Honda Civic Type R EP3

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• dixy2k
    replied
    carei treaba cu sunroof in romania? scuipa mesterii inauntru?

eu cind o las in soare ii crap geamurile si deschid (in sus, nu de te tot trans inauntru sa nu bata soarele in masina) sunroof.

apoi daca mai pui si film pe geam te ajuta.

Leave a comment:

• HondaCBR
    replied
    mah nu stiu cum e la civic type r, dar la mazda 626 din 1989, puteam sa las sunroof-ul crapat la maxim, pe ploaie torentiala si nu intra apa inauntru, avea un canal de scurgere super gandit. doar daca sufla vantul puternic din spate atunci mai intra cate un strop.
    Am auzit de la prieteni cu bmw si mercedes care si-au facut acvariu din masini :lol:

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Sa las sunroof crapat in Romania?? Glumesti. :lol: Oricum, nici sa n-aud de sunroof, in general sunt putin mai uituc, daca-l las crapat si da ploaia, fac acvariu din Type R. :lol: Au patit-o altii in locul meu.
    Cred ca o sa iau un parasolar ca nu mai merge, desi nu-mi plac de nici o culoare. Imi venise si ideea cu carpa, dar stric frumusete de schimbator. :wink:

Leave a comment:

• dixy2k
    replied
    sau un parasolar la parbiz si iesi si mai bine. daca ai sunroof crapal putin sa nu faci cuptor inauntru.

Leave a comment:

• Paul RR
    replied
    Sunt multi care isi pun un prosop sau ceva pe volan sa nu se incinga. Pune si tu ceva pe schimbator si ai rezolvat problema :wink:

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Masina a ajuns cu brio la 4000km, am lasat-o mai usor in ultima vreme. Singurul lucur deranjant acum vara este capatul manetei de la schimbator, se incinge rau de tot daca sta in soare. Cum nu vreau s-o bag sub pomi ca sa-mi faca zob vopseaua, prefer sa-mi fac tatuaj pe palma cu cele 6 viteze. :lol:

Leave a comment:

• hondatu
    replied
    Ba da, Civic 1.6L, 2 cifre si o litera! :wink:

Leave a comment:

• dixy2k
    replied
    nu am stiut. sau am uitat.

nu are ceva litere speciale la urma si a ta?

Leave a comment:

• hondatu
    replied
    Originally posted by dixy2k
    hondatu.....
    acum ce model ai? inainte parca un H/B alb din generatia 96-2001?
    ex. hatch MK6
    actuala hatch MK7

Pai Nissan ce sa invete ma de la Renault? Siguranta si alde astea dar nu calitate!!
    Idem Mazda cu al lor Ford, cu toate ca, Mazda mi se pare mai evoluat decat Nissan.

Leave a comment:

• dixy2k
    replied
    cu nissan nu prea e asa. ei din totdeauna au fost mai slabi la calitate, poate defapt a crescut calitatea de ceva timp in urma. la altima nu inca. o gramada de plastic fffff ieftin si prost imbinat care doar la un vint se dezmembreaza. dar ce vrei mai mult de la o masina medie de doar 15k?

mazda nu imi aduce aminte ce calitate inferioara are.

hondatu.....
    acum ce model ai? inainte parca un H/B alb din generatia 96-2001?

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Si Mazda au cam inceput sa dea chix-uri de cand imprumuta tehnica de la europeni, gen PSA sau Ford.

Leave a comment:

• HondaCBR
    replied
    nissan decand s-au incurcat cu reno, s-au dus naibi, deja au o calitate de rahat si incep sa se strice ca orice alta europeana. :x

Leave a comment:

• hondatu
    replied
    Originally posted by dixy2k
    stiti bine ca tot ce se fabrica in uk e de calitate mai scazuta. si de ce si honda ar fi altfel?
    Corect, doar nu degeaba se fabrica acolo cele mai comerciale modele, Civic si CR-V.
    E clar ca, materialele nu vin din Japonia, doar de ce au 4.000 de firme partenere acolo? Oricum tu stii vechiul meu Civic si daca nu m-am facut inteles pana acum, o zic mai clar:
    NU SE COMPARA materialele din fosta generatie cu cele din actuala!!! Cel putin nu dupa gustul meu.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Am fost la service, e doar o placuta stransa putin prea mult care atingea 1 micron de disc. De aia si aveam impresia ca trage usor stanga cand franez. Se rezolva maine totul, deci nu e nimic grav.
    Asa e, Spoon, se incing al dracului de greu.
    Probleme la asamblare nu pre ar fi, poate doar calitatea consumabilelor sa fie afectata de productia in UK. Sper ca lista consumabilelor nu va include si ambreiajul desi forjez masina caut sa-l menajez cat mai mult.

Leave a comment:

• Spoon
    replied
    Originally posted by hondatu
    Tot ce e Potenza la Honda e in serie:
    RE 030, RE 040, RE 050,etc. Astea din urma le au NSX si S2k, s.a.m.d.
    Nu cred ca, nu exista si Potenza bune.
    potenza devin gume rezonabile dupa vreo 5km de forja pe circuit, da' sa nu te puna necuratu, sa te opresti la o tzigara si sa continui dup-aia...ca iar iti trebe 5 km...

Leave a comment:

Working...
X