Honda Civic Type R EP3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ba da, Civic 1.6L, 2 cifre si o litera! :wink:
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • Masina a ajuns cu brio la 4000km, am lasat-o mai usor in ultima vreme. Singurul lucur deranjant acum vara este capatul manetei de la schimbator, se incinge rau de tot daca sta in soare. Cum nu vreau s-o bag sub pomi ca sa-mi faca zob vopseaua, prefer sa-mi fac tatuaj pe palma cu cele 6 viteze. :lol:

      Comment


      • Sunt multi care isi pun un prosop sau ceva pe volan sa nu se incinga. Pune si tu ceva pe schimbator si ai rezolvat problema :wink:

        Comment


        • sau un parasolar la parbiz si iesi si mai bine. daca ai sunroof crapal putin sa nu faci cuptor inauntru.
          honda x 5
          "W" stands for Wrong
          Amerika ist Wunderbar

          Comment


          • Sa las sunroof crapat in Romania?? Glumesti. :lol: Oricum, nici sa n-aud de sunroof, in general sunt putin mai uituc, daca-l las crapat si da ploaia, fac acvariu din Type R. :lol: Au patit-o altii in locul meu.
            Cred ca o sa iau un parasolar ca nu mai merge, desi nu-mi plac de nici o culoare. Imi venise si ideea cu carpa, dar stric frumusete de schimbator. :wink:

            Comment


            • mah nu stiu cum e la civic type r, dar la mazda 626 din 1989, puteam sa las sunroof-ul crapat la maxim, pe ploaie torentiala si nu intra apa inauntru, avea un canal de scurgere super gandit. doar daca sufla vantul puternic din spate atunci mai intra cate un strop.
              Am auzit de la prieteni cu bmw si mercedes care si-au facut acvariu din masini :lol:
              http://www.autospeed.ro - Setari ECU (MoTeC, AEM EMS, Apexi, reflash pt. EVO si Subaru )

              Comment


              • carei treaba cu sunroof in romania? scuipa mesterii inauntru?

                eu cind o las in soare ii crap geamurile si deschid (in sus, nu de te tot trans inauntru sa nu bata soarele in masina) sunroof.

                apoi daca mai pui si film pe geam te ajuta.
                honda x 5
                "W" stands for Wrong
                Amerika ist Wunderbar

                Comment


                • Hehe, daca-i mai crap si geamurile e ca si cum as pune o invitatie in geam. :lol: Poftiti de luati. Am si eu totusi un mp3 acolo cat de cat bun, nu vreau sa-l pierd. Plus ca mai si pot scuipa, da. :lol:
                  Glumeam putin. Cel mai mare incoveninet e praful. La intoarcere risc sa dau la lopata inauntru ca sa gasesc pedalele. :lol: Pe bune.

                  Comment


                  • mai rau decit in orasele din desert la voi acolo.
                    honda x 5
                    "W" stands for Wrong
                    Amerika ist Wunderbar

                    Comment


                    • mie mi-au scuipat odata niste "bmw-isti" pe parbriz, in vreo 10 locuri, probabil de ciuda ca le-am dat mortu' prin oras :lol:
                      http://www.autospeed.ro - Setari ECU (MoTeC, AEM EMS, Apexi, reflash pt. EVO si Subaru )

                      Comment


                      • masina spune multe despre sofer. or fi fost ofticati rau de tot. omu la suparare face multe la care nu se gindeste.
                        honda x 5
                        "W" stands for Wrong
                        Amerika ist Wunderbar

                        Comment


                        • come on, guys. nu scuipa aia de au BMW Hondele..
                          ex Civic mk.7 EX sedan 2002, 1.7VTEC
                          ex Acura TL 2006, 3.2 V6 SOHC VTEC
                          Civic Si sedan 2007, 2.0 DOHC iVTEC
                          Acura MDX 2011, 3.7 V6 SOHC VTEC

                          Comment


                          • in romania da :P
                            http://www.autospeed.ro - Setari ECU (MoTeC, AEM EMS, Apexi, reflash pt. EVO si Subaru )

                            Comment


                            • or fi aia cu ban.
                              honda x 5
                              "W" stands for Wrong
                              Amerika ist Wunderbar

                              Comment


                              • Bogdan:
                                Parca te plingeai de cauciucuri. Sa-ti inpartasesc ceva din experienta mea. Eu sint fan Malatesta si nu stiu un alt producator de cauciucuri cu un raport calitate/pret mai bun. Cu ultimul set am mers pina s-au facut slickuri. Erau atit de uzate incit atunci cind le-am schimbat si am cerut cauciucuri identice cei de la Malatesta s-au invirtit vreo 2 minute pe linga ele ca sa vada ce model sint. Prima impresie dupa ce le-am schimbat a fost ca nu mai sint aceiasi calitate(scirtiiau urit de tot la demaraje si frinari) . Dupa citeva sute sau mii de km s-au mai asezat si acum sint iarasi multumit. Cred ca dupa ce faci si tu vreo 2-3000 de km o sa fii mai multumit de ele.

                                Comment

                                Working...
                                X