Vreau (orice) Civic - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by Danielsportivu View Post
    Crezi ca are km dati inapoi?
    a mers in marsarier 70.000km )

    Comment


    • daca are automata robotizata e destul de nesuferita la condus
      schimba ciudat, uneori zmuceste, alteori intarzie sa se tureze

      imposibil de condus alert cutia aia
      "Ethics. That's always so inconvenient."
      Cal Lightman

      Comment


      • Wow, cati proprietari a avut masina aia.

        In plus, la interior mi se pare foarte murdara...

        Comment


        • Originally posted by rraadduurr View Post

          a mers in marsarier 70.000km )
          Nu rade ca nu glumesc, am verificat de cand a aparut aplicatia toate masinile mele. Am un vw polo cumparat de mine din 2007 care sta pe dreapta de prin 2015, nu mica mi-a fost mirarea sa vad ce km au fost inregistrati la statiile ITP. In 2007 km sunt corecti si dupa care iar in 2013 sunt corecti, in 2009 si 2011 sunt bagati din burta nicidecum nu au fost dati inapoi. Asa ca...

          Comment


          • Asa am patit si eu la Accord, mi-au pus din burta vreo 40000 km in plus la ultimul ITP anul trecut. M-am dus acum dupa un an la ei sa intreb si au spus ca se mai intampla, nu mai am ce face, doar daca vedeam atunci pe loc. Asa ca ce apare in baza asta de date de la RAR nu e chiar real.
            ex '92 Civic VTi EG6 & ex '97 Prelude BB9 & ex '05 Civic Sport EP2
            '08 Accord Type S CL9 & '97 Prelude BB9

            Comment


            • Originally posted by Danielsportivu View Post

              Nu rade ca nu glumesc, am verificat de cand a aparut aplicatia toate masinile mele. Am un vw polo cumparat de mine din 2007 care sta pe dreapta de prin 2015, nu mica mi-a fost mirarea sa vad ce km au fost inregistrati la statiile ITP. In 2007 km sunt corecti si dupa care iar in 2013 sunt corecti, in 2009 si 2011 sunt bagati din burta nicidecum nu au fost dati inapoi. Asa ca...

              Doua greseli, se intelege. Ala e la greseala nr 6, poate nu e o coincidenta.

              O sa sun cinic dar vad ogramada de masini cu ~100.000km dar care arata ca la 300.000.

              Comment


              • Salutare, un coleg isi cauta un Civic, si a gasit unul, doar ca la verificarea in aplicatia minunata RAR apare chestia urmatoare: Folie securizare CIV vehicul nou - abia in 2010, masina fiind din 2008. Proprietarul are cartea masinii cu toate reviziile etc facute la Asko. Din ce am mai gasit pe net (http://inmatriculari.ro/securizareas...a-vehiculului/) daca e luata de la dealer din RO, nu tot timpul are aceea folie aplicata, insa prima intrare la RAR abia dupa 2 ani? Ce credeti?

                Comment


                • Originally posted by rraadduurr View Post

                  a mers in marsarier 70.000km )
                  mai bine spus 69k... ) Chiar e posibil sa tot greseasca RAR-ul?? presupun ca te pun sa semnezi ceva, sau nu stiu, proprietarul nu poate sa verifice inainte de a pleca de acolo, mi se pare destul de important sa iti puna nr de KM corect, de aceea ar trebui sa fie verificat de mai multe ori. Sunt multe cazuri de asa gen de erori? Oricum ma interesau si modalitati acceptabile ca pret pentru adus din Germania...poate vreun pasionat deja posesor si care vrea sa faca o fapta buna.

                  Comment


                  • De acum incolo e important ca a aparut aceasta aplicatie, pana acum nu prea era ca nu aparea pe nicaieri nr. de km la care se facea ITP-ul.

                    Comment


                    • Stiti ceva de masina asta? https://www.olx.ro/oferta/ocazie-van...c-ID8tDkJ.html

                      Care sunt diferentele intre variantele de echipare LS si ES a acestei generatii?

                      Comment


                      • Salutare!

                        Ce părere aveți de mașină aceasta? https://m.olx.ro/oferta/honda-civic-...p-IDcl0HA.html

                        Comment


                        • Intreaba-l si in ce cirmcumstante a fost troznita (usa sofer + aripa stanga, haion).

                          Comment


                          • Buna observatie!
                            '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                            Comment


                            • Originally posted by Cristi05 View Post
                              Salutare!

                              Ce părere aveți de mașină aceasta? https://m.olx.ro/oferta/honda-civic-...p-IDcl0HA.html
                              o masina de genul, in germania, sare de 5500 euro. sigur nu e ceva in regula cu ea

                              Comment


                              • Am vorbit puțin cu el, a zis ca nu a fost lovita, dar și e al 3 sau al 4-lea propietar, a mai avut masina la vânzare acum o săptămână și apoi a dispărut anuntul, dar nu l-am mai întrebat dacă a vândut-o, ca nu eram hotărât nici atunci. A apărut din nou la vânzare și am vrut sa mai vad niște păreri.

                                Comment

                                Working...
                                X