yobit yobit.net hitbtc digifinex fal baktır
Honda Civic Type R EP3 - Hondafan

Honda Civic Type R EP3

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Achim
    replied
    cel mai bine ( cu start f prost din partea mea ) 1 masina... de acolo in sus :roll:

Leave a comment:

• quiksand
    replied
    ma refeream la liniutza , cam la cat il lasati in spate? tinand cont ca e turbo si normal are putere si cuplu cam pe toata plaja de turatie.. .bine ca tot nu e vtec... da la liniutza cum se tine sau cum se tine ctr`u , chiar nu stiu

Leave a comment:

• Achim
    replied
    merci de confirmare :wink:

off-topic: @Spoon check ur pm's

Leave a comment:

• Spoon
    replied
    5u mere 220 fara doar si poate
    6le trage si el binisor

Leave a comment:

• Achim
    replied
    Originally posted by quiksand
    v-ati dat vreounu de paici care aveti CTR cu golf V gti?
    eu.... de multe ori... si sincer... nu are prea multa treaba cu CTR...

cat despre povestea cu rapoartele in cutie... confirm cele spuse de Bogdan, si anume ca in a 5a dak fortezi si o duci pana in 8200 rpm atingi max 200-225 si apoi a sasea se simte ca urca mult mai greu da' urca pana la 240 (cel putin) :roll:

Leave a comment:

• cioli
    replied
    Golf 5 GTI sucks big time !

Leave a comment:

• quiksand
    replied
    v-ati dat vreounu de paici care aveti CTR cu golf V gti?

Leave a comment:

• dixy2k
    replied
    am sa iti trimit lista aia pe IM aici pe forum. sper sa incapa.

scuze, se pare ca nu poti pune atasament la PM aici.

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Incorect. La 5 NU se atinge maxima, ci, la mine spre ex, 210km/h, iar cu a 6-a accelereaza si ating 240 (mai greoi, dar accelereaza). Tu confunzi cutia de pe CTR cu cea de pe Fiat Stilo 1.4 6speed, din ce vad. :roll:
    4.764 eu nu-l vad la RSX-S K20A2, ci doar la K20Z1.

Leave a comment:

• dixy2k
    replied
    Originally posted by BogdanCTR
    Da, dar ai gresit la final drive RSX-S vs UK CTR, cand ai zis ca e identic, precum si la faptul ca JDM si UK CTR ar fi identice in gear ratios. Ei bine, cum ai dat si tu ex, nu sunt. Treptele 4-5-6 sunt diferite si aici se simte buba la UK CTR, si de aici afirmatia mea, un pic deformata, ca JDM CTR e mai bun in gear ratios decat UK CTR. Tabelul zice ca este.
    Ba e foarte prezenta si a 6-a la toate, uita-te bine.

4.764 nu apare la tine la toate modelele?
    eu cind am deschis linkul se vedea prost. iam dat si refresh si degeba, iar la viteza a sasea aparea ca si cum nu ar exista.

Leave a comment:

• dixy2k
    replied
    "Puahahaha, nu e nici o diferenta, nu? Doar treptele 4, 5 si 6...doar atat. Nu e nici o diferenta pe care s-o vrei tu s-o recunosti, asta e altceva.
    Ce cruise control visezi tu la CTR/ITR?. Tocmai ca la ultimele viteze e buba mare la N/A si acolo se vede diferenta. De la 150 se duce mult mai bine JDM CTR si ITR.
    Dar de ce discutam noi treaba asta pe 2 topicuri aiurea? Exista topic Civic Type R. "

4,5,6 sint bune la viteza mare catre vit max. la 5 se atinge vit max la 6 ii scazi doar RPM pt a merge lejer. pe strada si traseu crezi ca e ami importanta 4,5, si 6?

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Da, dar ai gresit la final drive RSX-S vs UK CTR, cand ai zis ca e identic, precum si la faptul ca JDM si UK CTR ar fi identice in gear ratios. Ei bine, cum ai dat si tu ex, nu sunt. Treptele 4-5-6 sunt diferite si aici se simte buba la UK CTR, si de aici afirmatia mea, un pic deformata, ca JDM CTR e mai bun in gear ratios decat UK CTR. Tabelul zice ca este.
    Ba e foarte prezenta si a 6-a la toate, uita-te bine.

Leave a comment:

• dixy2k
    replied
    atit de vechi era topicul ca nici nu lammai gasit.

"Edit: intr-adevar, UK si JDM au acelasi final drive, insa RSX-S, nu, iar UK CTR si RSX-S nu au LSD.. Asa ca amandoi am gresit. Uite aici:"

deci eu tocmai asta am spus. ca CTR (EU) si RSX-S nu au LSD.

lista aia a ta e cam identica cu ce am eu. e doar putin aranjata altfel. si a ta nu are (dupa cite vad eu) ratia la viteza a sasea.

Leave a comment:

• hondatu
    replied
    Acel press release cu 200CP e oficial!! Si eu merg tot pe ala, acum dupa ce totul e oficial :wink:

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Originally posted by Vtec96
    Sper ca macar mai usoara s-o faca,daca tot are aceeasi putere... :roll:
    Daca 1.8 sport-ul cu 5 usi are 1200kg, iti dai seama ca CTR-ul va avea sub 1100. :wink:
    Pana la urma, carui zvon sa-i dam crezare? Autocar - 2.2 200cp, Top Gear - 250cp(probabil RR-ul), sau press release-ul ala neoficial cu 2.0 200cp(adica acelasi motor)? Eu tind sa inclin spre a 3-a varianta.

Leave a comment:

Working...
X