Discutii despre preturi la Civic din Ungaria

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Discutii despre preturi la Civic din Ungaria

    Spuneti-mi si mie unde sa merg in Ungaria, ce preturi sunt si daca se platesc alte taxe la intrarea in tara ( gen vama sau altceva). Eu sunt din Timisoara si mi-ar fii aproape sa merg la Szeged dar nu stiu unde...
    Va rog mult!!!!!
    Mersi

  • #2
    uita-te si tu pe aici : http://www.hondafan.ro/phpBB2/viewtopic.php?t=1211
    civic 2.2 5D FK3
    CR-V 2.2 AT RE6

    Comment


    • #3
      Intreaba-l pe MCBOTA :wink:
      Sau TICKER ops:
      Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
      ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

      Comment


      • #4
        Poti merge la Denbrecen.Vii pe la Oradea,iesi din tara pe la vama Bord si de acolo mai ai 60 km pe un drum f bun care iti ia mai putin de 30.Intri in Debrecen si mergi tot drept pana in centru.Dupa podul mare pe dreapta ii reprezentanta.Eu am fost sa ma interesez si mi-au dat o lista cu preturile ca sunt si aici undeva pe forum.Banii ii platesti in cont la honda budapest si dupa aceea iti livreaza masina.Taxe vamale mai platesti daca ii fabricata in jap.Pretul de vanzare este fara tva care il platesti la noi daca o iei pe persoana fizica.Cam asta ii treaba si eu zic ca merita,la civic cel putin.Mie mi-au zis ca mi-o pot livra in vama (fiind din Oradea) ca sa nu mai platesc numere provizorii.Bafta!

        Comment


        • #5
          ai pm de la mine :wink:
          '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

          sigpic

          Comment


          • #6
            mersi mult! Azi merg si la noi la reprezentanta in Timisoara sa o purec putin :lol: , apoi voi trage o fuga si pe la vecini... Daca le zic la astia de aici ca la unguri e mai ieftin nu imi fac o reducere? :wink:
            Merg sa vad.

            Comment


            • #7
              Eu mi-am luat masina din Ungaria si pot sa iti zic ca masina 1.8 sport costa 15500 si nu lasa la ea daca te targuiesti iti dau presurile si pachetul de drum(trusa,stingator,etc) gratis.
              Cat despre TVA la noi in Arad am avut o intreaga aventura, nu vroiau astia sa imi ia banii de tva ca nu trebuie sa platesc imi spuneau, stiu cel putin 5 persoane care si-au luat masina din Ungaria si nu au platit tva pe ea, ceea ce este evaziune fiscala, dar daca in 5 ani nu se prinde nimeni atunci or scapat cu banii in buzunar.
              Deci te poti risca daca vrei in total iesi cu toata masina la 18500 iar la noi e cu 19600 parca acuma si la noi iti face reducere de cam 1-2% deci tot mai ieftin iesi de la unguri dar nu e foarte mare diferenta ideea e ca atunci cand am luat-o eu la noi era 20000 si se merita.
              Se merita de la unguri daca stai aproape de grantia.
              Honda Civic 1.8i Sport an 2007

              Comment


              • #8
                Nu te supara...suntem in UE...asa ca faza cu TVA-ul este mega discutabila....

                Dar faza cu presurile si kit-ul de drum chiar m-a intristat ...sper sa se poata si la noi in curand.

                Comment


                • #9
                  nu va recomand sa faceti prostii cu tva-ul, mai ales la achizitii intracomunitare. la persoane fizice este risc mai mic sa fii prins aici, dar poti fi luat prin control via dealer-ul de la care ai cumparat-o
                  in general asa se merge, gasesc acolo ceva suspect si verifica mai departe, din pas in pas.
                  la persoane juridice e jale acum cu controale pe importuri, primul lucru de care intreaba
                  + daca esti prins ca nu ai platit tva la masina, o sa aibe de suferit si dealer-ul de la care ai luat-o.
                  Civic '07 2.2 i-ctdi sport B - 75 - SHO
                  Florarie cu livrare in Bucuresti -> www.2butterflies.ro sau puteti sa imi dati un tel. la 0721.24.54.06. Membrii hondafan.ro au reducere / transport gratuit

                  Comment


                  • #10
                    Am fost la dealer in Timi
                    Mi-a dat o oferta de 21.750 cu tva inclus si a zis ca nu se face nici o reducere
                    Unde ati vazut voi cu 19.000 euro?
                    Sau asta e fara tva?
                    De ce toata lumea zice preturi fara tva ca doar si pe ala tot din buzunar il platim
                    Deci la unguri e 15.500 fara tva
                    Deci ajunge la 18500 cu totul, nu?
                    Alte taxe mai sunt?
                    Nr rosii de la unguri sau ceva?
                    Ca vama nu cred ca am inteles ca e produsa in Anglia, nu in Japonia....
                    Mai ziceti-mi ce mai stiti va rog!
                    Mi se pare mare diferenta 21750-18500 euro ungaria- rom

                    Comment


                    • #11
                      sunt unii din buc care si-au luat-o din ungaria...vezi eu
                      ...asa ca tu din oradea nu mai sta pe ganduri...
                      singura diferenta e plata tva-ului pe care o faci aici...in rest nici un ban/taxa in plus
                      nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

                      Comment


                      • #12
                        @cristina12:

                        Pai cu 21750 e varianta executive iar varianta sport e Pret cu TVA: 19.611 Euro luat de pe site de la hondatrading. Varianta executive nu stiu cat costa la unguri. Dar sportul e 15500 +19% ce platesti la noi.

                        Alte taxe la unguri sunt urmatoarele:
                        Daca vrei sa o aduci pe rotile ei atunci numere rosii care costa ~30 000 Ft din cate tin minte acolo ai inclusa si asigurarea obligatorie.
                        Poti sa o duci si pe trailer daca crezi ca se merita mai mult.

                        Apropo in oradea este o Honda Civic Type R cu semnul incepatorului am vazut-o cand am trecut pe acolo intr-o zi.
                        Honda Civic 1.8i Sport an 2007

                        Comment


                        • #13
                          Mersi mult pt informatii.
                          Eu sunt din Timisoara, nu din Oradea.
                          A primit adresa de mail a reprezentantei din budapesta si vad ca zic ei
                          Mersi mult

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by cristina12
                            Mersi mult pt informatii.
                            Eu sunt din Timisoara, nu din Oradea.
                            A primit adresa de mail a reprezentantei din budapesta si vad ca zic ei
                            Mersi mult
                            Era intr-un topic o informatie care spunea ca la dealer-ul din Budapesta este un tip care stie romaneste ( este roman plecat ). Poate incerci sa dai un telefon
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

                            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                            Comment


                            • #15
                              Tel lui Olah e: 00 36 30 9 616 605
                              '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X