Noul Civic Type R 2017

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• InjectoR
    replied
    Originally posted by vladtns View Post
    la noul Civic zici ca cei de la design iau toti cocaina si beau mult redbull haha
    Presupun ca ai vrut sa spui ca au inlocuit cocaina cu etnobotanice.

Leave a comment:

• vladtns
    replied
    Originally posted by Dozer View Post
    ....o chestie care abia acum am observat-o (uitandu-ma pe PC)..... sper ca bancheta spate nu o vor face doar de 2 locuri precum cea din prototip....
    Alt lucru de ma deranjeaaz la interior (ca si la modelul actual de altfel).... faptul ca in spate ai alte materiale fata de cele din fata...

In rest... cel putin din poze, mie imi place.. interior/exterior.... chiar daca la interior bordul pare sa-si fi pierdut aspectul de "totul pentru sofer".
    Am vazut si eu asta. Zici de fetele de usi.

La interior da.....e okish, pot trece cu vederea multe chestii, dar exteriorul ala.....nu ai cum asa ceva. Oricat de Honda nut sunt as alege Focus RS anyday. Lasand faptul ca e AWD, dar si designul e simplu si de mega efect....la noul Civic zici ca cei de la design iau toti cocaina si beau mult redbull haha
    Plus frana de mana pe buton.......

Leave a comment:

• Dozer
    replied
    ....o chestie care abia acum am observat-o (uitandu-ma pe PC)..... sper ca bancheta spate nu o vor face doar de 2 locuri precum cea din prototip....
    Alt lucru de ma deranjeaaz la interior (ca si la modelul actual de altfel).... faptul ca in spate ai alte materiale fata de cele din fata...

In rest... cel putin din poze, mie imi place.. interior/exterior.... chiar daca la interior bordul pare sa-si fi pierdut aspectul de "totul pentru sofer".

Leave a comment:

• ady_uaic
    replied
    dar design-ul exterior mi se pare demential , mai ales in culoarea asta.

Leave a comment:

• vladtns
    replied
    Zici ca e batmobil

Leave a comment:

• Doc
    replied
    Ce pot sa zic...ma bucur ca am luat modelul actual si nu am asteptam sa iasa asta nou. Cred ca o sa tinem un moment de reculegere pentru cei care folosesc frana de mana electrica. ) Cum e posibil sa puna frana de mana electrica la o masina sport!?!?

Leave a comment:

• Fanatic
    replied
    http://www.motor1.com/news/134026/ho...type-interior/

Iar cu rosul ala indoielnic

Leave a comment:

• Delphi
    replied
    Da, a aparut de pe civicx. Data viitoare apare de pe hondafan.

Leave a comment:

• Dan P
    replied
    Citat:
    "Just to be 100% sure, we reached out to American Honda spokesman Sage Marie (‎Senior Manager, Automobile Public Relations) earlier this afternoon, and he stated that the Type R will only be offered with a 6-speed manual transmission, as has already been announced. He confirmed that there would NOT be a CVT offered in the Civic Type R.*"
    Daca cititi articolul o sa vedeti de unde a aparut speculatia cu Cvt-ul

Leave a comment:

• Turkish
    replied
    The Hottest Civic Money Can Buy Will Come With a CVT http://www.thetruthaboutcars.com/201...ome-cvt/(Share from CM Browser)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Leave a comment:

• crsN
    replied
    Nu stiu cum e dar totusi tind sa ii cred pe cei de la vtec.net
    Last edited by crsN; 05-01-17, 23:40.

Leave a comment:

• iAmRuSu
    replied
    Deci cum e? )
    https://www.carthrottle.com/post/hon...re-not-joking/

Sent from my Absolut bottle.

Leave a comment:

• Dan P
    replied
    Au dezmintit deja acest zvon:
    http://www.vtec.net/news/news-item?news_item_id=1302343

Leave a comment:

• Turkish
    replied
    era sacrilegiu daca era oferita doar cu AT. asa, e o optiune normala pentru aceste timpuri; nu toata lumea cumpara typeR pentru track day; in rest, astept cu mare nerabdare sa vad cum e cvt-ul cel nou

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Leave a comment:

• InjectoR
    replied
    ..in caz ca ai uitat iti reamintesc ca CVT a fost interzis in F1 inca din '94 ( ... de prea bun ce era)

Leave a comment:

Working...
X