Comentariu Top Gear despre Honda Civic

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

si totusi civic 5D-ul, chiar daca nu e pur-sange, e departe de a fi o masina "de la A la B". daca vroiam asa ceva, puteam purcede calea Logan >> Clio >> Chevrolet >> Hyunday >> Kia >> Toyota etc >> etc >> etc...pana sa ajung la civic.
    costa(u) mult mai putin si sa nu uitam de cate optiuni avem parte pe civic, optiuni care n-au ce cauta pe o masina "de la A la B", ca sa nu mai zic ca nici pretul nu e de ici de colo...
    nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

Comment

Da, stiu cum e. Cand incercam sa povestesc cate ceva despre filozofia companiei, altii considerau Honda ca fiind proaste pentru ca au plasticul prea tare pe bord. Uneori devine aproape imposibil sa faci fata la atata superficialitate.
      Cutiile automate sunt o problema la Honda, pentru ca n-au croit niciodata una pentru gusturile europenilor sau cu aport de performanta, ci s-au limitat doar la piata americana. i-Shift a fost o idee buna, dar din pacate are niste limite care pot fi greu depasite. Prin urmare, motoarele sunt excelente, dar cuplate la cutia lor automata parca le ia din viata.
      Fara frica insa, noul CUV de la Acura va avea in premiera noua cutie in 6 trepte (mai mult ca sigur dublu-ambreiaj) care isi va fac debutul pe fiecare model Honda cu prilejul primului facelift (uite ca nu mai e nevoie sa te scuzi, si asa deja ma simt prost ca am atras atentia cu englezismele). Un pic cam tarziu, dar mai bine mai tarziu decat niciodata.

Comment

[quote=costingiurgea;222439]

dar daca e vreunul dintre voi ready&able for the greater good of making top gear better, sunt oricand available pe costin at topgear ro...

Pai daca aveti probleme va putem recomanda calduros un coleg...HDI...

http://www.hondafan.ro/forum/showthread.php?t=6304

Acu' nu stiu daca e "ready&able "(cred ca asa se citesteste)...si am auzit si ca nu prea suporta "sefii"...mai ales pe aia cu "baschetii murdari"
        (sper sa nu se supere HDI pe mine)
        http://hondafan.etp.ro/gallery/v/ryloy/
        http://www.hotelcehov.ro/

Comment

Exclus!
          Am urmarit posturile lui HDI si chiar daca este able, sigur nu e ready. Pai ne-a zis el vreodata "bai" sau "hei"?! Nu. Ne-a tratat ca pe egalii lui? Da. Intelegi unde bat?!
          S-apoi, dupa cum ai zis, el nu traieste nici in umbra lui Dumnezeu, nici in afara ei. Mai degraba traieste in penumbra, vorba lui Andrei Cornea. Cornea are o carte care se numeste chiar "Penumbra" unde vorbeste chiar despre OM.
          Eh, dar ce vorbesc eu aici...
          HDI, notre respect!

Comment

http://www2.autovit.ro/masini/honda/civic/ un civic din Iasi se vinde la supra pret!

Comment

Costin, imi vine in minte o paralela cu radio-ul, unde stii ca se publica periodic sondajele de piata, care cum mai sta cu rating-ul etc.
              Ei, ca si TG.ro, erau in mare crestere cei de la Radio21 (sau Kiss? - oricum, stiti genul), iar cei de la Guerilla ies cam pe un loc 5 din cate imi amintesc.

DAR

Venituri medii ascultator R21 - 400 RON
              Venituri medii ascultator Guerilla - 2200 RON

Oare unde e mai eficienta reclama?

Studii ascultator R21 - spre inceputul liceului, if any
              Studii ascultator Guerilla - spre finalul facultatii

Intelegeti unde bat, exista indicatori de cantitate si indicatori de calitate. O fi in crestere TG.ro, dar de exemplu pe mine m-a pierdut la un moment, si vad ca si pe altii de aici. Poate e relevant statistic sau poate nu, e doar un sfat pe care il emit pentru ca imi placea intr-o vreme revista.

Scuze daca a fost prea agresiv mesajul meu anterior, mi se pare laudabil ca totusi te-ai implicat intr-un dialog calm aici

PS - Bratu e sigur unul din motivele din care nu am mai cumparat TG, daca e la Pro eu unul nu ma supar.
              '08 Civic 5D 1.8 M/T Champagne Silver

Comment

Working...
              X