Civic 5D - schimbare audio fabrica in 2DIN

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Credeti ca la varianta 2DIN built in vor mai fi tentative de a fura ... ahmm fața navigatiei in our Romania nice country ?
    http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

Comment

Originally posted by Nomercu View Post
      Credeti ca la varianta 2DIN built in vor mai fi tentative de a fura ... ahmm fața navigatiei in our Romania nice country ?
      majoritatea 2din au fata detasabila...
      plus ca poate sunt eu mai ginionist pt ca la mine ambele tweetere au inceput sa faca urat si dif fata dreapta este pe duca... HU-ul dupa ce mi-am montat sub am inceput sa dea rateuri... sare cd-uri(mp3) si pe unele nu le mai citeste deloc... am probat cd-urile respective pe un player sony de 300ron si le citeste fara prob, si nu sunt cd-uri vechi sunt facute cu o zi inainte unu scris la 16x unu la 8x... o sa fac cat de curant un upgrade la 2din pt ca nu mai tine cu mizeria care este acum in masina...
      sigpic

Comment

Ciudat eu in aproape 3 ani nu am avut nici o problema cu HU original. Bine am ramas si stock.
        http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v...al+blue+pearl/

Comment

Originally posted by Nomercu View Post
          Ciudat eu in aproape 3 ani nu am avut nici o problema cu HU original. Bine am ramas si stock.
          da nu stiu ce sa zic poate sa fie de la sub... ideea este ca este si f prost pe partea de amplificare... cred ca are un 10W max cu tot cu distorsiuni... eu am pus de proba intrarea la amplif direct pe o iesire de box si nu a zis nimic statia... oricum doar asta sa fie prob la masina mea
          Pt cei care vro sa-si cumpere 2din, incercati sa mergeti cu cineva care are doar touch si vedeti daca va place, pt ca este foarte incomod in trafic(asta daca nu va puneti comenzile de pe volan) eu am avut si nu prea mi-a placut...
          acum o sa-mi iau ceva de genu
          si in combinatie cu
          sigpic

Comment

Asta ar fi o poza de pe un CTR ce a fost de vanzare acum ceva timp.Arata destul de bine.

Comment

Eu am montat pe masina mea cu manuta mea un dvd-player 2DIN. Am pus un Pioneer AVH-3200DVD. Pot sa zic ca parca ar fi din alt film, in comparatie cu HU stock.
              Cine doreste sa asculte, ca de vazut nu mai e chiar asa o noutate il pot ajuta
              Si ce este cel mai frumos am comenzile pe volan si displayul pentru clima FARA a pastra prin masina pe undeva HU stock.
              Cel mai greu a fost sa demontez mai bine de jumatate de bord si toata consola centrala unde este schimbatorul de viteze ca sa pot instala noua masca si player-ul. Nu am facut poze pt ca nu era o priveliste prea frumoasa de memorat
              Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
              Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

Comment

Ai folosit kit-ul pe care il folosesc majoritatea de pe civinfo? Probleme la instalare? A-propos de priveliste, am idee despre ce vorbesti. Am facut aproximativ aceeasi operatie cand am instalat car kit-ul. Oricum, felicitari pentru reusita!
                Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

Comment

Pe civinfo sunt 2 kituri. Eu am luat din UK doar kitul care il fac ei pe comanda in functie de ce HU doresti sa iti montezi, un cage kit pentru ca cel al HU cu care vin nu se potrivesc. Sunt putin prea mari. Si am mai luat un adaptor pentru antena radio. Sa faca conversia intre mufa Honda si una ISO. Iar masca am luat-o de aici de pe forum la un pret bun.
                  Deci kitul adaptor+cage kit+adaptor antena cu tot cu transport a fost 100lire.

PS: Cu adaptorul asta acum pe displayul de la clima imi afiseaza si data. Dar nu se mofica si intesitatea luminii ca pana la montarea lui. Ei zic ca ar fi trebuit sa mearga, dar se parca ca la modelul cu volan pe stanga inca nu e implementata cum trebuie.
                  Honda Type R 2.0 - Black Pearl GT Pack
                  Ex: Honda Civic 5D 1.8 Sport - Orange Tangerine 2008

Comment

Aha, deci e cel de la Impulse. Multam' fain de info.
                    Nu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...

http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Andrei+V/

Comment

Working...
                    X