Vreau (orice) Civic - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @Doc, ai ceva exemple in minte?

    Sunt din ce in ce mai decis pt un Type R alb (neaparat) cu max 60-70.000 km
    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

    Comment


    • Originally posted by ticker View Post
      Nu Chiar... Type R nou e primul din generatia noua de motoare cu Turbo. - vorbesc strict despre Type R ca despre asta discuta doc.

      Cele care se lasa asteptate sunt 1.0 si 1.5
      Pai a aparut noul Type-R? Pana una alta, el nu exista. Deocamdata sunt niste vorbe si atat. Au adus la Paris o cochilie goala pe dinauntru si gata...
      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

      Comment


      • Originally posted by Delphi View Post
        Pai a aparut noul Type-R? Pana una alta, el nu exista. Deocamdata sunt niste vorbe si atat. Au adus la Paris o cochilie goala pe dinauntru si gata...

        EXACT.
        Cat despre celelalte motorizari, Dumnezeu cu mila. Am inteles de la dealer ca 1.5 turbo va veni initial pe HRV (uratel manca-l-ar tata )

        Honda trebuie sa se miste pentru ca taraie generatia asta de motoare de ani buni . E strigator la cer sa pui pe o masina in 2014 un motor din 2005..ma refer aici la 1.8l i-vtec.

        Comment


        • El exista, e in teste, la Geneva in martie vine varianta finala si cu ceva noroc la vara se comercializeaza.

          Sau credeti ca vor pune tot motorul 2.0 aspirat Euro 4 pe el? :P
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • Originally posted by ady_uaic View Post
            @Doc, ai ceva exemple in minte?

            Sunt din ce in ce mai decis pt un Type R alb (neaparat) cu max 60-70.000 km
            Cam la ce bani te-ai gandit ptr CTR CW
            http://hondafan.etp.ro/gallery/v/den1grator/

            Comment


            • depinde de ce gasesc, 10-13.000 euro
              '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
              Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

              Comment


              • Nu va mai bucurati atat la motoarele alea turbo, ca nu e totul asa roz pe cat pare...

                Nu cred ca gasesti asa usor un Hot Hatch fiabil, care sa consume 12-13% in Bucuresti, care sa arate asa si sa fie si super incapator... Mie personal nu imi vine vreunul in minte. Mai puternice sunt, dar in afara de cateva (2-3), nu stiu cate sunt mai placute la condus sau mai controlabile etc.

                Asta cu motoarele turbo e o chestie de gust, mie personal nici 2.0 turbo benzina de pe noul 328i nu mi-a placut... Nu se compara nicicum cu vechile 3.0 aspirate...

                Ca sa fiu ontopic, ia-ti FN2 si nu o sa regreti. Totul e sa gasesti unul in firea lui, am inteles ca sunt destule lovite grav, rasturnate, dauna totala reparata etc...
                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                Comment


                • da @Xander, asta e si idea. Daca n-am cautat de-am innebunit tot felul de masini, si tot am ramas la iubirile mele: WRX STI si Honda. Din pacate momentan m-as intinde prea mult sa iau noul WRX, asa ca o sa merg pe Type R si dupa 3-4 ani ma duc spre impreza.
                  '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                  Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                  Comment


                  • spuneti-mi va rog, ce model e asta? http://www.mobile.de/ro/marc%C4%83/h...200124246.html
                    '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                    Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                    Comment


                    • FN2 cu GPL
                      Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                      2 roti

                      Comment


                      • ma refer la navigatie
                        '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                        Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                        Comment


                        • A existat o varianta GT cu navigatie (avea fix ce au si cele din Ro plus navigatie). Ciudat insa ca stiam ca era mai mic ecranul si altfel dispus... Nu stiu care e treaba. Oricum poti pune lejer sistem de sunet cu navigatie 2 DIN (folosind rama adaptoare) in locul CD-player-ului original si iese super ok. Mai ales ca bordul la FN2 e futurist, arata foarte bine, nu e nimic dubios.
                          '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                          Comment


                          • da, eram doar curios ce editie e. Clar @Xander asta voi face, dupa ce o voi lua, primele lucruri sunt jantele si navi+sunet. Apoi in functie de cum ma simt in ea, va fi suspensia si alte cele (gen evacuare, admisie,etc).
                            '08 Jaguar XF 3.0 V6 Premium Luxury A/T
                            Ex: 09 Honda Accord 2.4 CU2 EXEC A/T & '07 Honda Accord 2.0 EXEC M/T

                            Comment


                            • Originally posted by Xander View Post
                              A existat o varianta GT cu navigatie (avea fix ce au si cele din Ro plus navigatie). Ciudat insa ca stiam ca era mai mic ecranul si altfel dispus... Nu stiu care e treaba. Oricum poti pune lejer sistem de sunet cu navigatie 2 DIN (folosind rama adaptoare) in locul CD-player-ului original si iese super ok. Mai ales ca bordul la FN2 e futurist, arata foarte bine, nu e nimic dubios.
                              Si mai merg comenzile de pe volan plus afisajul original?

                              Comment


                              • Player-ele mai rasarite stiu sa se integreze cu comenzile de pe volan. La afisajul original nu stiu exact la ce te referi... Daca e cel de sus cu ora si gradele de la clima, el ramane neatins. 2DIN-ul se monteaza in locul Player-ului original, utilizand o rama adaptoare.
                                '02 Accord Type-R CH1 / '07 Accord CL7 Elegance / ex '10 Civic Type-R FN2 LSD / ex '14 C Coupe AMG

                                Comment

                                Working...
                                X