Vreau (orice) Civic - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by alexme24 View Post
    salutare. Aveti idee ce cutie A/T are modelu asta? vad ca e motorul de 2.0 (turbo ? ) deci e adusa din SUA, nu prea imi dau seama nici ce dotari are sau nu are, in afara de faruri cu halogen si tabelta aia basic.

    https://www.olx.ro/oferta/honda-civi...tml#fa0c6f37bb

    Ma uitam doar de curiozitate), in cautare de preturi.
    Cutia este CVT, motorul 2.0 aspirat 15X cai, nivel echipare LX (chel line). Iar in anunt cica e FULL (fara piele, evident). Masina costa noua sub 20.000 dolari si mare minune de n-o fi si ceva cu Salvage title (inundata).

    Comment


    • Pentru cei interesati de un Civic, va recomand masina din anuntul de mai jos:

      https://www.olx.ro/oferta/honda-civi...tml#300d131d42

      Cumparata de o amica la recomandarea mea de la ASKO si vanduta anul trecut unui prieten. Utilizata cu super mare grija, revizii doar la ASKO fara limita de buget (piese OEM etc), tehnic e impecabila, am mers cu ea acum 2 luni ultima data.

      Ca si probleme, amica are un catel si a mai ros vreo 2-3 componente de interior, nimic grav. Fie va obisnuiti cu ele, fie le inlocuiti. Dar masina este intr-o stare ff buna, km reali, istoric fara pata, fara accident etc.

      Eu zic ca merita vazuta, si nu zic des asta. Succes!
      '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

      Comment


      • Mulțumesc!

        Sunt primul care mulțumește pentru aceasta informatie, eu chiar dacă as fi avut banii n-aș fi putut sa o iau pentru ca eu prefer din toți rărunchii cutie manuala, cu atāt mai mult la o Honda Civic, dar cum am observat o ascensiune īn cererile pentru cutiile automate, nu m-ar mira ca acest Civic sa zboare rapid.

        Foarte frumoasa culoarea!

        Cāinii ăștia de buzunar, mici și "rai", au personalitate puternica și sunt foarte posesivi fata de stăpānul care nu il domina.
        Cosmin410b
        Member
        Last edited by Cosmin410b; 05-09-19, 09:14.

        Comment


        • Ar fi putut sa ii faca un detailing/igineizare interior inainte de vanzare, o fi ea ingrijita dar nu arata deloc asa la interior...
          2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
          Ex:
          2014 Honda Civic Executive
          2011 Honda Civic GT

          Comment


          • Depinde de cumparator. Nu e mare lucru sa faci un detailing interior dupa cumparare. Mi se par chiar suspecte masinile super polishate si aranjate, cu motor curat, interior luna etc. Prefer sa o iau asa cum e, cu istoric cunoscut, revizii ca la carte si km putini si sa ii fac eu ulterior detailing unde vreau si cum vreau eu.
            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

            Comment


            • Eh, hai sa nu exageram. Ce vrei sa spui ca o masina ingrijita, chiar si obsesiv, este dubioasa si trebuie trecuta cu vederea?

              Comment


              • Normal ca nu trebuie generalizat, masinile mele sunt foarte ingrijite, dar in general asa peocedeaza samsarii inainte de vanzare si as fi mai atent cu o astfel de masina. Normal ca as cumpara-o daca raspunde si celorlalte criterii.

                Eu am dus CL7ele actual direct la Bebe la Prodetailing si am facut-o bec cu produse de calitate si manopera in care am incredere, de aia ma intereseaza mai mult istoric si nr de km, revizii la dealer etc decat un amarat de interior spalat.
                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                Comment


                • Īntrebare pentru tine Xander-unde are sediul Prodetailing,la Apaca?Merci

                  Comment


                  • In spatele Carrefour Orhideea dar stiu ca urma sa se mute Bebe (din nou).
                    '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                    Comment


                    • Mulțumesc mult!

                      Comment


                      • Dacă o mașina e curată și pusă la punct nu īnseamnă ca e vāndută de samsari. Iar dacă e jegoasa nu īnseamnă neaparat ca e īngrijită și ca e vāndută de proprietar nu de samsari...

                        Nu are nicio legătura una cu alta, poți demonstra ca e īngrijită cum trebuie și are tot istoricul la reprezentanta și dacă e curată și igienizata!

                        2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                        Ex:
                        2014 Honda Civic Executive
                        2011 Honda Civic GT

                        Comment


                        • Da man, ai dreptate. Intuiesc ca nu te intereseaza masina, deci poti sa treci peste link-ul meu. Poate totusi intereseaza pe cineva, ca de aia l-am pus.
                          '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                          Comment


                          • Asa e, scuze, nu e treaba mea. Spor la vanzare!
                            2017 Honda CRV 9AT Executive + Connect + Sensing
                            Ex:
                            2014 Honda Civic Executive
                            2011 Honda Civic GT

                            Comment


                            • Vreau un Civic TypeR. Masinile care sunt la noi in tara de vanzare sunt putine si preturile nu foarte mici. In schimb am gasit pe afara destul de multe intr-o plaja de pret mai mult decat tentanta. Uitati cateva exemple:
                              https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...e-6c6fc6b4b706

                              https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...7-b82ff5d95133

                              https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/d...7-75de772eda23

                              Nu ma prea pricep eu bine, dar asa din poze si prezentare, par masini destul de "curate" ca sa merite atentie. Motorul din cate stiu e foarte fiabil...n-ar trebui sa fie probleme mari pe partea asta la niciuna din ele. Iar kilometrii nu sunt multi. Modelele din primii ani parca erau cu suspensia foarte rigida. Si masina a fost cam criticata din punctul asta. Dupa care au scos un facelift mai mult pe parte mecanica cu LSD si alta suspensie. Stiti cumva cam din ce an e modelul imbunatatit?
                              E una in Timisoara la vreo 9500. Cred ca am si vazut-o la un moment dat pe strada, are evacuarea schimbata si se auzea incredibil de fain. Sport, nu deranjant, o tomalitate care i se potrivea ca o manusa. L-as suna pe proprietar sa fac si eu o tura cu ea. Sa vad cum se simte. Nu stiu daca m-as baga sa o iau, la banii astia is mai noi si cu mai putini km in Germania.

                              Comment


                              • Din 2009 e facelift.
                                ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
                                '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

                                Comment

                                Working...
                                X