Ce pareri au unii despre posesorii de Civic

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Da, era inevitabil ca vor aparea si "cocalari" la volanul Honda. Doar traim in Romania, tara lor
    '06 Civic 5D Executive M/T - Nighthawk Black Pearl + Leather Package + Sport Package
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Ghostface/Civic/

    Comment


    • #77
      Acum dintr-o situatie punctuala e greu sa tragi concluzii despre caracterul soferului.
      Cu totii facem greseli, si eu am fost injurart "in masa" de toti soferii pentru ca m-am incadrat de cateva ori prost. A mai gresi din pura prostie e totusi altceva fata de a face lucruri cu rea vointa.

      De exemplu ieri am incercat sa depasesc un 407 care mergea f incet si cand m-a vazut ca intru in depasire a accelerat cat a putut el....
      Honda Civic SEDAN 1.8 M/T Black Pearl
      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/B01PCR/

      Comment


      • #78
        Pe la mine prin Cr s-a umpult orasul de 5D cu domnisoare cu mamaliga in geam.
        Chiar azi stateam in coloana iar in sensul celalat, tot in coloana langa mine, o alta domisoara cu typeR cu mamaliga. Din cate stiu de la dealer deja o lovise de 2 ori. Daca doamne fereste se infasoara pe pom a cui oare e vina?

        Comment


        • #79
          Pai eu cred ca a ei sau a cui i-a dat banii de ea, dar in principal a ei, fiindca este responsabilitatea ei sa isi foloseasca mintea. Mda ... FN2 si mie imi era frica cand m-am suit in FK2... (am carnet de 2 luni adica, si FN2-ul a fost prima masina)
          -sold-'09 Honda Civic 5D 1.8 Executive Champagne Silver
          '94 Honda CRX Del Sol 1.6 Milano Red (D16Z6)
          '01 Honda S2000 Type V (VGS) 2.0 Laguna Blue
          '15 Honda CRV EX 1.6 Passion Red Pearl

          Comment


          • #80
            Eu zic ca s-a exagerat destul de mult faptul ca daca ai o Honda esti si bun sofer si de ce nu, poate un mic Titi Aur. Dupa cum s-a mai scris si pe forum, cei care detin o masina Honda a crescut destul de mult, iar comunitatea Hondafan a cam ramas aceasi. Si chiar si aici nimeni nu a dat vre-un test cand a dat "Register".
            Sunt putini cei care vor sa stie mai mult decat sa apese butonul de Start si sa ajung din A in B. Este adevarat ca este pacat de masina ca este destul de scumpa si poate mai mult decat doar sa arate bine

            Eu cand mi-am luat masina anul trecut culoarea Orange Tangerine erau cateva in toata tara. Azi, din Dristor pana in Colentina, am intalnit 3 cu aceasi culoare si din care 2 erau conduse de doamne (una mai in varsta si una mai tinerica). Si credeti-ma ca de cum am vazut masinile de la distanta am incercat sa le ajung sa vad daca nu cumva au stikere ceva dupa care sa ii recunosc daca sunt membrii ai forumului. Dar pana la urma am constatat ca sunt doar 2 participante la trafic ca oricare altele si care conduc masina cat se poate de subturat si de linistit ca nu cumva sa se auda motorul
            Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
            Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

            Comment


            • #81
              Nu stiu cum sa incep... vreau sa fiu si scurt. In primul rand, toata admiratia pentru membrii acestui forum; a fost de-ajuns sa-si dea cineva cu parerea dar nu a facut altceva decat sa deschida o conexiune intre niste oameni care sunt si ei patiti in trafic, sunt satui si ei de smecherii cu masini,,tunate,, si in primul rand nu au impresia ca strada e a lor. Referitor la cel de pe softpedia, parerea mea este ca acel om are un complex de inferioritate, poseda o masina de provenienta incerta gen frantzuzo-romaneasca, genul de sofer care se angajeaza intr-o depasire doar din ambitie, in timp prea lung si dupa aia se posteaza in fata ta si merge mult mai incet...etc.
              Referitor la respectul in trafic din partea celorlalti: prima mea masina a fost un golf III cu motor de 2.0 care nu arata foarte bine estetic dar avea un suflet mare. Cand aveam nevoie sa mi se acorde prioritate, chiar si cu lamaia in geam, in 95% din cazuri primeam si nu dezamageam; atunci am realizat ca mai sunt si oameni in trafic si ce-i mai important, oameni care sunt atenti la trafic si la cei care merg si cum merg. Mi-am insusit si eu aceasta calitate(sa-i spun asa) si oricat credit as acorda unuia pe care nu-l cunosc, cand il vad ca nu are putin respect, sau vorbeste la tel cu el in mana sau ca nu e atent, etc, imi pare rau dar incerc sa-l evit si nu-l ajut. Referitor la civic, situatia nu s-a schimbat, primesc acelasi respect in acelasi procent ca mai sus. Cred ca tine de altceva, nu de POSESORII DE CIVIC HATCHBACK, nene! Mi-a facut placere sa citesc tot topicul, m-am mai si descarcat, si asa e cum spune Bogdan CTR, civicul e o masina agitatoare.
              negro
              Junior Member
              Last edited by negro; 14-05-09, 14:43.

              Comment

              Working...
              X