Vreau (orice) Civic - discutii, pareri, informatii pentru potentiali cumparatori

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Daca vrei mai ieftin - Full CASCO - FATA Asigurari (Generali): 814 Euro

    Eu mi-am facut prin broker, si sper sa n-am "probleme" la plati sau daune... dar daca vor fi voi avea un broker care sa se agite pentru mine
    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

    sigpic

    Comment


    • #32
      Eu am avut la Ardaf si nu au fost probleme,Daca faci si RCA la ei ,s ar putea sa mai beneficiezi de ceva reducere si in perioada asta au si ceva promotie CASCo +locuinta ,cu reducere 10%!

      Comment


      • #33
        Gata, sunt un om fericit!
        Continuarea A I C I... :lol:
        '08 Civic Sedan 1.8 ES A/T Galaxy Gray Metallic

        Comment


        • #34
          salutari la toata lumea ops: sunt nou pe aicea si as avea nevoie de niste sfaturi :?:
          -problema mea este urmatoarea:VREU UN CIVIC 1,4 benzina :wink: hatchback,euro3,af98-01. si as avea nevoie de ceva pareri despre ce anume tip de motor sa caut si la ce sa ma mai uit la achizitionarea ei.
          -eu am gasit prin germania mai multe masinute pana in 150000km si nu stiu cam ce durata de viata au motoarele in conditi de functionare normala si care ar fi slabiciunile acestui model :?: :roll:
          astept ceva idei va multumesc anticipat ops: :wink:

          Comment


          • #35
            singurul civic din generatia aia (99-01) care are euro 3 este EJ9 iar cod motor D14Z2 .... este masina pe care o am si eu 1.4 benzina 90 HP .
            eu am luat-o acum 3 ani din ger si nu am avut nici o problema cu ea , asta o confirma si constatarea facuta la dealer honda din timisoara .... masina are 160.000 km si e boboc .
            cu placere iti stau la dispozitie si cu alte informatii .
            bafta !!!
            civic EM2

            Comment


            • #36
              mersi :wink: cred ca maine am putin timp liber si ne auzim pe mp :lol:

              Comment


              • #37
                Vreau si eu Civic Sedan

                In primul rand salut toti membrii forumului Honda !

                Second - M-am hotarat sa-mi vand Golful (diesel) si, dupa lungi cautari, m-am hotarat la Civic Sedan.
                Am citit cea mai mare parte a posturilor despre Civic si sincer m-au convins si mai tare ca am ales bine.

                Singura intrebare pe care vreau sa o adresez posesorilor de Civic este cum se comporta aceasta masina la viteze de peste 14o km/h (zgomot rulare, stabilitate, etc. - siguranta si confort in general), deoarece drumurile ma duc destul de des prin tari cu drumuri mai civilizate decat Romania....?

                In rest, astept sa se vanda Golful si sper sa revin cat mai curand in topicul My Civic
                2014 Civic Hatch 1.8 A/T

                Comment


                • #38
                  @civics

                  Masina se comporta superb la viteze mari, mai ales daca vei avea ocazia sa o conduci pe drumuri din afara, civilizate, bune, fara gropi si cu asfalt de calitate. Putin zgomotoasa, dar mie imi place sunetul motorului de 140CP :wink:
                  Confortul este si el unul superior. Te vei convinge singur.
                  Succes!
                  "If Honda would make people, they would never die"
                  '08 Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Nighthawk Black Pearl
                  http://hondafan.etp.ro/gallery/v/dragos+voicu/

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by maxx
                    Vreau sa ridic si eu nr utilizatorilor de Honda Civic 5d pt k e prea faina pt nemtiile care sunt pe drumuri....cine imi poate da un sfat ca sa pot face alegerea potrivita? Nush ce sa aleg intre 2.2 si 1.8 exec....iar o alta problema..in iasi au service pt revizii si cam cat ajunge o revizie,pt cei care au facut deja revizii la Civic,avand in vedere ca se face din 20in20 mii...ms mult si astept sa-mi raspundeti
                    Eu am considerat asa... Honda face motoare excelente pe benzina de ani intregi. Benzina e reprezentativa. Motorul diesel e f. bun, dar nu mi se pare a reprezenta spiritul Honda

                    Ca si consum, nu merita platit plusul de bani pentru diesel. Consumul e marisor, motorina mai scumpa ca benzina :roll: , reviziile mai scumpe si nu cred ca ar merita. Ok, se recupereaza ceva din diferenta la vanzarea second, dar nu suficient.

                    Daca vrei sa simti cuplul si sa o mai urci in putere (la 170) atunci merita diesel. Daca nu, recomand benzina. :!:

                    Reviziile sunt Ok la preturi. Se fac la un an de zile daca faci 20 k km in mai mult de un an. (regula cu anul e la toate marcile). Un pret nu pot sa-ti dau deoarece am doar 6000 km. Foloseste functia search si vei gasi alte informatii.
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      eu totusi as zice sa te uiti si la accord daca ai degand sa faci drumuri lungi, e o masina facuta pentru drumuri in afara orasului, foarte comoda, nu ai probleme in depasiri etc.
                      Honda Accord 2006 2.0 ES

                      http://hondafan.etp.ro/gallery/v/aleksey/

                      Comment


                      • #41
                        @civics: dom`le du`te la testdrive si zii lu` ala sa te duca cu 6000rpm sau ia`o tu la condus sa vezi diferentele.Eu cand am facut testul, reprezentantul Virago nu scos`o din 6500 ture :twisted: De la 4000rpm incepe sa sune altfel motorul...
                        Coteț: 08 Honda Civic 5D 1.8i-VTEC Sport, BlackPearl

                        Comment


                        • #42
                          Re: Vreau si eu Civic Sedan

                          Originally posted by civics
                          In primul rand salut toti membrii forumului Honda !

                          Second - M-am hotarat sa-mi vand Golful (diesel) si, dupa lungi cautari, m-am hotarat la Civic Sedan.
                          Am citit cea mai mare parte a posturilor despre Civic si sincer m-au convins si mai tare ca am ales bine.

                          Singura intrebare pe care vreau sa o adresez posesorilor de Civic este cum se comporta aceasta masina la viteze de peste 14o km/h (zgomot rulare, stabilitate, etc. - siguranta si confort in general), deoarece drumurile ma duc destul de des prin tari cu drumuri mai civilizate decat Romania....?

                          In rest, astept sa se vanda Golful si sper sa revin cat mai curand in topicul My Civic
                          la capitolul zgomot de rulare nu cred ca se ridica la nivelul golfului !
                          daca vrei liniste la viteze mai mari de 130, civic-ul nu-ti prea poate oferi asa ceva. insonorizarea e destul de precara.
                          nu zic ca e dezastru, dar gasesti destule masini mai linistite si nu neaparat la valoarea civic-ului.
                          nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

                          Comment


                          • #43
                            civics, daca vrei liniste in masina la viteze mari ia diselul, se pare ca este mai bine antifonat.
                            civic 5D - 2,2 ctdi 140cp

                            Comment


                            • #44
                              acum ma adresam lui maxx

                              civics si-a luat deja masinuta :wink: http://www.hondafan.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=2823
                              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                ms mult fratilor...promit sa nu-i pun in parbriz zaruri mari :lol:

                                Comment

                                Working...
                                X