Intake pentru Civic Type S

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Am gasit http://www.sciontist.com/ProductDeta...x?id=100001819
    Am dat si un mail celor de la AEM inainte sa vad linkul tau. Sper sa se potriveasca.

    LE: Poza de pe site nu cred ca este al piesei ori nu trebuie sa aiba nici un loc de furtunase/senzori... :|
    Lumpy
    Senior Member
    Last edited by Lumpy; 06-02-09, 14:25.
    Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
    This message was printed on recycled bytes.

    Comment


    • #32
      Cautand pe net am dat de asta..poate ajuta pe cineva
      http://www.honda-tech.com/showthread.php?t=2160727
      Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
      This message was printed on recycled bytes.

      Comment


      • #33
        http://f5air.com/e_com/HONDA.html#



        Pareri? :S
        Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
        This message was printed on recycled bytes.

        Comment


        • #34
          Servus,

          AEM, K&N, Fujita sunt super bune dar pentru ce avem noi nevoie si mai ales conditiile de drum, atmosferice, etc Injen rules.

          Acum depinde ce urmaresti de la un intake...

          Comment


          • #35
            In poza cu Fujita, am indoieli la gaura aceea rotunda pt senzor, stiu ca la r18 este dreptunghiular senzorul
            @amidamaru - mai mult pt sunet, pt a iesi din anonimat masinuta :P, la putere oricum nu ma astep sa vad diferente, macar sa nu fie in mai rau.
            Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
            This message was printed on recycled bytes.

            Comment


            • #36
              Originally posted by Lumpy View Post
              In poza cu Fujita, am indoieli la gaura aceea rotunda pt senzor, stiu ca la r18 este dreptunghiular senzorul
              @amidamaru - mai mult pt sunet, pt a iesi din anonimat masinuta :P, la putere oricum nu ma astep sa vad diferente, macar sa nu fie in mai rau.
              Surpinzator dar la putere se vad diferente atat in varianta stock...iti iei injen si-l montezi fara nici o alta modificare de parametrii cat mai ales daca si faci un remap la motor pentru a folosii aportul crescut de aer care it intra. Doc poate sa-ti comunice mia multe in aceasta privinta.

              Diferentele nu sunt mega notabile dar exista. Cat despre sunet, nu m-a interesat acest aspect atunci cand l-am cumparat....exista un tip pe youtube cu un Si in canada care dintr-o dimineata placuta la plimbare isi face de lucru cu un echipaj de politie din cauza evacuarii Skunk2 pe care o avea montata...

              Mai pe scurt, prefer sa raman anonim si sa am de unde in caz de incident decat sa ma stie toata lumea

              Comment


              • #37
                Din cate am inteles la admisie nu face zgomot decat daca bagi picioru tare in pedala si se deschide tare acea clapeta...
                Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
                This message was printed on recycled bytes.

                Comment


                • #38
                  in concluzie care ar fi cea mai mai buna alegere din cate variante sunt ? aem ,injen fujita... cai, short ram? Hidro shieldul protejeaza cat de cat si de praf?
                  Vreau sa mi pun si eu pana vine caldura
                  '08 Fn1 - Invidia Catback, CAI Injen w hydroshield, Omp front braces, Eibach prokit springs, Ferodo ds2500, Oz ultraleggera w Michelin Ps3, GP kit-front/rear

                  Comment


                  • #39
                    Eu mi-am montat CAI-ul de la injen de vreo saptamana si astazi am dat jos protectiile sa vad cum arata dupa o saptamana de mers prin mizerie si , spre surprinderea mea si a mecanicului , arata foarte bine filtrul . hydroshieldul face toti bani .
                    2.0 TFSI Stage 3 by REVO TECHNIK - Now 360 bhp .. Target - 390 bhp

                    Comment


                    • #40
                      de ce nu un Gruppe M...??? ...cat despre CAI, am vazut AEM, Injen , Boomz , K&N , dar mi-a lasat o impresie foarte buna Fujita ....
                      Toyboy
                      Senior Member
                      Last edited by Toyboy; 08-02-09, 02:22.

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by godspeed View Post
                        in concluzie care ar fi cea mai mai buna alegere din cate variante sunt ? aem ,injen fujita... cai, short ram? Hidro shieldul protejeaza cat de cat si de praf?
                        Vreau sa mi pun si eu pana vine caldura

                        Cred ca s-a dat raspunsul deja

                        Comment


                        • #42
                          Pentru CAI da, dar pentru Short Ram? Nu am gasit de la Injen.
                          Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
                          This message was printed on recycled bytes.

                          Comment


                          • #43
                            Originally posted by Lumpy View Post
                            Pentru CAI da, dar pentru Short Ram? Nu am gasit de la Injen.
                            Injen face numai pentru Injen...ceea ce mi se pare corect.

                            Poate se potriveste si la alte marci dar nu ma pot pronunta.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by amidamaru View Post
                              Injen face numai pentru Injen...ceea ce mi se pare corect.

                              Poate se potriveste si la alte marci dar nu ma pot pronunta.
                              M-ai pierdut, nu prea inteleg ce ai vrut sa spui. Despre hydroshield? Eu ma refeream la Short Ram cu totul nu doar la "ciorap".
                              Honda Civic 5D 1.8 i-VTEC 6 M/T 2008 Sport, Orange Tangerine, Yokohama Advan Neova AD08
                              This message was printed on recycled bytes.

                              Comment


                              • #45
                                Hidro shield este numai la Injen din cate am vazut. La marcile adiacente nu am gasit in kit aceasta componenta.

                                Comment

                                Working...
                                X