cea mai mare): consuma benzina
          http://www.hondafan.ro/forum/showthread.php?t=5516
          Cine are Honda... ARE ! Cine n'are da'si doreste... VA AVEA !

          Comment


          • #20
            Originally posted by cosnec View Post
            Civic Sedan ES M/T - 25000 Km din octombrie 2008; binecunoscuta problema cu geamul stanga fata (sofer). Rezolvata in 5 min la service (si rezolvata a ramas, cel putin pana in clipa de fata...)

            O alta mare problema (de fapt cea mai mare): consuma benzina
            A ! Inca ceva: trebuie spalata, din cand in cand
            http://www.hondafan.ro/forum/showthread.php?t=5516
            Cine are Honda... ARE ! Cine n'are da'si doreste... VA AVEA !

            Comment


            • #21
              sa mor dc am inteles ceva din tot ce-am citit aici ori voi ati baut cand ati scris ori am baut eu in timpo ce citeam , parca am fi la parlament

              Comment


              • #22
                Originally posted by claudiu75 View Post
                sa mor dc am inteles ceva din tot ce-am citit aici ori voi ati baut cand ati scris ori am baut eu in timpo ce citeam , parca am fi la parlament
                E simplu: Ne intereseaza km parcursi cu masina ta. Orice tip de honda civic de dupa 2006. Eu am trecut niste modele dar ne cam intereseaza toate.
                De ce? Pai era o discutie pe un forum paralel(ce probleme ati avut) in care vorbeam la nivel teoretic daca mersul ffff sportiv ( adica mult pe rosu) afecteaza in timp fiabilitatea motorului(adica durata lui de viata).
                NU puteam sa ne edificam decat vorbind cu persoane care au km parcursi (peste 100.000km).Daca ai 20.000 km nu poti spune (decat iti dai cu parerea) daca se simte diferenta ca ai mers sportiv in ultimii 100.000 KM.
                Cam asta era ideea.
                '08 Honda Civic 5D 1.8 MT Sport 140hp i-VTEC Nighthawk Black Pearl
                http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/babaus/ +sticker
                Dacia Super Nova de vanzare
                Cauciucuri + jante de vanzare

                Comment


                • #23
                  Originally posted by babaus View Post
                  Ne intereseaza.
                  Deci ai atins 100.000km
                  Ce defectiuni ai? Ce ai schimbat pana acum?Ce a cazut?
                  Ai mers cu ea sportiv sau "molatic"?

                  Mda, chiar ieri am trecut de 100k (mai exact acum am vreo 1003xx km)..
                  Defectiuni chiar nu stiu ca nu am fost niciodata la un psihiatru si nici masina nu am dus-o !

                  Glumesc..
                  Nu am nici o defectiune daca pot sa spun asta!
                  Au fost perioade in care mi se parea ca patineaza ambreiajul dar n-am facut nimic si "s-a vindecat", cateodata am impresia ca troncane nush' ce prin spate dar in urmatoarele minute stau si ma intreb de ce e atat de liniste..am mai avut cativa greieri intr-o perioada insa am dat cu insecticid si au disparut (am impresia ca incepe unul sa revina la viata dar am eu grija sa il omor "in fasa")..
                  Deci chiar nu am ce sa ii reprosez!!!
                  De mers, merg dupa cum ma trezesc dimineata pana la primul semafor (de obicei "molatic") iar acolo se gaseste intotdeauna cineva sa ma scoata din pepeni si tot restul drumului sa o calc "de behaie"..

                  De schimbat, intre 60k si ceva si 100k i-am facut urmatoarele:
                  2 revizii (80k si 100k)
                  1 set placute fata+spate (pe la 85k si ceva)
                  1 set gume de vara (pe la vreo 78k)
                  1 parbriz pe casco (a crapat de nebun)
                  1 spoiler spate pe RCA-ul unui motociclist - inca nu e schimbat dar e deschis dosarul si astept sa ma cheme sa il schimbe!

                  Cam astea ar fi..


                  LE: BTW, poate cumva vre-un moderator sau admin sa imi schimbe optiunea in poll de la <100k la <150k?
                  ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
                  ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by babaus View Post
                    "Ne" in primul rand sunt eu si cred ca si w33bb0
                    Ok, am votat, dar habar n-aveam ca ma intereseaza chestiunea asta
                    Din ce-am observat eu: componenta (daca i se poate spune asa) cu cea mai putine probleme de pe masina mea este motorul (plus transmisie). In rest... vrea benzina, vrea revizii, vrea o flansa de amortizor, vrea un nou HU ca sa-mi cante de pe CD, vrea vopsita, vrea motor curatat (vai! ce-am mai lustruit la el duminica asta) etc.

                    ATENTIE: pentru ca am observat ca unora (mai putin activi pe forum) li s-au parut ofensatoare unele posturi ale mele din ultima vreme, NU-S! Asa ma exprim eu: la misto. Nu-s adresate tie! Nici altcuiva!
                    B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
                    Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

                    Comment


                    • #25
                      la mine dupa un an de zile nu vrea nimik este multumita dc ai dau talpa si am grija de ea in rest avem o relatie super , o iubesc si ea ma iubeste

                      Comment


                      • #26
                        Am facut 91k (e adevarat 70k facuti prin germania de primul propietar, dar din ce-am vazut in cartea service doar revizii atat a avut masina asta si i-a schimbat cele necesare). In rest n-am avut probl cu ea, doar revizia de rigoare + pneuri noi si o bara fata ce asteapta sa fie ingrijita (mica neatentie). Mai nou vad ca vrea si lamele de la stergatoare sa fie schimbate. Stie cineva cat ajung?
                        1.8 Executive 5D, 140CP/Galaxy Grey

                        Comment


                        • #27
                          280 ron la reprezentanta
                          ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
                          ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

                          Comment


                          • #28
                            Oho! Da' pe la un Augsburg nu stie nimeni vreo cunostinta a vreunui amic de-al unei rude a matusii? Ca aproape 300 ron pentru un set de stergatoare mi se pare olecuta cam mult, nu?
                            mai ales ca nu-s cine-stie-ce minunatii de stergatoare (pe mine m-au cam dezamagit din prima zi)
                            B-01-PHP: 2007 FK2 Executive Champagne Silver
                            Citeste regulamentul inainte sa faci valuri!

                            Comment


                            • #29
                              am intrebat eu la augsburg si la ei in calculator dimensiunile sunt mai mici...
                              '17 Civic TypeR FK8 Championship White
                              '08 RAV4 2.0 VVTi 4WD
                              ex : 06' Civic 5d 2.2 i-CTDI 140cp
                              ex: '09 Civic TypeR Nighthawk Black

                              Comment


                              • #30
                                Ia incercati voi in Selgross
                                Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                                2 roti

                                Comment

                                Working...
                                X