Zgarieturi Geam si Consola Centrala

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Eu il sterg cu o laveta de piele naturala, care se gaseste pretutindeni. Oricum, dupa ce l-am zgariat bine...
    Cred ca daca il voi schimba o sa-l sterg cu compresorul de aer :?
    Coteț: 08 Honda Civic 5D 1.8i-VTEC Sport, BlackPearl

    Comment


    • #32
      Originally posted by adryan_at
      Din cate imi aduc aminte parca am dat in jur de 450 ron pentru plasticul din fata turometrului.
      Am vrut sa il comand si pe ce cel de langa el dar nu era foarte zgariat.
      Pretul era in jur de 100 euro.
      Confirm...este 85 EUR + TVA. Al meu s-a zgariat in timp destul de tare si am incercat sa- l starg cu o solutie gen polish de plastic.

      NU a iesit mai nimic....ba mai mult mi-a ramas un strat care il cam matuieste si acum sunt nevoit sa caut acum "super" solutii care poate ii mai prelungesc viata un pic. Noaptea nu este problema insa ziua pe soare chiar este deranjant.

      Pretul pentru plastic este exagerat de mare si mai astept pana apare ceva, poate, aftermarket.
      Sa dau 100 EUR pe o chestie care se face la fel in timp( si nu foarte mare acest timp) mi se pare chiar o tampenie.

      M-am uitat pe http://www.meguiars.com dar deocamdata nu sunt convins..oricum trebuie sa o ceruiesc inainte de toamna pentru ca se cere

      Comment


      • #33
        Eu acum folosesc o carpa foarte fina cu microfibre,e cumparata din praktiker ,e galbena(din sectiunea auto) si am dat undeva pe la 50 ron pe ea.Merita fiecare leu.
        07' Civic Type-s Nighthawk Black Pearl
        ----------------------------------------------------------

        Comment


        • #34
          salutam! o sa fiu direct! sunt dezamagit de calitatea acestei masini! o am de 2 saptamani si am avut mare atentie cu "zonele delicate" din interior si exterior, dar va spun ca bordul are deja 5 zgarieturi destul de mari... habar nu am cum s-au facut!!! am vreo 400 km si vopseaua pe capota a inceput sa sara!
          Acum nu stiu ce sa mai zic...
          am avut inainte un C4 de la citroen, si nu am avut atatea probleme ca la masina asta
          Mai am un singur lucru de adaugat... IMI PLACE LA NEBUNIE CUM MERGE :twisted:
          born 2 be different...

          Comment


          • #35
            cred ca praful nu e o problema pt nimeni dar urmele de degete cred ca fac ravagii la toti.
            Pe voi va mai intreaba prietenele/sotiile (unde e cazul) ce arata acolo...dupa ce infige degetul pana la cot in ecranul ala? Evident ca lasa niste amprente de le-ar vedea si un orb.
            eu am patit cu servetele umede pentru ochelari de mi s-a umplut plasticul de ceva alb si lichid care s-a uscat foarte repede si am facut febra sa le scot. bineinteles tot cu servetelele respective dar dupa ce s-au uscat.
            ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
            ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

            Comment


            • #36
              Originally posted by DILLY
              salutam! o sa fiu direct! sunt dezamagit de calitatea acestei masini! o am de 2 saptamani si am avut mare atentie cu "zonele delicate" din interior si exterior, dar va spun ca bordul are deja 5 zgarieturi destul de mari... habar nu am cum s-au facut!!! am vreo 400 km si vopseaua pe capota a inceput sa sara!
              Acum nu stiu ce sa mai zic...
              am avut inainte un C4 de la citroen, si nu am avut atatea probleme ca la masina asta
              Mai am un singur lucru de adaugat... IMI PLACE LA NEBUNIE CUM MERGE :twisted:
              Pai nu stiu ce sa inteleg:

              1. Esti mega dezamagit de masina.

              2. Mai ai un singur lucru de adaugat : ITI PLACE LA NEBUNIE CUM MERGE.

              :-O

              Comment


              • #37
                pai asta era si ideea... :lol:
                "Liniutele sunt pentru masini rapide, curbele sunt pentru soferi rapizi" - un film

                '08 Civic Sedan ES 1.8 M/T Neutron Blue

                Comment


                • #38
                  eu cred ca a sintetizat cam ce gandim toti, fie ca ne place sau nu...sa o recunoastem: geamul bordului si vopseaua sunt mai proaste ca la o dacie din '77...
                  un defect foarte mare si un defect foarte mic... :wink:
                  nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

                  Comment


                  • #39
                    eu am rezolvat problema cu zgarieturile pe bord inlocuind ornamentul acela lucios cu ornamentul de pe type r care este mat si mult mai rezistent. Cat despre geamul turometrului...nu am inca probleme.
                    Civic 5D

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by condor304 View Post
                      eu am rezolvat problema cu zgarieturile pe bord inlocuind ornamentul acela lucios cu ornamentul de pe type r care este mat si mult mai rezistent. Cat despre geamul turometrului...nu am inca probleme.
                      ma scuzi dar am o nelamurire..
                      despre ce ornament lucios vorbesti?
                      ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
                      ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

                      Comment


                      • #41
                        Ala in care sunt comenzile de AC, iluminat bord, aerisirea stanga fata, etc
                        I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                        My cars:

                        '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                        '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                        '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                        '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                        EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                        EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                        EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                        EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                        EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                        EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                        Comment


                        • #42
                          Originally posted by KMR View Post
                          Ala in care sunt comenzile de AC, iluminat bord, aerisirea stanga fata, etc
                          aaaa, acel plastic !?
                          eu nu am avut probleme cu el pana acum..
                          sper sa nu si-o ia in cap si sa ma trezesc cu vreo surpriza
                          ......*** HD-08-EFK ***...... .. .....*** HD-12-DEE ***
                          ..........Daca ma claxonezi in trafic am sa iti spun ce a zis Clarkson despre masina ta !!!

                          Comment


                          • #43
                            Pentru ca aveam plasticul de la turometru destul de zgariat de la diversele spalari, mi-am luat un polish pt. plastic de la Meguiars. Am fost suficient de tampit sa-l folosesc pe acel plastic deoarece plasticul ala are un tratament antireflex care s-a distrus cu polish-ul de plastic asa ca in momentul asta arata oribil. Pe polish scria sa nu-l folosesti pe obiecte cu tratament antireflex dar nu mi-am dat seama ca e tratat plasticul. Probabil ca o perioada scrta voi merge cu plasticul asa distrus cum e dupa care voi da 100 Eur pe unul nou.
                            I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                            My cars:

                            '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                            '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                            '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                            '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                            EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                            EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                            EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                            EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                            EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                            EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                            Comment


                            • #44
                              Poti face o poza cu zona "distrusa"?
                              Esti sigur ca are tratament antireflex?
                              Nu e cumva anti-uv?

                              Intreb deoarece cred ca te pot ajuta, motivul pentru care polishul a facut mai mult rau decat bine e fiindca (probabil) nu l-ai lucrat un timp indelungat si ai folosit un aplicator care era gandit pentru altceva (ceara, selant).

                              Daca ai timp (1-2 ore) poate incercam sa reparam ce e pe acolo, free of charge.
                              "Hondas make the solar system look unstable and unreliable" - Jeremy Clarkson.
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                Multumesc pentru propunere si chiar as vrea sa profit de ea . Iti dau pe PM numarul meu de telefon ( il astept si al tau ) sa stabilim detaliile intalnirii. Multumesc inca o data.
                                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                                My cars:

                                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                                Comment

                                Working...
                                X