Revizii Honda Civic 5D

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

Daca am inteles bine se poate si cu uleiul meu, nu?
    Cred ca voi opta si eu pt. Valvoline SynPower....
    Ex - Honda CIVIC 5D 1.8 M/T SPORT - Milano Red
    In cautare de altceva

Comment

In principiu, nu se poate, daca vrei sa ramai in garantie.

Comment

E ciudat ceea ce spui Bogdan, avand in vedere ca baietii de la Asko pun si ulei al clientului.

In plus nu e ulei de bacatarie... sau uleiul Honda (sau ce alta marca decide dealerul) e sigurul acceptat de Honda Trading pentru garantie? :?
        '08 Civic 5D 1,8 Sport Champagne Silver: Vicky

sigpic

Comment

Poti merge cu uleiul tau si vei ramane in garantie, atat timp cat uleiul este 5W40. Cel putin eu asa am inteles...
          '06 Civic 5D Executive M/T - Nighthawk Black Pearl + Leather Package + Sport Package
          http://www.hondafan.etp.ro/gallery/v/Ghostface/Civic/

Comment

Se poate si asa, baietii de la Asko sunt intelegatori...dar oficial se recomanda folosirea uleiului Honda. :wink:

Comment

Honda face si ulei??? :wink:
              ....

Comment

Originally posted by DAN PADURARIU
                Honda face si ulei??? :wink:
                Despre asta se vorbeste AICI
                "Things are not what they appear to be: nor are they otherwise."
                "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

Salutare la toata lumea! Avand in vedere ca este primul post, urez la toata lumea bine v-am gasit!
                  sunt un prosapat si fericit nou intrat in familia posesorilor de honda si bineinteles deja un fan, dar nu va voi plictisi cu laudele si impresiile intrucat exista al topic pentru asa ceva.
                  masina am achizitionat-o de la un prieten (de fapt inca nu sunt actele gata intrucat este luata in leasing si dureaza....); masina are in prezent 17,000 k si 11 de luni de viata. (problema este ca a fost luata de la carpati motoros ); fostul proprietar a fost cu masina la revizie pe la 10k dar cei de acolo nu au vrut sa faca revizia, ma rog pana la urma au facut doar schimbul de ulei dar nu au trecut acest lucru in cartea service, exista doar o factura pe care este specificat acest lucru, pe care bineinteles ca nu o gasesc. am fost la asko (felicitari pentru comportamentul fata de clienti (sau potential clienti si mi-au spus ca ar fi bine sa fac revizia de un an, ceea ce voi si face. credeti ca vor fi probleme cu garantia?
                  civic 5d 1.8 140cp - B-67-USK

Comment

Nu am inteles de ce ar fi probleme cu garantia. Masina nu a depasit 20k si nici 1 an fara revizie facuta.
                    Ex: Civic 1.8 Executive NHB 2007/ Del Sol ESI/ Del Sol VTi
                    2 roti

Comment

Cred ca se refera la faptl ca face revizia la alt dealer, da si in cazu asta nu e nici o problema.
                      '07 Accord 2.0 ES Dark Mocha
                      '98 Civic Sedan 1.6 VTi New Vogue Silver

Comment

andrei_b, de ce n-au vrut sa-i faca revizia la CM la 10k...?!?
                        nu te pune cu prostul ca are mintea odihnita (ignorance is bliss)...

Comment

Originally posted by andrei_b
                          Salutare la toata lumea!
                          ......
                          am fost la asko (felicitari pentru comportamentul fata de clienti (sau potential clienti si mi-au spus ca ar fi bine sa fac revizia de un an, ceea ce voi si face. credeti ca vor fi probleme cu garantia?
                          Salutare si tie, sa o stapanesti sanatos!

Nu o sa fie nici o problema cu garantia. Atata vreme cat faci revizia, si o faci in termen la un dealer autorizat, nu are importanta de unde a fost luata initial.
                          "The truth may be out there, but the lies are inside your head." - Sir Terry Pratchett

Comment

Originally posted by toto
                            andrei_b, de ce n-au vrut sa-i faca revizia la CM la 10k...?!?
                            pai cica avea prea putini km!
                            civic 5d 1.8 140cp - B-67-USK

Comment

Am facut si eu revizia de 20 000.
                              Pretul a fost 30 000 de ft cu ulei Honda Original adica aproximativ 470 RON.
                              Daca mergeam eu cu uleiul meu (ceea ce o sa fac daata viitoare) era 12 000 de ft adica aprox 200 RON.
                              Mi-au schimbat si frana de mana acuma suna altfel parca si butonul de apasa altfel.
                              Honda Civic 1.8i Sport an 2007

Comment

Mama ce preturi!

Comment

Working...
                                X