Vreau (orice) Civic - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts
    sebybastian
    Senior Member

  • sebybastian
    replied
    Pai daca tot glumiti de Germania (pe buna dreptate) cer si eu un sfat de la Hondari, sau si mai bine daca ar fi pe aici, de la Hondare
    Sunt in cautare, sau si mai corect inpreuna cu sotia, suntem in cautare de un Civic automat pentru ea.
    Jazz-ul din dotare i se pare prea inalt, ea fiind destul de mica de statura si slabuta.
    Daca ar fi sa faceti o recomandare pentru o persoana care face naveta in oras zilnic si cateva iesiri mai lungi (sa zicem 2-3 pe an) dintre modelele de Civic transmisie automata ce ati recomanda? Cred ca nu va depasi 10k km pe an, sa fie un model fiabil (ca sa nu-mi dau mie multa treaba), probabil o va tine cel putin 5-7 ani sau chiar pana pica de tot (10-15 ani daca va merge), consum decent in detrimentul puterii (nu o intereseaza liniutele), sa fie cat se poate de manevrabil si practic pentru spatiile inguste de prin oras.
    Nu este graba, avem rude in Germania si chiar cauta pe la persoane fizice, dar orice sfat de la pasionatii de pe aici este aur curat!
    Multumesc in avans pentru cine-si face timp sa posteze cate ceva.
    Cu stima.

    PS> si da am citit toate cele 168 de pagini deja

    Leave a comment:

  • ticker
    Administrator

  • ticker
    replied
    La masini, singura investitie sigura e un Ferrari rar... ii creste pretul in cativa ani destul de bine...

    Leave a comment:

  • Wagner
    Senior Member

  • Wagner
    replied
    La pretul mentionat poti gasi Honda Civic in Germania, din anul 2006, dar cu motor de 1.4 si cu ceva mai multi km parcursi. Avand in vedere si faptul ca nemtii (pardon, turcii, polonezii si croatii) dau fix o ceapa degerata pe felul cum va arata anuntul de vanzare, surprize sunt posibile...
    Wagner
    Senior Member
    Last edited by Wagner; 03-10-17, 12:52.

    Leave a comment:


  • mib404
    replied
    Originally posted by motor aspirat View Post
    Buna prieteni,
    Sunt pe cale sa achizitionez un civic 1.8 i-vtec
    Am gasit in germania o masina la 55 de mii de km din anul 2006 la proprietar privat. 5500 de euro
    Vreau sa imi spuneti daca merita sa fac aceasta investitie?
    Multumesc!
    Masina nu e "investitie", doar daca e "ceva rar sau vechi", careia sa-i creasca valoarea.

    Pot fi reali km, daca masina are TUV/HU/AU in regula.
    Parerea mea e ca sunt multi bani pt o masina de 12 ani, km putini valoreaza cat o ceapa degerata, par "suspect de putini", desi poate sunt reali, masina se uzeaza mai mult cand sta.

    Leave a comment:

  • Delphi
    Super Moderator

  • Delphi
    replied
    A fost condusa de o batranica, care mergea cu ea doar duminica la biserica... Daca biserica se afla la 25 km de casa, si daca mergea si sambata, si duminica, atunci cam da kilometrii astia.

    Leave a comment:

Working...
X