Honda Civic Type R EP3

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Delphi
    replied
    Am citit odata la spalatorie un articol in nu stiu ce revista auto o comparatie intre CTR-ul lui Achim si un Golf V. Aia scoteau Golful ceva mai bine decat CTR-ul :roll:, ceea ce m-a suparat . Poate Achim ne da mai multe amanunte

Leave a comment:

• jester
    replied
    Originally posted by quiksand
    asta am vrut sa spun adik nu sa spun , realitatea e ca masinile nipone sunt fara compromisuri , dar cand iti arata in emisiune asta tii minte.,.... asta nam spuso ca pe o scuza ca e mai slab...) , jestere veziti de treaba ta, se vede ca nu prea stai pe la pc....pun cratime si apostrofuri doar acolo unde ar trebuii sa se inteleaga altceva sau sa nu se inteleaga nimic... daca vrei iti trimit prin posta post`ul pus scris cu litere de mana si de tipar !
    Eu te-am rugat frumos sa dai dovada de respect cand postezi aici.
    5 cratime mancate, 2 i-uri mancate, unul in plus, 3 apostroafe si zeci de puncte-puncte inseamna ca alt user trebuie sa citeasca de 3 ori mesajul tau ca sa inteleaga.

Leave a comment:

• Delphi
    replied
    ops: Sorry pentru off-topic...
    Quicksand, cred ca gresesti foarte tare, Jester e chiar in lumea IT-ului. Daca te uiti bine, e un topic cu "meseriile posesorilor Honda din Romania" si ai sa vezi cat de multi "stau pe langa pc". Si inca odata: "Sorry pentru off-topic..." ops:

Leave a comment:

• dan
    replied
    [offtopic]
    Probabil jester vroia sa spuna ca ai un ton/stil mai colorat. Din cate posturi am citit pe acest forum esti singurul caruia trebuie sa-i citesc posturile de 2-3 ori ca sa le inteleg.

Aici nu este IRC sau orice chat astfel incat toti incercam sa scriem corect.
    [/offtopic]

Leave a comment:

• quiksand
    replied
    asta am vrut sa spun adik nu sa spun , realitatea e ca masinile nipone sunt fara compromisuri , dar cand iti arata in emisiune asta tii minte.,.... asta nam spuso ca pe o scuza ca e mai slab...) , jestere veziti de treaba ta, se vede ca nu prea stai pe la pc....pun cratime si apostrofuri doar acolo unde ar trebuii sa se inteleaga altceva sau sa nu se inteleaga nimic... daca vrei iti trimit prin posta post`ul pus scris cu litere de mana si de tipar !

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Un adevarat pasionat de motorsport nu se uita la clima "bizonica", scaune cu incalzire, navigatie, TV si alte prostii de genul asta. Cand o masina care se vrea sport aluneca pe panta asta, a comoditatii, isi rupe cate putin din sportivitate. CTR este o masina fara compromisuri, asa cum sunt majoritatea masinilor sport nipone, si se concentreaza EXACT pe a oferi performante maxime. Modul in care reactioneaza si se misca masina elimina orice impresie de deficienta in comoditate sau de imagine fara staif.

Leave a comment:

• jester
    replied
    Originally posted by quiksand
    aceste optiuni de care iti zic sunt optionale bineinteles , iati emisiunea si uitete , desigur ca nu ingreuneaza dar e plin de tehnoligie pe cand honda e cat mai simpla si bazata pe electronica...ei incearca cu gti`u sati ofere si si lux si comfort si viteza toate intr`una
    Si iese o strutocamila care nu e cea mai buna la nici una...

Am o rugaminte la tine quicksand. Stiu ca e mult mai usor, dar fa un efort si scrie corect romaneste.

ia-ti emisiunea
    uita-te
    sa-ti ofere

Leave a comment:

• quiksand
    replied
    aceste optiuni de care iti zic sunt optionale bineinteles , iati emisiunea si uitete , desigur ca nu ingreuneaza dar e plin de tehnoligie pe cand honda e cat mai simpla si bazata pe electronica...ei incearca cu gti`u sati ofere si si lux si comfort si viteza toate intr`una

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Poate confunzi cu sistemul de navgatie, cu display mare pe consola centrala, o dotare optionala care nu vine pe un GTI stock decat daca o comanzi in mod expres. Pb ca respectivul sistem are si tuner TV, dar asta nu are legatura cu discutia noastra. Nu ingreuneaza un display de navigatie si un modul GPS de marimea unui mar in halul ala, sunt componente foarte usoare.
    Tocmai, GTI are cuplu mult mai mare decat CTR, fiind turbo, si totusi, pierde batalia "liniutei", cand in mod normal si logic ar trebui sa castige. Nu a existat nici o persoana in plus in nici un GTI cu care m-am dat eu, dimpotriva, eu eram la un moment dat cu un amic in dreapta si tot am castigat. Buba, asa cum am mai spus, e in cutie. E foarte slab etajata la GTI.

Leave a comment:

• quiksand
    replied
    uitativa la emisiune mi se pare ca prin decembrie 2004 sau 2005, cred ca 2004 sa vedeti , TV !!!!!!) si voi stiti bine si o persoana in plus se simte intro masina cu un cuplu nu destul de mare...

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Cum sa aiba TV??? :lol: Greutatea e aproape aceaasi, GTI in 3 usi are 1330kg, iar CTR are 1270kg. 60kg e prea putin sa decida o asemenea diferenta, mai ales ca GTI are un cuplu mai mare.

Leave a comment:

• Achim
    replied
    de unde atata teveu !? :P

Leave a comment:

• quiksand
    replied
    tre sa iei in cont si greutatea pe care o are e plina de ekipamente.. are si televizor..) dar oricum la testu de la top gear a zis ca a readus "fun-ul" inapoi ceea ce lipsea din vechiile golf`uri... oricum honda ramane hondA:d

Leave a comment:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    GTI e o gluma proasta, nu reprezinta nici 10% amenintare in fata CTR, fara pic de exagerare. Motorul poate ca e ok, dar cutia este dezastru, iar multitudinea de sisteme de control al tractiuni sau franei alunga si ultima farama de fun pe care ar fi putut sa o aiba masina asta. De-abia un DSG si o resoftare mai permite GTI sa se bata la acelasi nivel cu CTR la o "liniuta", cat despre o alergatura pe drum virajat...n-are sens sa mai comentez.

Leave a comment:

• quiksand
    replied
    japonezii astia...

Leave a comment:

Working...
X