Revizii Honda Civic 5D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Delphi
    Mama ce preturi!
    Sunt mari sau mici? Eu zic ca is bune avnd in vedere ca la timisoara ma costa 700 de RON!
    Honda Civic 1.8i Sport an 2007

    Comment


    • #32
      Originally posted by ionutserban
      Originally posted by Delphi
      Mama ce preturi!
      Sunt mari sau mici? Eu zic ca is bune avnd in vedere ca la timisoara ma costa 700 de RON!
      Sunt super bune. Cred ca colegul KMR, care a pus tot ulei Honda, a dat vreo 824 RON.
      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

      Comment


      • #33
        adica la jumatate...uleiul...
        of, de ce nu stau si eu in ardeal...
        sunt curios care e explicatia "oficiala"...ca sigur exista una... :x
        nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

        Comment


        • #34
          Cam mari diferentele de preturi. De aia e buna concurenta :!:
          Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
          2 roti

          Comment


          • #35
            Uleiul honda costa cam 18000 de ft 4l asta inseamna cam 285 de RON deci vre-o 70 RON pe litru.
            In concluzie uleiul costa la fel ca si la noi dar restu sunt mai ieftine. Si reviza a durat cam 1,5 ore.
            Honda Civic 1.8i Sport an 2007

            Comment


            • #36
              Uleiul poti sa ti-l cumperi si aici, cu restul e 'problema'.
              Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
              2 roti

              Comment


              • #37
                Originally posted by toto
                adica la jumatate...uleiul...
                of, de ce nu stau si eu in ardeal...
                sunt curios care e explicatia "oficiala"...ca sigur exista una... :x
                La noi este nivelul de trai mai ridicat :lol: Si avem salarii mai mari si suntem mai frumasi si mai destepti, de-aia :lol: :lol: :lol:

                E mai frumoasa explicatia asta decat cea oficiala ( care de altfel nu exista ) :lol:
                I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                My cars:

                '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                Comment


                • #38
                  Originally posted by Delphi
                  Originally posted by ionutserban
                  Originally posted by Delphi
                  Mama ce preturi!
                  Sunt mari sau mici? Eu zic ca is bune avnd in vedere ca la timisoara ma costa 700 de RON!
                  Sunt super bune. Cred ca colegul KMR, care a pus tot ulei Honda, a dat vreo 824 RON.
                  Ulei original Honda :lol: ( am poze in galerie cu bidonul de ulei ) :lol:

                  http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/KMR/Diverse
                  I'm not anti-social. I'm anti-idiot.
                  My cars:

                  '09 Honda Accord Tourer 2.4 A/T, Executive, Cobalt Blue Pearl--all season daily car
                  '00 S2000, Silverstone Metallic - my new daily sunny day drive
                  '96 CRX Del Sol 1,6 SIR, Custom Metallic Green - sunny&warm days car
                  '78 Accord SJ 1,6 Yellow - historical car
                  EX-'11 CR-V 2,2 I-DTEC A/T Executive, Urban Titanium Metallic
                  EX -'09 Accord Sedan 2,4 M/T Executive, Cobalt Blue Pearl
                  EX-''00 HR-V 1,6, Custom Matt BlacK - Utility car
                  EX-'15 Civic 5D 1,8 Sport M/T Briliant Sporty Blue Metallic
                  EX- '95 Civic Eg 1,8 White - race car
                  EX-'08 Civic 5d 1,8 Sport M/T Alabaster Silver -

                  Comment


                  • #39
                    Acesta nu e bun?

                    http://www.bernardiparts.com/Honda-M...8798-90XX.aspx
                    Iubesc masinile japoneze. Ele nu mint, nu inseala !
                    ACURA & HONDA SUV FAN CLUB ROMANIA - http://daimyo.ro/index.php?action=forum

                    Comment


                    • #40
                      Originally posted by tokyodream
                      In afara de faptul ca e 0W20 si 5W20, si nu cred ca isi pune cineva in Romania asa ceva, cred ca e de fapt acelasi ulei, dar in alt ambalaj, pentru ca e din State. Si la celelalte firme de uleiuri exista diferente intre ambalajele din SUA si Europa.

                      Oricum, pretul e de te doare mintea. Daca in RO ar fi la pretul asta uleiul, l-as schimba la fiecare mie de kilometri. OK, in State ii costa 20$ un schimb, in care intra uleiul (sintetic), filtrul si manopera.
                      "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                      "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

                      Comment


                      • #41
                        HA-HA-HA.....! Ce preturai au aia in state......
                        ar fi bine sa fie si la noi asa doar ca toti care fac afaceri in romanica daca nu pun adaos minim 300% cred ca merg in pierdere.....
                        Ex - Honda CIVIC 5D 1.8 M/T SPORT - Milano Red
                        In cautare de altceva

                        Comment


                        • #42
                          si eu raman mereu socat cand vad cat de ieftine sunt toate in SUA, nu numai in domeniul masinilor.... niste scoruri de ramai masca

                          si sigur cred ca diferenta nu e numai datorita raportului dolar/euro... e un capitalism mai sanatos acolo, cu altfel de conceptii decat ce avem aici in europa... acolo parca se prefera sa se vanda mult, ieftin si repede, sa circule rapid banul si sa fie toate partile cat mai multumite :roll:
                          ... aici in schimb, nu conteaza cat de mult sau repde vinzi, atata timp cat vinzi de 2-3-4 ori mai scump... "prost e cine da nu cine cere" a devenit regula nr1, la scurta distanta de "clientul nostru... sclavul nostru":?

                          parca de la an la an cuvintele gen capitalism, democratie,justitie etc mi se par niste povesti de adormit copii
                          ...and saw under the sun, that the race is not to the swift, nor the battle to the strong, neither does bread come to the wise, nor wealth to men of understanding, nor yet favour to men of skill; but time and chance happen to them all.

                          Comment


                          • #43
                            Offf, iarasi vesnica comparatie total aiurea a preturilor din SUA vs Europa, iarasi vesnica discutie inflacarata dar fara vreo baza de informatii reala...ce usor e sa zici ca toata lumea te fura, in loc sa INTELEGI cu adevarat ce fel de aspecte financiare, monetare, vamale, comerciale sunt la mjiloc. Nemaipunand la socoteala primul element de diferentiere a preturilor si implicit a pietelor, paritatea dolar-euro. Cat de simplu trebuie sa se explica ca cele 2 piete pru si simplu nu pot fi comparate din punct de vedere al costurilor si preturilor?

                            Comment


                            • #44
                              Nu e vorba de comparatii fara noima si date reale....am un prieten care a lucrat la Auto. Bavaria si IPSO si mi-a spus ca 90% din venituri veneau din partea de service.
                              Cand 50% din deviz este manopera si 30% este adaosul firmei la piese....fa si tu un calcul sa vezi cat costa cu adevarat piesele......
                              Ex - Honda CIVIC 5D 1.8 M/T SPORT - Milano Red
                              In cautare de altceva

                              Comment


                              • #45
                                bogdan, ai mingea la fileu... :!:
                                nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

                                Comment

                                Working...
                                X