Accesul la difuzoarele (din usi)...

Collapse
X
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Accesul la difuzoarele (din usi)...

...se face demontand tot panoul de usa, sau se poate scoate masca rotunda de la difuzor...?!?
    am vazut in revistele de accesorii model de usa cu inelul/rama de la boxa argintiu...si inele/rame separate...so, se scot cumva ramele alea si pe urma cade si plasa din plastic...?!?
    daca e varianta simpla, cum se scot acele rame (cel mai bine)...?

merci
    nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

Trebuie dat jos tot panoul. Nu e f greu dar trebuie sa ai un pic de rabdare.

http://www.civinfo.com/forum/how/277...ef-6510cs.html
    Honda Civic Type R Black | ex Honda Civic 5D 1.8 Sport M/T Rosie | ex Honda Accord 2.0 Executive A/T Crystal Black Pearl

Comment

mda...intre timp am studiat si eu "problema" si am vazut ca nu exista nici un inel (separat de panou)... probabil ca cele de la accesorii se aplica peste, ca altfel nu-mi explic... :?
      eu vroiam de fapt sa-mi pun inele argintii (la masca de difuzoare) sau sa le vopsesc pe astea negre (ca arata f bine in brosuri), dar s-a complicat treaba... :x

Comment

Nu e f greu sa dai panou jos si sa vopsesti doar inelul ala dar nu cred ca o sa arate ca ala de la honda. Sunt curios daca nu se vinde doar inelul acela fara bass works.
        Honda Civic Type R Black | ex Honda Civic 5D 1.8 Sport M/T Rosie | ex Honda Accord 2.0 Executive A/T Crystal Black Pearl

Comment

ar fi frumos sa le gasim separat, dar....

cat despre datul panoului jos, ma abtin, tinand cont ca motivul este unul pur estetic, fara nici un aspect practic...
          o sa desfac masina doar daca e un "must". nu de alta, dar am o ruda care lucreaza la o firma care monteaza chestii pe masina si ce-mi povesteste, la ce le fac saracelor masini...nu stiu daca sa rad sau sa plang: cleme rupte, borduri/panouri zgariate, comp-uri de bord arse...ce mai, tot tacamul...

Comment

Working...
          X