Civic 5D - schimbare audio fabrica in 2DIN

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Wagner
    replied
    Uite-aici unul.

http://www.civinfo.com/forum/ipods-m...-din-done.html

Leave a comment:

• dragostan
    replied
    au aparut solutii, am citit si eu pe civinfo

eu ma voi duce la cineva priceput sa-mi monteze jucaria si il las pe el sa aleaga ce solutie alege, daca evita pastrearea HU-ului stock sau nu. nu ma stresez prea tare daca trebuie pastrat undeva in masina, important e rezultatul final, sa functioneze totul ok.

@claudiu, daca ma prinzi

Leave a comment:

• Den1GRator
    replied
    Cata greutate in plus

Leave a comment:

• strumfuadi
    replied
    Si pentru a scoate PRE-OUT-uri din HU stock am gasit niste info aici..
    Last edited by strumfuadi; 17-02-11, 10:13.

Leave a comment:

• Wagner
    replied
    Pe Civinfo sunt o multime care au trecut la 2DIN, fara a mai pastra vechea unitate legata in masina. De cand a fost initiat acest topic au mai aparut diverse echipamente si adaptoare. Concluzia: se poate trece destul de usor. Problema o reprezinta preturile. M-a trecut un gand sa trec pe 2 DIN, dar deocamdata e in stadiul de idee.

Leave a comment:

• strumfuadi
    replied
    Poate aveti putin timp si vreti sa vedeti ceva interesant..

Leave a comment:

• claudiu75
    replied
    dragostane vezi ca sunt cu ochii pe tine urmaresc de mult trebusoara asta asa ca dc faci vre-o miscare si n-mi spui te las fara admisie )) tine-ma la curent alt fel cine stie ce idei imi mai vin si te las si fara arcuri )) toti ochii pe tine

Leave a comment:

• dragostan
    replied
    Se gaseste rama adaptoare pentru 2DIN la dealer, ultima oara cand am intrebat era in jur de 100e fara TVA.

Ecranul de fabrica va merge in continuare pt ceas si clima daca pastrezi HU original undeva in masina. Evident, se mai pot desface diverse piese de pe el pentru a ramane doar partea care e necesara. Cu un adaptor vor merge si comenzile de pe volan, trebuie doar sa ai pe cineva care stie foarte bine ce face.

In martie-aprilie o sa fac si eu miscarea asta, momentan inca mai caut un aparat bun la un pret decent.

Leave a comment:

• Vali_lj
    replied
    Ti-am unit topicurile ... sunt pe aceeasi tema..

Leave a comment:

• Seamus
    replied
    Originally posted by marian_BMB View Post
    Am un Civic 5d si as vrea sa schimb Mp3 playerul cu un DVD 2din. A mai facut cineva ceva de genul? As vrea sa vad cum arata.....
    Merci.
    O sa iti atasez eu maine seara niste poze cu un Tyre R cu Dvd in bord.Arata frumos dar necesita bani multi si nu stiu daca sunt toate comezile funcionale in final.

Leave a comment:

• Seamus
    replied
    M-am tot uitat si eu dar fara nici un rezultat.La noi nu se gaseste rama 2din.Odata cu scimbarea casetofonului mi se pare ca iti mai trebuie o interfata ptr luminozitatea bordului,momentan trece prin casetofonul de pe masina.Daca gaseste cineva sunt interesat.O sa revin cu poze de la un civic type r cu rama 2din.

Leave a comment:

• Chill0ut
    replied
    Si pe mine m-ar interesa o asemenea miscare, daca stie cineva mai multe detalii va rog nu va abtineti

Leave a comment:

• KMR
    replied
    Eu stiu ca Doc si-a montat asa ceva deci a gasit si masca pt 2DIN. Daca schimbi cd-player-ul stock, pierzi afisajul cu temperatura, asa ca s-ar putea sa trebuiasca sa-l tii ascuns pe undeva.

Leave a comment:

• marian_BMB
    replied
    Rama adaptoare/schimbare mp3 player

Ma poate ajuta cineva cu o informatie referitoare la schimarea mp3 playerului stock cu care vine masina? De unde pot cumpara rama adaptoare pentru 2DIN ???
    Am cautat pe net dar nu am gasit nimic......
    A mai schimbat cineva?

Merci.

Leave a comment:

• ticker
    replied
    Stiu pentru ce a facut asta, doar am citit de la inceput tot topicul de zile bune. Dar mi se pare foarte nostim sa ai un radio in Portbagaj sau in torpedo.

Nu zic ca nu e misto cu 2-din, dar eu nu mi-as masacra masina in halul asta (nu-i pun silicoane). :lol: :lol: :lol:

Ca s-ar putea sa-i pun subwoofer activ e altceva... dar ma mai gandesc la asa.

Leave a comment:

Working...
X