yobit net
Honda Civic Type R EP3 - Hondafan

Honda Civic Type R EP3

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Originally posted by dics
    Stiti cumva cand va aparea civic type-r in Romania ?
    Se zvoneste ca pe la primavara :roll:
    '07 Accord 2.4 Executive A/T

Comment

• aprilie-mai
      '07 Honda Civic Type-R
      '06 Honda Accord
      '08 Honda Hornet

Comment

• Deja astept lista de inscrieri....
        Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
        Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
        ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

• Eu cred ca prin August.
          Vtec Junkie B16a2.

Comment

• de ce zici asta cioli?
            '07 Honda Civic Type-R
            '06 Honda Accord
            '08 Honda Hornet

Comment

• Cunosc pe cineva care locuieste in Germania care a fost la un drive test de curand cu civic 1.8.Type-r-ul au spus ca o sa se poata comercializa prin Iunie la ei,deci August la noi...

Si.... ma gandesc ca daca vrei una care nu este in stoc,o sa astepti foarte mult dupa ea... eh ?
              Vtec Junkie B16a2.

Comment

• Pai numai bine... Achit si eu leasingul la Accord peste un an si fac altul la Type-R ca sa-mi sara si mie odata si odata din cap
                Hobby electronics - http://dics.voicecontrol.ro/

Comment

• @ cioli: care 1,8???????????? uite citat de pe www.redh.co.uk:

"
                  The new Type R continues to be powered by the naturally-aspirated, high-revving 2.0-litre DOHC i-VTEC engine
                  "

deci ori e 1.8sport.. care e civicul de acum
                  ori e 2.0 Type-R

in ceea ce priveste drive-test-ul 99.99% a facut cu civic 5D si nu cu type-R
                  '07 Honda Civic Type-R
                  '06 Honda Accord
                  '08 Honda Hornet

Comment

• Bineinteles,a facut un test drive cu civicul 5d care se comercializeaza si acuma,dotat cu motor de 1.8.

Am spus asta in ideea ca odata cu drumul pana la HONDA ( nu stiu exact care din dealeri,oricum irelevant ) a intrebat de aparitia mult asteptatului Type R,deoarece e interesat.

Si daca as avea posibilitati sa mi-l cumpar,personal nu cred ca as face-o.Pretul este prea mare pentru cei doar 200 de cai,cu toate ca in rest e peste restul hatch-urilor din clasa ei si de ce nu si superioara,from my opinion... ( cel de baza va fii undeva pe la 26-27k cip,zic bine nu !? )
                    Vtec Junkie B16a2.

Comment

• despre preturi nu stiu nimik.. tot ce am vazut a fost cotatia celor de la autoexpress: aprox 18.000 lire
                      '07 Honda Civic Type-R
                      '06 Honda Accord
                      '08 Honda Hornet

Comment

• exactly
                        iar versiunea GT,undeva pe la 29-30k cip

damn it
                        Vtec Junkie B16a2.

Comment

• Hai mah.. nu ma descurajati ca si asa de abia mi-a trecut cu Accord cand am vazut TypeR-ul. Nu de alta dar saptamana trecuta am fost sa vad noul CR-V si deja imi faceam planuri...Accord 2.0i, Civic TypeR sau o masina mai mare cum ar fi noul CR-V.

ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
                          ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

Comment

• Doc, nu te descurajez, iti spun realitatea:
                            In Germania Civic-ul S si R vor aparea in cursul lunii martie, la care Type-R incepand cu 27.000€ iar full maxim 34.000€ (o stiu de la un amic care n-a mai vrut sa astepte atata timp si si-a comandat R32 la 51.000€ full maxim!).
                            Si alte neclaritati?
                            Evident, n-am cum sa-ti spun cand va aparea in tara, dar teoretic n-ar trebui sa aibe nici un fel de taxe............. :roll: :roll:
                            HONDA. The finest from Japan. Since 1963.

Comment

• Pai realitatea este putin diferita de jermanica...intotdeauna preturile din RO au fost mai mici cu 2000-3000 euro.

Comment

• Cand am trecut ultima oara pe la CM , cineva de la vanzari avansa ca data de lansare in Ro , undeva in Mai - Iunie , si ca pret ca o sa plece de 18k CIP ( sper sa aiba dreptate). Si un filmulet pe circuit in UK : http://www.autoexpress.co.uk/videos/...ic_type_r.html
                                2006 Honda Accord 2.0 ES MT
                                2007 Suzuki Swift Sport
                                2008 Subaru Forester 2.5 XT 4-EAT

Comment

Working...
                                X