Civic 5D - schimbare audio fabrica in 2DIN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Civic 5D - schimbare audio fabrica in 2DIN

    Am un Civic 5d si as vrea sa schimb Mp3 playerul cu un DVD 2din. A mai facut cineva ceva de genul? As vrea sa vad cum arata.....
    Merci.
    Civic 2.2 CTDI Black Pearl

  • #2
    Eu am CTR-ul modificat in 2DIN dar am plecat de la zero (fara sistem audio initial).
    Cresteri de putere Honda motorizari benzina si diesel.
    Civic TypeR FK2 '16 Milano Red | Jazz '05

    ex - Accord '06 CN1 |ex - Accord '02 Type-R | ex -CRX '92 DelSol VTI | ex - Accord '09 Tourer | ex - Type-R '07 Milano Red | ex - Honda S2000
    ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X TC-SST | ex. Mitsubishi '12 EVOLUTION X GSR | ex. Type-R '07 Time Attack car | ex. BMW '07 X3 X-Drive 35d

    Comment


    • #3
      Eu am trecut de la HU original la un DVD 2DIN si crede-ma, ori ai pe cineva care se pricepe f bine si cu o zi intreaga libera, ori mai bine o lasi balta.
      www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

      Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

      EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
      Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

      Comment


      • #4
        Eu am schimbat HU original cu un Pioneer Avic-d3 si iti spun ca te costa ceva.
        Nici pana acum nu am reusit sa fac rost de un adaptor prin care sa vad comezile de la clima pe display.
        Daca ai AC manual nu o sa ai nici o problema.
        Civic Boy

        Comment


        • #5
          Iti dau eu o solutie temporara, iei circuitul de la HU vechi si il bagi in torpedou si o sa-ti mearga ecranul.
          www.MobShop.ro www.Mobila-online.ro

          Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

          EX - Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red
          Honda .:. Injen : HKS : CPL Racing : EXEDY : Quaife : Mugen : Hondata : BLoX : OMP : Recaro : Yokohama : OZ : JVC : DLS : Alpine : Focal : 3M : Ferodo .:. Type-R

          Comment


          • #6
            Asta stiu si eu ca merge.
            Poblema e ca e prea mare tot radiocd-ul original insemnand ca ocupa tot torpedoul.
            Am icercat sa separ circuitul respectiv dar nu se poate pentru ca trece semnalul prin tot HU.
            Am vorbit la Honda dupa care am primit raspuns ca nu exista un adaptor direct intre clima si display.
            Asa ca sunt foarte suparat pe japonezi din punctul acesta de vedere.
            Civic Boy

            Comment


            • #7
              Am vazut pe civinfo.com parca ... si-a pus HU original undeva in portbagaj.

              Comment


              • #8
                :lol: :lol: :lol:
                '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                sigpic

                Comment


                • #9
                  @ticker ce-i de ras mai ?
                  A facut asta ca sa-i mearga in continuare clima pe ecranu' de fabrica .

                  Comment


                  • #10
                    Stiu pentru ce a facut asta, doar am citit de la inceput tot topicul de zile bune. Dar mi se pare foarte nostim sa ai un radio in Portbagaj sau in torpedo.

                    Nu zic ca nu e misto cu 2-din, dar eu nu mi-as masacra masina in halul asta (nu-i pun silicoane). :lol: :lol: :lol:

                    Ca s-ar putea sa-i pun subwoofer activ e altceva... dar ma mai gandesc la asa.
                    '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

                    sigpic

                    Comment


                    • #11
                      Rama adaptoare/schimbare mp3 player

                      Ma poate ajuta cineva cu o informatie referitoare la schimarea mp3 playerului stock cu care vine masina? De unde pot cumpara rama adaptoare pentru 2DIN ???
                      Am cautat pe net dar nu am gasit nimic......
                      A mai schimbat cineva?

                      Merci.
                      Civic 2.2 CTDI Black Pearl

                      Comment


                      • #12
                        Eu stiu ca Doc si-a montat asa ceva deci a gasit si masca pt 2DIN. Daca schimbi cd-player-ul stock, pierzi afisajul cu temperatura, asa ca s-ar putea sa trebuiasca sa-l tii ascuns pe undeva.
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • #13
                          Si pe mine m-ar interesa o asemenea miscare, daca stie cineva mai multe detalii va rog nu va abtineti
                          '08 Civic 5D 1.8 M/T Champagne Silver

                          Comment


                          • #14
                            M-am tot uitat si eu dar fara nici un rezultat.La noi nu se gaseste rama 2din.Odata cu scimbarea casetofonului mi se pare ca iti mai trebuie o interfata ptr luminozitatea bordului,momentan trece prin casetofonul de pe masina.Daca gaseste cineva sunt interesat.O sa revin cu poze de la un civic type r cu rama 2din.

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by marian_BMB View Post
                              Am un Civic 5d si as vrea sa schimb Mp3 playerul cu un DVD 2din. A mai facut cineva ceva de genul? As vrea sa vad cum arata.....
                              Merci.
                              O sa iti atasez eu maine seara niste poze cu un Tyre R cu Dvd in bord.Arata frumos dar necesita bani multi si nu stiu daca sunt toate comezile funcionale in final.

                              Comment

                              Working...
                              X