Honda Civic Type R EP3

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Bogdan_16v
    Regret lipsa unui calculator de bord, as fi fost chiar curios, chiar daca nu e in general prea exact.
    mai bune.
    Pai consumul mediu poti sa-l vezi si la a ta! Apasa acul de pe bord de mai multe ori si intr-una din optiuni vei da si de consum. Sau CT-Rul nu are asa ceva?
    HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

    Comment


    • nu prea cred ca civic are trip computer.

      cel mai precis calcul de consum il faci pe hirtie.


      in cartea masini o sa vezi ca scrie exact ce trebuie facut in timp de ploaie/aburire.

      ce ai facut e perfect.

      nu stiu cum e la tine dar la mine cind bag directionarea aerului pe parbriz intra automat A/C.
      honda x 5
      "W" stands for Wrong
      Amerika ist Wunderbar

      Comment


      • Originally posted by Bogdan_16v
        Apoi seara am plimbat 2 buni prieteni dornici sa traiasca si ei senzatii tari. Fara exagerare, cel care a stat in fata incepuse aproape sa urle cand am plecat de pe loc si am ajuns instant la 140. Dupa vreo cateva 2 ture Victoriei-Magheru, unul dintre ei nici nu mai avea cuvinte sa-si gaseasca, iar altul s-a apucat de o tigara, marturisindu-mi ca plimbarea a fost mai buna decat sexul. :lol: Eu ma amuzam teribil. :lol:
        HeHe...nu vei scapa nici de mine :mrgreen:
        Apropo, am fost la Honda si am facut test-drive-ul cu Razvan, pe care am reusit sa-l fac sa se prinda de usa :lol:

        Comment


        • dixy, inseamna ca la tine e semiautomat. La mine, manual.
          Hondatu, nu prea are decat km totali, trip A, trip B si temperatura exterioara. O sa ma interesez daca se poate pune si un indicator de consum, dar nu sunt disperat, ci doar curios.
          Aki, stiu. :P
          Am facut azi plinul. 45L la 350km in oras in aglomeratie, cel putin 2 VTEC-uri pe zi. 13%. Incredibil de putin pentru 200cp aspirat condus numai peste 5000 rpm in oras. Cu cealalta de 100cp scoteam ca popa 11-12% media.

          Comment


          • Pai consumul mediu poti sa-l vezi si la a ta! Apasa acul de pe bord de mai multe ori si intr-una din optiuni vei da si de consum. Sau CT-Rul nu are asa ceva?
            Nu are asa ceva. Nici Accord nu are.
            Accord 2.0i A/T

            Comment


            • chiar asa de mult va lipseste dracia asta? vreti sa vedeti cum se scurg banii la stop?
              nu mia lipsit niciodata asa ceva. am avut la o alta masina, dar nu simt deloc nevoia sa am asa ceva.
              honda x 5
              "W" stands for Wrong
              Amerika ist Wunderbar

              Comment


              • Originally posted by Bogdan_16v
                Hondatu, nu prea are decat km totali, trip A, trip B si temperatura exterioara.
                Ei, exact acolo ca si a 5a functie pe langa cele enumerate de tine, e si minunea asta! Dar e clar, nu e si gata!
                HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                Comment


                • [quote="Aki"]
                  Originally posted by Bogdan_16v
                  Apropo, am fost la Honda si am facut test-drive-ul cu Razvan, pe care am reusit sa-l fac sa se prinda de usa :lol:
                  Si despre ce masina e vorba?
                  HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

                  Comment


                  • Originally posted by Spoon
                    spoon e coxior, nu pozar 8)
                    nu credeam ca CTR arata bine pe rosu, dar m-am inselat amarnic...
                    mee too , am zis ca nu o sa arata bine masina serioasa , rosie , dar m-am inshelat
                    Vtec Junkie B16a2.

                    Comment


                    • ma tot intreb , oare sa fie mai putin fiabile modele 'fabricate' in Anglia ? :?
                      Vtec Junkie B16a2.

                      Comment


                      • in ce priveste Civic nu stiu. dar CR-V-urile ( care aici in USA vin si din Japonia si din UK) nu e nici o diferenta sesizabila. in general Honda are standarde de fabricatie bine puse la punct la toate uzinele sale fie ele in japonia, USA/Canada ori Europa.
                        ex Civic mk.7 EX sedan 2002, 1.7VTEC
                        ex Acura TL 2006, 3.2 V6 SOHC VTEC
                        Civic Si sedan 2007, 2.0 DOHC iVTEC
                        Acura MDX 2011, 3.7 V6 SOHC VTEC

                        Comment


                        • Corect. Deocamdata, am inteles ca cei din UK nu sunt inca in stare sa fabrice diesel-ul de 2.2 asa ca il aduc tot din Japan.
                          Azi am trecut de borna psihologica de 500km. Nimic de reprosat deocamdata. Singura chestie e ca mi-e tare mila sa o tot trec prin gropile inevitabile din Bucuresti. Sunt dezastru strazile dupa iarna asta.
                          Weekend-ul asta vreau s-o scot din oras la drum intins.
                          Cioli, bienvenitas! :lol:

                          Comment


                          • ah, si am mai aflat ca CTR se face numai in UK si de acolo il exporta si in Japonia... in Japonia se fac Integra/RSX si Civic Si pe care le trimit in America...


                            Maaaaaaarrrrrrrrrriiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuus:
                            Ia vezi ce zice ultima propozitie de aici:

                            http://www.hondafan.ro/modele.php?id=91

                            Eu n-am aflat decat cand am vazut pozele de pe honda.co.jp, la spate are sticker cu Jack Union, iar daca intri in meniu este precizat acest lucru.
                            Coupeul insa mi-e greu sa cred ca, vine din Japonia din moment ce ei nici macar nu-l distribuie acolo.
                            ex Civic mk.7 EX sedan 2002, 1.7VTEC
                            ex Acura TL 2006, 3.2 V6 SOHC VTEC
                            Civic Si sedan 2007, 2.0 DOHC iVTEC
                            Acura MDX 2011, 3.7 V6 SOHC VTEC

                            Comment


                            • Da, ai dreptate, pana si CTR-ul pentru Japonia, de 215cp, se face in Anglia: http://world.honda.com/Tokyo2001/auto/CIVICTYPE-R/ . De ce oare? :?

                              Comment


                              • oameni buni. masina asta a fost conceputa in europa pentru europa. asa ceva nu poate sa iasa de poarta de la fabrica din japonia.
                                honda x 5
                                "W" stands for Wrong
                                Amerika ist Wunderbar

                                Comment

                                Working...
                                X