Noul Civic Type R 2017

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• richie
    replied
    Originally posted by Xander View Post
    Toate ca toate, dar jante de 20''?! Sunt pe langa total, nu vad niciun sens in treaba asta. Sunt inutilizabile pe majoritatea drumurilor, e show off curat.
    Chiar si cu jante de 20 ",ei se lauda ca masina va fi la fel de confortabila in modalitatea confort ca cea de 1.5L, asa mi s-a comunicat.

Nu am crezut, evident

Leave a comment:

• ady_uaic
    replied
    da scarr asa e.

Leave a comment:

• scarr
    replied
    Si eu sunt de parere ca e greu sa dai un ultimatum legat de faptul cum arata, bazandu-te doar pe poze. Cred ca in realitate arata super (adica asa sper).
    La mine a fost total opus: cand vedeam CTR 2015 pe strada eram in extaz, cand m-am urcat la volan, am inceput sa cred in claustrofobie ( exagerez, clar, dar ca idee).

Leave a comment:

• iAmRuSu
    replied
    Originally posted by Taz View Post
    Sincer mie chiar imi place, fata de 2016 care nu-mi dadea o emotie, cel 2017 ma face sa ma gandesc la un upgrade
    Eu pana nu am vazut FK2-ul pe strada, mi se parea ca in poze arata naspa rau, dupa mi-am schimbat parerea.
    Acum, aceeasi situatie .

Leave a comment:

• scarr
    replied
    Originally posted by ady_uaic View Post
    Type R model 2016:
    jante aliaj 20"
    8 difuzoare
    asistent faza lunga
    Vezi ca e vorba de noul model de CTR (ambele preturi sunt pentru CTR 2017) doar zic, sa nu inducem colegii in eroare. Am precizat si 2-3 posturi mai sus Un singur cuvant neinteles poate schimba sensul intregii propozitii.

Leave a comment:

• scarr
    replied

Leave a comment:

• ady_uaic
    replied
    macar dau bine in poze probabil )

Leave a comment:

• Xander
    replied
    Merci! Toate ca toate, dar jante de 20''?! Sunt pe langa total, nu vad niciun sens in treaba asta. Sunt inutilizabile pe majoritatea drumurilor, e show off curat.

Leave a comment:

• ady_uaic
    replied
    Type R model 2016:
    jante aliaj 20"
    8 difuzoare
    asistent faza lunga

Type R model 2017:
    11 difuzoare
    lumina ambientala
    onglinzi exterioare electrice
    senzori de parcare fata+spate
    capac compartiment bagaje (probabil tavita)
    oglinda retrovizoare cu reglaj al luminozitatii automata
    incarcare wireless
    clima pe 2 zone
    navi
    faruri ceata cu LED

Leave a comment:

• Xander
    replied
    Ne traduce si noua cineva cele 2 coloane de dotari pls?

Leave a comment:

• Taz
    replied
    Sincer mie chiar imi place, fata de 2016 care nu-mi dadea o emotie, cel 2017 ma face sa ma gandesc la un upgrade

Leave a comment:

• scarr
    replied
    Originally posted by vtin View Post
    Nu mi-a iesit traducerea (nu stiu pic de germana), dar nu e asa ca am facut repede adaptarea?
    Sigur, ne descurcam
    Preturile sunt doar orientative si nu reprezinta oferte clare.

Cat a costat FK2R GT initial?

Leave a comment:

• vtin
    replied
    Nu mi-a iesit traducerea (nu stiu pic de germana), dar nu e asa ca am facut repede adaptarea?

Leave a comment:

• scarr
    replied
    Originally posted by vtin View Post
    Nu cred sa se mai fi postat. E o stire...
    Daca pretul este cu TVA, inseamna ca R-ul 2016 este mai scump in Romania (38.808) decat in Germania. Poate la cel din 2017 situatia se va inversa.
    In poza respectiva sunt preturile pentru Type R model 2017.

In stanga spune ce dotari extra are fata de modelul 2016, iar in partea dreapta ce dotari extra are fata de cel din stanga
    Sorry ca nu am explicat, eram pe fuga.

Leave a comment:

• kawamoto
    replied
    Din ce vad pe site-ul din Romania acel pret este pt nivelul de echipare GT.
    Pretul de lista din Germania pt modelul 2016 este de 34.000 euro pt Type-R si 36.500 euro pt nivelul de echipare GT. La aceasta suma se adauga vopseaua metalizata 520 euro si transportul in jur de 700 euro.
    Din ce observ eu in poza pretul de 36.050 este pt modelul din 2017. Lista de sub pret sunt dotariile suplimentare fata de modelul din 2016.
    Asa da, asta diferenta de la o generatie la alta.
    Last edited by kawamoto; 17-03-17, 22:09.

Leave a comment:

Working...
X