Noul Civic Type R 2017

Collapse
This is a sticky topic.
X
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Sheva_C
    replied
    Corect, doar ca nu au respectat regula pentru FK2. Noul Type-R a aparut destul de repede.

Leave a comment:

• ticker
    replied
    Lifecycle - 5-6 ani
    mid-life cycle refresh - 3 ani dupa release

Leave a comment:

• Sheva_C
    replied
    Am sunat la un dealer. Mai sunt 2 disponibile din totalul de 5, una albastra si una neagra, daca am retinut bine. Nu a putut sa-mi spuna exact cat ar trebui asteptat pentru un CW din momentul plasarii comenzii. Aveti idee daca si cand ar aparea un facelift? Stiu ca e devreme de intrebat, dar sunt curios daca ar merita asteptarea, caci daca le scot la 2 ani, te cam iei de cap, tot o sa vrei sa iei noul model .

Leave a comment:

• Dan P
    replied
    Ca in banc : " sunt bune Nsx-urile astea ca nu prea isi ia lumea" 😁😁
    La cate Type R-uri sunt in tara , toate cu probleme au ajuns la mecanicul ala? 😋

Leave a comment:

• IB
    replied
    Pai daca zice mecanicul ala, inseamna ca asa e!

Leave a comment:

• hexer
    replied
    vorbisem cu un mecanic care zicea ca generatia precedenta, fiind prima cu turbo, e pacatoasa. sincer, nu stiu cate i-au trecut prin mana. am vazut-o live si m-am urcat in ea si designul nu m-a atras.
    generatia asta noua arata mai bine, dar parca tot incearca prea tare sa fie nebuna. asta mi-a placut la FN2: daca nu stii ce e, zici ca e civic normal. cred ca eleronul mai mic cu un kit after market sau optionala ar fi fost ideal.

Leave a comment:

• Delphi
    replied
    Nope, si la aspirate e la fel. Uita-te la civicul gen. IX:

Zero to 60 mph: 9.1 sec
    Rolling start, 5-60 mph: 9.5 sec

(http://www.caranddriver.com/reviews/...an-test-review)

Leave a comment:

• kinky_boy
    replied
    v-ati obisnuit cu aspiratele ... turbo lag-ul isi spune cuvantul la rolling start indiferent de softurile minune din ziua de azi :P

Leave a comment:

• maharvey
    replied
    Rolling start e 5-60, care e mai slab ca timp decat 0-60, de aici nedumerirea.

Leave a comment:

• Delphi
    replied
    Pai asa e la toate. Si, din cate stiu eu, "rolling start" nu inseamna 0-60.

Leave a comment:

• maharvey
    replied
    Cred ca se refera ca e mai slab decat timpul sau de 0-60 mph, nu comparativ cu alte masini.

Leave a comment:

• Delphi
    replied
    Adica 5.8 e mai slab ca 5.9, 6.3 si 6.4?

Leave a comment:

• octi_b
    replied
    Curios ca lastart lansat scoate timp mai slab. O fi din a 2-a la 5mph?

Leave a comment:

• Delphi
    replied
    Performante masurate de Car and Driver la Type-R: http://www.civicx.com/threads/car-an...-type-r.13150/

Leave a comment:

• iulianm
    replied
    Cererea pentru Type-R e atat de mare in US incat dealerii isi pun si 30.000$ capac. Type-R in US are un pret de lista de ~33.000$ la care mai adaugi inca 20.000-30.000$ capacul dealerului. Cu 60.000$ gasesti multe alte masini, cum zic toti, doar ca*ca lumea plateste suma asta.

E impresionant ca o masina in 2017 sa mai produca o astfel de cerere. (gen Tesla Model 3).

http://jalopnik.com/dealers-are-char...a-c-1796181591

Leave a comment:

Working...
X