Honda Civic Type R EP3

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• aceste optiuni de care iti zic sunt optionale bineinteles , iati emisiunea si uitete , desigur ca nu ingreuneaza dar e plin de tehnoligie pe cand honda e cat mai simpla si bazata pe electronica...ei incearca cu gti`u sati ofere si si lux si comfort si viteza toate intr`una

Comment

• Originally posted by quiksand
      aceste optiuni de care iti zic sunt optionale bineinteles , iati emisiunea si uitete , desigur ca nu ingreuneaza dar e plin de tehnoligie pe cand honda e cat mai simpla si bazata pe electronica...ei incearca cu gti`u sati ofere si si lux si comfort si viteza toate intr`una
      Si iese o strutocamila care nu e cea mai buna la nici una...

Am o rugaminte la tine quicksand. Stiu ca e mult mai usor, dar fa un efort si scrie corect romaneste.

ia-ti emisiunea
      uita-te
      sa-ti ofere
      Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
      LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
      Accord 2006 2.0 ES M/T
      Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
      Raising money for...the third H

Comment

• Un adevarat pasionat de motorsport nu se uita la clima "bizonica", scaune cu incalzire, navigatie, TV si alte prostii de genul asta. Cand o masina care se vrea sport aluneca pe panta asta, a comoditatii, isi rupe cate putin din sportivitate. CTR este o masina fara compromisuri, asa cum sunt majoritatea masinilor sport nipone, si se concentreaza EXACT pe a oferi performante maxime. Modul in care reactioneaza si se misca masina elimina orice impresie de deficienta in comoditate sau de imagine fara staif.

Comment

• asta am vrut sa spun adik nu sa spun , realitatea e ca masinile nipone sunt fara compromisuri , dar cand iti arata in emisiune asta tii minte.,.... asta nam spuso ca pe o scuza ca e mai slab...) , jestere veziti de treaba ta, se vede ca nu prea stai pe la pc....pun cratime si apostrofuri doar acolo unde ar trebuii sa se inteleaga altceva sau sa nu se inteleaga nimic... daca vrei iti trimit prin posta post`ul pus scris cu litere de mana si de tipar !

Comment

• [offtopic]
            Probabil jester vroia sa spuna ca ai un ton/stil mai colorat. Din cate posturi am citit pe acest forum esti singurul caruia trebuie sa-i citesc posturile de 2-3 ori ca sa le inteleg.

Aici nu este IRC sau orice chat astfel incat toti incercam sa scriem corect.
            [/offtopic]
            '13 CR-V 2.2 i-DTEC Lifestyle M/T

Comment

• ops: Sorry pentru off-topic...
              Quicksand, cred ca gresesti foarte tare, Jester e chiar in lumea IT-ului. Daca te uiti bine, e un topic cu "meseriile posesorilor Honda din Romania" si ai sa vezi cat de multi "stau pe langa pc". Si inca odata: "Sorry pentru off-topic..." ops:
              "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
              "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

asta am vrut sa spun adik nu sa spun , realitatea e ca masinile nipone sunt fara compromisuri , dar cand iti arata in emisiune asta tii minte.,.... asta nam spuso ca pe o scuza ca e mai slab...) , jestere veziti de treaba ta, se vede ca nu prea stai pe la pc....pun cratime si apostrofuri doar acolo unde ar trebuii sa se inteleaga altceva sau sa nu se inteleaga nimic... daca vrei iti trimit prin posta post`ul pus scris cu litere de mana si de tipar !
                Eu te-am rugat frumos sa dai dovada de respect cand postezi aici.
                5 cratime mancate, 2 i-uri mancate, unul in plus, 3 apostroafe si zeci de puncte-puncte inseamna ca alt user trebuie sa citeasca de 3 ori mesajul tau ca sa inteleaga.
                Daca as avea bani de Audi... mi-as lua doua Honde.
                LE: Am facut rost de bani de Audi, prin urmare...
                Accord 2006 2.0 ES M/T
                Civic HB 2007 1.8 Sport M/T
                Raising money for...the third H

Comment

• Am citit odata la spalatorie un articol in nu stiu ce revista auto o comparatie intre CTR-ul lui Achim si un Golf V. Aia scoteau Golful ceva mai bine decat CTR-ul :roll:, ceea ce m-a suparat . Poate Achim ne da mai multe amanunte
                  "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

• In toate revistele de afara, CTR este peste GTI. Revistele romanesti, in afara de "auto motor si sport", care se aliniaza suratei germane serioase, si "TopGear", suratei englezesti, sunt niste demonstratii penibile de gazetarie auto. Pentru asa-zisii 'experti', cu o masina sport trebuie sa iti poti cara si sacosa de la Carrefour in deplina comoditate ca sa fie buna, iar diferentele de performante de zecimi de secunda sau secunde sunt minimizate la gradul de "nerelevant".
                    Quiksand, omul, care este si IT-ist, apropo, te-a rugat frumos sa incerci sa scrii corect, asa cum face toata lumea. Limbajul gen Yahoo Messenger nu este acceptat pe nici un forum, si, prin urmare, nici aici. Nu te grabeste nimeni sa termini de scris in 2 sec o fraza, ca nu e chat.

Comment

• Luat de pe un alt site, la care se discuta de ce are atata de putina putere la roata un Golf V: "a da...si dk puterea la roata era de 140 sau cat naiba zic ei, atunci dc un civic type r, mai usor cu 300 kg dkt a mea, imi da doar o masina?! asta in conditiile in care Ctr are cam 190 pe dyno la roata?! hmmmmmm?!" ...si de altminteri Golful tipului are 1480 kg. (cum declara el mai incolo). Cred ca e foarte clar :lol: :lol:

Comment

• Exagerari mioritice. GTI are in jur de 175-180cp la roata, CTR 180-185cp, diferenta de greutate nu-i decat de 70kg in cazul in care ambele sunt in 3 usi si maxim 100 kg in cazul in care GTI e in 5 usi (ca sa vezi idee de sportivitate, GTI in 5 usi :roll: ), si, oricum, GTI are cuplu mai mare.
                        Diferenta de 1 masina...poate l-o fi prins pe Achim cu gumele de iarna cand s-a dat cu el. :lol: 1450kg...mda...Octavia 2 1.9 diesel are in jur de 1400kg. Intre timp, a devenit Golf-ul mai greu, poate o fi mancat cheesburgeri multi. Am auzit ca si fumul de Honda ingrasa destul de mult. :lol:
                        Mi s-a acrit de justificari dintr-astea penibile a la Roumanie cand pierde cineva o competitie. Ba e masina grea, ba am ratat a 2-a, ba a fost nisip sub roti si a plecat prost masina, etc.

Comment

jestere veziti de treaba ta, se vede ca nu prea stai pe la pc.... daca vrei iti trimit prin posta post`ul pus scris cu litere de mana si de tipar !
                          prietene, considera acest post primul avertisment, la al doilea iei ban o saptamana

peace
                          Jante si Anvelope --> www.gumebune.ro

'02 Stream - http://www.hondafan.ro/forum/showthr...-0-i-VTEC-Grey

Comment

• jestere daca consideri ca nu te respect nu ma baga in seama , respect toata lumea de pe forum dar fiind democratie am macar dreptu de a fi agramat!

Comment

• Originally posted by Spoon
                              Originally posted by quiksand
                              jestere veziti de treaba ta, se vede ca nu prea stai pe la pc.... daca vrei iti trimit prin posta post`ul pus scris cu litere de mana si de tipar !
                              prietene, considera acest post primul avertisment, la al doilea iei ban o saptamana

peace
                              pretene , prin post`ul asta dovedesti ca la cei 78 de ani ai tai te porti ca la 13

Comment

• cand o sa amenint pe cineva sau sa injur pe cineva atunci sa vii cu post`uri dastea

Comment

Working...
                                X